سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیابریم دشت، کدوم دشت؟ (طنز)

کافی بود تا یک نماینده مجلس کمی به پیشبرد مسائل سازمانمان کمک می کرد، تا خودمان را برای رای آوردنش در دور بعدی انتخابات خفه نمی کردیم ول کن نبودیم
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت: قریب به 15 تن از نمایندگان دلسوز مجلس یک طرحی مبنی برتحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست امضا کرده و بعد تقدیمش کردند به هیئت رئیسه. در این طرح یک سری سوال هم از سازمان محیط زیست پرسیده شده که ما به منظور تنویر و چراغانی شدن افکارعمومی توضیحاتی به هریک از آن ها اضافه کرده ایم:

سوال: سکوت معنادار سازمان محیط‌زیست در قبال تلاش‌های برخی مناطق محروم کشور جهت محیط‌زیستی جاذب برای خروج از محرومیت برای چیست؟

توضیحات ما: درواقع اینجا منظور سوال کنندگان از محیط زیست جذاب دقیقا ایجاد مکانی است که جذاب باشد! متوجه می شوید؟ جذاب به معنای واقعی کلمه! خب حالا که مردم انقدر جذابیت را دوست دارند و برای رسیدن به این هدف والا هرکاری می کنند چرا سازمان محیط زیست نباید کاری کند؟ چرا درمقابل تلاش های برخی مناطق محروم کشور در این جهت سکوت کرده؟ مثلا طوری چسبیده به رود کارون و به گونه ای مسئله ریزگردها را بررسی می کند و چنان کمیته های ویژه ای برای برطرف کردن مسئله دریاچه ارومیه تشکیل می دهد که انگار نه انگار این مناطق کاملا توسعه یافته محسوب می شوند و مناطق محروم هم داریم! باورکنید! باورکنید طبق آماری که ما و برخی نمایندگان گرفتیم تمامی 5 میلیون نفری که از خشک شدن دریاچه ارومیه آسیب جدی به زندگیشان وارد می شود نه یارانه بگیرند نه سبدکالا بگیر! اصلا حقوقشان زیر 12 میلیون نیست! باورکنید همشان آن 1 درصدی هستند که 99 درصد جنبش وال استریت در مقابلشان ایستادند....خب چهارتا تابلویی، مجسمه ای، آبشار مصنوعی، چیزی بگذارید در طبیعت تا جذاب شود....

سوال: چرا نسبت به اقدامات پژوهشی صورت گرفته در برخی از مناطق کشور بی‌توجهی می‌شود؟


توضیحات ما: منظور دقیقا این است که چرا یک جوان ایرانی می آید و طرحی برای کاهش آلاینده ها می دهد و بعد آلاینده ها کم نمی شود؟ ای کاش مسئولان کنونی سازمان محیط زیست از اقدامات مسئولان دولت قبلی کمی درس می گرفتند، فقط کمی! ماشین حساب های مهندسی ما که حساب تعداد مطالعات و پژوهش های صورت گرفته و بعد اجرایی شده طی هشت سال گذشته را دیگر نمی تواند محاسبه کند، آیا انصاف است؟ نه هست؟ حالا نمایندگان مجلس به خاطر ضیق وقت اسم آن مناطق که پژوهش درموردشان انجام شده نیاورده و ماهم به دلیل ضیق فضای ستون نمی آوریم اما دیگر برهمه مردم که عیان است دقیقا کجاها مد نظر است. ای سازمان محیط زیست چموش!


