سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مقامات سیاسی خارجی در صف پسته دولتی(طنز)

طرف میاد ایران یه کباب سلطانی هرپرس 500 هزار یا یک تابلو فرش دستبافت ابریشم 6 میلیونی یا چمیدونم کمِ کم یک صفحه شطرنج منبت کاری شده یا یک ظرف نقره کاری شده ببره! همین الان بلیط هواپیما تا اصفهان خودش 200 هزار تومن نیست؟ اگه باور نمی کنید از وزیر امورخارجه سوئیس یا خانم اشتون بپرسید. طرف نمیاد که فقط توافق نامه و تفاهم نامه و کاغذپاره امضا کنه که!
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:
جناب اسحاق جهانگیری! این نامه نگار و بخشنامه نگار دولت یازدهم طی بخشنامه ای جدید ارزش هدیه به شخصیت های سیاسی خارجی را ابلاغ کرد. براساس این بخشنامه، ارزش هدیه نخست وزیر ۱۵،وزیر ۱۰، سفیر ۳ و مدیر کل خارجی ۲میلیون ریال است.
هعی! یادش به خیر!عجب دورانی بود! پر ازغرورملی بودیم! ماجرای ملوان های انگلیسی رو میگم! قبلاترها وقتی یکی میومد توی این مملکت تا کاری نمی کردیم که کباب کوبیده بالا نیاره و چمدونش پر از صنایع دستی و سوغات نشه ول کنش نبودیم. می خواست ملوان انگلیسی باشه یا پادشان اسپانیا یا حتی دبیرکل سازمان ملل! هرکی میخواست باشه! ما باید نشون می دادیم که یک ایرانی به تمام معنا هستیم. حالا چی؟ حالا چی؟ معاون اول رئیس جمهور بخشنامه ابلاغ میکنه که نهایتا به نخست وزیر یک کشور باید یک هدیه یک ونیم میلیونی داد. آخه جناب! کی الان توی مملکت با این وضع اقتصادی و درآمدی کمتر از 4 میلیون کادو میده؟ همین حالا خود من حاضرم سبدکالام رو به اضافه یارانه بدم اما کادوم کمتر از 3 میلیون نباشه. حالا دکتر اون زمان گفت یارانه رو برای کادوهای لوکس خرج نکنید و پرده و مبل نخرید محض شوخی بود، تمام صفای یارانه به همین موارد خریدشِ!

با این حساب باورکنید دوباره تحریم ها شروع میشه! طرف میاد ایران یه کباب سلطانی هرپرس 500 هزار یا یک تابلو فرش دستبافت ابریشم 6 میلیونی یا چمیدونم کمِ کم یک صفحه شطرنج منبت کاری شده یا یک ظرف نقره کاری شده ببره! همین الان بلیط هواپیما تا اصفهان خودش 200 هزار تومن نیست؟ اگه باور نمی کنید از وزیر امورخارجه سوئیس یا خانم اشتون بپرسید. طرف نمیاد که فقط توافق نامه و تفاهم نامه و کاغذپاره امضا کنه که!

به هرحال ما برخود لازم وواجب دونستیم که یک تجدید نظری در این بخشنامه قائل بشیم تا بخاطر یک هدیه ناقابل منافع کشورمون به خطر نیفته. براین اساس پیشنهاد می کنیم با توجه به حال و هوای روزهای پایانی اسفند و اولین سالگرد بحران پسته در ایران، به مقامات سیاسی کشورهای دیگه براساس رتبه بندیشون پسته ایرانی اهدا بشه تا بدونن ما با وجود افزایش قیمت این محصول بازهم همه چیز رو مدیریت می کنیم. به این ترتیب که :
هدیه نخست وزیر: یک گونی پسته دولتی کله قوچی شور با قیمت کیلویی 60 هزار تومان ( برحسب ارز شناور)

هدیه وزیر: نیم گونی پسته دولتی فندقی یا اوحدی، مخلوط شور و بدون نمک با قیمت کیلویی 50 هزارتومان( برحسب ارز شناور)

هدیه سفیر: یک قوطی پسته دولتی قزوینی یا مغز سبز بدون نمک با قیمت کیلویی 45 هزار و 500 تومان( برحسب ارز مبادله ای)

هدیه مدیرکل خارجی: یک نصف نایلون فریزر پسته دولتی دهن بسته شور و زردچوبه ای با قیمت کیلویی 39 هزار و 700 تومان ( برحسب ارز مبادله ای)

آخیش! خیالم بابت منافع ملی راحت شد! به این میگن ارج نهادن به میهمان خارجی! به هرحال اونا مارو با محصولاتی مثل پسته میشناسن! فقط از مسئولان عزیز خواهشمندیم که جنابان مقامات سیاسی خارجی روتا دم درب نمایشگاه بهاره و در صف خرید پسته های دولتی( یادش به خیر پارسال) مشایعت کنند تا هم امنیتشون حفظ بشه و هم احساس تنهایی نکنن! همچنین به گروه آخر یعنی مدیرکل های خارجی یک یک دانه گوشت کوب فرد اعلای ایرانی یا یک قندشکن جهت شکاندن پسته اهدا بشه.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١١:۴۵

   

پر مبحث ترین ها