سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدور چهارراه های گل و بلبل دار به سایر ملل(طنز)

به این معنی اگر کودکان بیکار ایرانی کمی همت کنند الان نصف مهدکودک های آمریکا را خریده بودیم
محدثه نجف زاده در ستون خط خطی روزنامه 19 دی نوشت:
خانم فاطمه آلیا ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که قبلا در نطقی آتشین و اقتصادی و بانک جهانی خراب کن و وال استریت داغون کن و صندوق بین المللی پول خفه کن فرموده بودند که با طلاهای نیمی از زنان ایرانی می توان بانک های آمریکارا خرید، اخیرا در گفتگو با خبرگزاری ایلنا اظهار داشتند: ما موافق کار کودکان نیستیم و فرهنگ کار کودک در کشور ما وجود ندارد بنا بر این بودجه‌ای برای این مساله در نظر گرفته نشده است.

ایشان با بیان اینکه اصولا پدیده‌ای به نام کودک کار به شکل رسمی و تایید شده در کشور ما وجود ندارد، تاکید کرد: این پدیده در کشور ما بسیار محدود و مقطعی است برای نمونه در برخی از روستا‌ها کودکان در تابستان که به مدرسه نمی‌روند به والدین خود درکشاورزی کمک می‌کنند که نمی‌توان از این مساله به عنوان کودک کار اسم برد....در کشور ما به دلیل وجود بنیان‌های قوی خانواده دغدغه گسترش این مسئله وجود ندارد و این معضل بیشتر برای کشورهایی است که خانواده در آن‌ها نقش خودرا از دست داده و یا خانواده تک والدی رواج دارد.

پیرو سخنان جناب خانم آلیا لطف کرده و به سوالات زیر پاسخ دهید:


1- منظور از جمله " فرهنگ کار کودک در کشور ما وجود ندارد" چیست؟

- یعنی کودکان کار بدون رعایت فرهنگ سرچهارراه ها می ایستند و هیچ وقت موهایشان را مرتب نمی کنند یا لباس مناسب کار نمی پوشند.

- یعنی کودکان مملکت ما تنبل اند و فقط می خورند و می خوابند.

- به این معنی که ما اصلا کودکی که برای گیرآوردن یک لقمه نان کار کند نداریم

- یعنی خانواده ها برای پرورش کودکانشان سستی می کنند

- به این معنی اگر کودکان بیکار ایرانی کمی همت کنند الان نصف مهدکودک های آمریکا را خریده بودیم


2- کلمه روستا ها در جمله " در برخی از روستا‌ها کودکان در تابستان که به مدرسه نمی‌روند به والدین خود درکشاورزی کمک می‌کنند" کدام مکان ها را در ذهن تداعی می کند؟

- تهران به طور کلی که قبلا تر ها یکی از روستاهای اطراف ری بوده

میدان صنعت تهران و طرف های سعادت آباد

چهارراه ولیعصر و حوالی میدان انقلاب

دروازه غارتهران که محل تجمع انواع و اقسام اشخاص است

همه چهارراه ها در شهرهای بزرگ( هرچه زمان چراغ قرمز طولانی تر درآمد کودکان روستایی هم بیشتر)


3- وقتی یک نماینده کمسیون اجتماعی با سوابق اقتصادی می گوید " پدیده‌ای به نام کودک کار به شکل رسمی و تایید شده در کشور ما وجود ندارد" یعنی چه؟

- یعنی تمامی کودکان گل فروش سرچهارراه وجود خارجی نداشته و به دلیل طولانی بودن زمان چراغ قرمز حاصل توهمات رانندگان اند.

- به این معنا که کودکان فال فروش در مترونیز ایضا به دلیل خواب آلودگی ملت در صبح ها و خستگی مفرط در عصرها و هنگام برگشت به خانه تنها زاییده خیالات باطل ملت اند.

- کودکان جمع آوری کننده زباله ها در شمال تهران نیزتنها یک خطای دید در چشم مردم است که به جای گربه، بچه انسان می بینند که تا کمر در سطل های زباله هستند.

- دختران و پسران بین 5 تا 8 سال روی پل های عابر پیاده که یک وزنه برای وزن گیری مردم دارند و در کنارش دستمال کاغذی می فروشند نیز تنها و تنها ساخته و پرداخته ذهن بیمار رسانه های خارجی و برخی از جامعه شناسان غرب زده اند.

- به این معنا که اگر کودکی به اسم کودک کار در ایران که هیچ، دریک روستای کوچکی مثل تهران وجود داشت حداقل یکبار باید در مسیر رفت و آمد مسئولان دیده می شد یا نه؟


4- براساس گفته های سرکار خانم آلیا " در کشور ما به دلیل وجود بنیان‌های قوی خانواده دغدغه گسترش این مسئله وجود ندارد و این معضل بیشتر برای کشورهایی است که خانواده در آن‌ها نقش خودرا از دست داده و یا خانواده تک والدی رواج دارد"، بنابراین چه کاری از دست ما به عنوان یک کشور بدون معضل کودکان کار بر می آید؟

- چند محموله چهارراه به کشورهای دارای معضل کودکان کار صادر کنیم تا محلی برای خواب و کسب درآمد این کودکان طفلی وجود داشته باشد.

- چند نمونه از کودکان روستایی که تنها در تابستان که مدرسه ندارند و به خانواده خود در کشاورزی کمک می کنند برای آموزش کودکان سایر ممالک اعزام کنیم.

- کودکان کار طفلی و بی سرپناه ممالک دیگر را برای تحصیل و کار در تابستان به روستاهای کشورمان بیاوریم.

- خیلی این مسئله که ما در کشورمان کودکان کار نداریم را برای دوری از ریا و نسوختن دل سایر ملل و اجتناب از فخرفروشی و دوری از چشم زخم، رسانه ای نکنیم.

- برای سایرملل دعا کنیم تا ای کاش مثل مردم ما دچار خطای دید و خستگی و خواب آلودگی و توهم شده و انقدر این کودکان کار ویران و سیران در خیابان هایشان را نبینند.

- بنشینیم و از مسئولان تشکر کنیم که اجازه بروز چنین معضلاتی در مملکت مارا نداده اند و در مقابل به فکر آسیب شناسی آن در سایر ملل هم هستند.

- خانم آلیا را به عنوان رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در زمینه مبارزه با کارکودکان انتخاب و از هم نظران ایشان در داخل کشور نیز به عنوان سفرای این کمیساریا در ملل مختلف استفاده کنیم.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ١٣:١١

   

پر مبحث ترین ها