سوال: چرا این سازمان نسبت به شرح وظایف قانونی خویش اقدام نمی‌کند؟


توضیحات ما: شاید کمتر کسی متوجه منظور این سوال شود اما ما سعی می کنیم کمی سوال را باز کنیم تا دوزاری مردم و مسئولان سازمان محیط زیست زودتر بیفتد، خب حرف حق است، واقعا چرا این سازمان نسبت به شرح وظایف قانونی خویش اقدام نمی کند؟ دیگه به چه زبونی باید توضیح داد؟ خب اقدام! خب شرح وظایف! همش پلنگ، همش دریاچه ارومیه، همش اروند، همش ارس، همش کارون، همش زاینده رود،همش آلاینده، همش تهران، همش اهواز، همش ریزگرد، همش محیط بان زخمی ،همش....جمع کنید این بساط را! یکی نیست بپرسد این مسائل و دیگر مسائلی که خانم ابتکار در صفحه فیس بوکشان هی برای مردم گزارش می دهند اصلا چه ربطی به سازمان محیط زیست دارد؟ سازمان محیط زیست باید دقیقا بداند حیطه کاریش چیست! مثلا همین قیمت نان یا قیمت بنزین یا نرخ خدمات بیمه ای و استخدام و جذب هیئت های علمی دانشگاه های علوم پزشکی و خصوصی کردن سرخابی ها! وظیفه از این ها مهم تر؟

سوال: چرا در مساعدت تلاش‌های مرتبط با این سازمان هیچ انعکاسی دیده نمی‌شود؟


توضیحات: باورکنید دیگر رویم نمی شود این سوال را توضیح دهم! مگر می شود در ایران زندگی کنید و مدیر یک سازمانی باشید و بعد مساعدت هایی که بهتان می شود را نگویید و یک کلمه انعکاس ندهید؟ بشکند این دست که نمک ندارد! یادش بخیر زمانی که ما کارمند بودیم وقتی حقوقی که بابت یک ماه جان کندن به حسابمان واریز می شد نه تنها سکوت نمی کردیم بلکه آن را لطف مدیردانسته و تا هفت روز بعدش آگهی تبریک و تشکر از مدیر را در انواع مجلات و نشریات وسایت ها میدادیم منتشر کنند، یادش به خیر! یا مثلا کافی بود تا یک نماینده مجلس کمی به پیشبرد مسائل سازمانمان کمک می کرد، تا خودمان را برای رای آوردنش در دور بعدی انتخابات خفه نمی کردیم ول کن نبودیم، یا مثلا کافی بود یک کمیسیونی، گروهی، کارگروهی، خلاصه افرادی، تنها کمی مارا حمایت می کردند، خلاصه انقدر که سازمان محیط زیست از کنار هر مسئله ای خشک وخالی می گذرد نمی گذشتیم. باورکنید آخرالزمان شده! زمانه عوض شده! اصلا وضعی شده!!!!!

حالا که انقدر از سازمان محیط زیست لجمان گرفته چندتا سوال دیگر هم خودمان اضافه می کنیم تا دلمان خنک شده و باشد تا دوستان این ها راهم به آن طرح تحقیق و تفحص اضافه کنند:

1- چرا سازمان محیط زیست کاری نمی کند که هوای ایران مثل اروپا شود؟ هان؟ چطور آن ها قاره سبز باشند و ما قاره منطقه ای خشک و کم آب؟

2- چرا همه چیز اینطوری است؟ ( این سوال اصلا توضیح ندارد و تست هوش محسوب می شود)

3- چرا سازمان محیط زیست که انقدر دم از حفظ جانوران می زند کاری نمی کند که اکوسیستم به گونه ای عوض شود تا هیچ موشی طعمه گربه نشود؟ مگر ایشان نمی دانند که در کشور ما قحطی موش است؟

4- چرا همچین که غروب سیزده به در می شود تمام پارک ها، سواحل، بوستان ها، جنگل ها، بیابان ها، فلکه ها و کمربندی شهرها پر می شود از سبزه های گره زده؟

5- چرا این سازمان هنوز هیچ راهکاری برای برخورد با واردات کامیون های هوو ارائه نکرده است؟

6- اگربشکه های خالی نفت صادرشده به آب ریخته نمی شود به کجا ریخته می شود؟( سلامت دریایم آرزوست)

7- اصلا چرا خانم ابتکار؟
telegram 19dey.com
ث    11 اسفند 1392 09:21
یا نامی بینید یا نمی خواهید ببینید.
کافی است به سخنان کاملا سیاسی و اغلبا تبلیغاتی خانم رئیس سازمان محیط زیست توجه کنید تا بفهمید منظور سوالات نمایندگان چه بوده است.
صحبت در مورد سران فتنه، آزادی و بازیگران و هنرمندان و ...
شما هم از اون ور بوم افتادید!
  • -1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٢, ١١:۵٠

   

پر مبحث ترین ها