سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ژاپنی ها نه اِلَن، نه بِل! خودمان اِل و بِلیم(طنز)

از آنجایی که شخصیت دکتر شخصیت فرا کشوری بوده و به گفته دوستانشان مردم در نقاط مختلف جهان، نام خانوادگی ایشان را به عنوان اسم کوچک فرزندانشان انتخاب می کردند، به مردم کشورهای فیلیپین، اندونزی، ساحل نشینان اقیانوس های اطلس و آرام، اون گوشه قاره آمریکا، مردم ژاپن و مردم سومالی که به طور دائم در معرض بلایایی مانند زلزله، خشکسالی و قحطی، طوفان، رانش زمین، سونامی و ...هستند سفارش می کنیم تا نسخه بالا را وارد فرهنگ خودکرده و با بومی سازی آن براساس شرایط محیطی خود، در صدد نجات جان خود و عزیزانشان بربیایند
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت: همزمان با اینکه آن مرد پرشوکت و آرشیوساز زمان رفت، یک مرد دیگر که اتفاقا عاشق آن مرد که رفت بود بود، آمد! براساس اخبار جناب اسماعیل نجار، استاندار سابق کرمان، طی حکمی از سوی رحمانی فضلی،به عنوان معاون وزیر کشور انتخاب شد و قبلا هم قرار بود به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شود.

ما که بخیل نیستیم، مبارکشان باشد، مساله فقط این است که جناب نجار قبلا ها یک جایی گفته بودند: مردم منطقه زلزله زده از ایمان و اعتقاد بسیار بالایی برخوردار بودند و به عنوان مثال در بازرسی های ما یک منزلی مشاهده شد که سه دیوار آن در اثر زلزله فرو ریخته و یک دیوار که عکس دکتر احمدی نژاد بر آن نصب شده بود نریخته بود، مردم با اعتقاد راسخ و محکم خود اذعان داشتند که رییس جمهور محبوب و دلسوز ما خدمات فراوانی برای مردم به ویژه روستاییان انجام داده و می دهد و اعتقاد آنها بر این بود که لطف و نظر خداوند بوده که این دیوار فرو نریخته است.

اول به 2 سوال زیر پاسخ دهید تا بعدش سوپرایزتان کنیم:

1- حقیقتا چرا دیواری که عکس دکتر رویش بوده نریخته است؟

- ما به هاله نور معتقدیم

- زنده باد هاله نور

- زنده باد بهار با هاله نور

- زنده باد عکس دکتر با هاله و بهار

2- چنانچه در حالت مشابه قرار داشتیم اما باوجود عکس دکتر دیوار می ریخت، علتش چه بود؟

- همان هایی که یک جاهایشان سوخته بود و آب می ریختند، دیوار را ریختند

- لولو و دوستان قبلا عکس را برده بودند و دیوار دیگر مقاومت مقابله با زلزله را نداشت

- خبرگزاری هایی که با یک پیامک بازار ارز را به هم می ریزند

- پای آقازاده ها در میان است

در راستای فرصت شناسی به خرج دادن، تلاش کردیم براساس سخنان گذشته جناب نجار پیشنهادات زیر را ارائه کنیم تا سهم کوچکی در تامین امنیت انسانی داشته و شاید بتوانیم خدمتی هرچند کوچک به معاون جدید وزارت کشور تقدیم داریم:

1- همانطور که می دانید کشور ما زلزله خیز بوده و پر ازگسل های ریز و درشت است، خب طبیعی است که همواره در معرض انواع و اقسام زلزله باشیم، بدین منظور و در جهت پیشگیری از کاهش خسارات جانی و مالی حوادث طبیعی و غیرقابل پیش بینی با الگوگیری از آن خانواده کرمانی، پیشنهاد می کنیم یکی یک دانه عکس دکتر را بر روی یکی از دیواهای منزل نصب کنید. چنانچه خیلی منزلتان را دوست دارید روی همه دیوارهایش یکی یک عکس دکتر نصب کنید. امیدواریم بلا به دور!

2- از آنجاییکه نسخه بالا به گفته جناب نجار جواب داده است، پیشنهاد می شود به منزل هرکس که دشمن هستید یا با شما دشمن است، یا به هرحال آبتان در یک جوب نمی رود رفته و بدون فوت وقت و در شرایطی که کسی شما را نمی بیند عکس های قاب شده دکتر را از روی دیوارهای خانه اش بردارید. خیالتان راحت که با اولین پیش لرزه 8 .1 ریشتری خانه برسر فرد مورد تنفر شما خراب خواهد شد.

3- از آنجاییکه دکتر خیلی به تیم همراهش وفادار بود و آن ها هم خیلی به وی وفادار بودند، بنابراین نه فقط باید در شرایط واقعی همراه هم که باید تصاویرشان نیز در کنار هم باشد. بدین منظور و جهت بالا رفتن ضریب امنیت و ایمنی شما و خانواده محترم تصاویر سایر اعضای هیئت دولت سابق به خصوص جناب اسفندیار خان! جناب الهام و منزل! جناب ثمره! جناب بقایی و حتی الامکان جناب حسینی را هم نصب کنید. ( هشدار: به هیچ عنوان تصاویر منوچهر متکی، جناب مصلحی، جناب اژه ای، جناب پورمحمدی و جناب دانش جعفری و سایر جنابان دور افتاده از دولت نهم ودهم را با حلقه نزدیک به دکتر یکی نپندارید تا دیوارهای منزلتان سالم بماند)

4- همچنین به تحریریه های عزیزی که می خواهند سایه توقیف از سرشان برداشته شود پیشنهاد می کنیم که هر کدام در طول هفته یکی یک ویژه نامه به منظور معرفی دولت های نهم و دهم منتشر کنند، بعد در هفته پایانی سال کلا به شکل ویژه نامه در مورد دولت های نهم و دهم با تصاویر رنگی جشن ورزشگاه آزادی که سال گذشته با حضور دکتر و دوستان برگزار شد بروند روی دکه تا به یک 6 ماه نرسیده به مراددلشان برسند.

5- از آنجایی که شخصیت دکتر شخصیت فرا کشوری بوده و به گفته دوستانشان مردم در نقاط مختلف جهان، نام خانوادگی ایشان را به عنوان اسم کوچک فرزندانشان انتخاب می کردند، به مردم کشورهای فیلیپین، اندونزی، ساحل نشینان اقیانوس های اطلس و آرام، اون گوشه قاره آمریکا، مردم ژاپن و مردم سومالی که به طور دائم در معرض بلایایی مانند زلزله، خشکسالی و قحطی، طوفان، رانش زمین، سونامی و ...هستند سفارش می کنیم تا نسخه بالا را وارد فرهنگ خودکرده و با بومی سازی آن براساس شرایط محیطی خود، در صدد نجات جان خود و عزیزانشان بربیایند.( هشدار: از مردم این کشورها خواهشمندیم که حق کپی رایت را رعایت کرده و از زدن هرگونه برچسب Made in china بر روی طرح یا تصاویرنصبی دکتر خودداری کنند، همچنین اگر نتوانستند از برچسب Made in Iran استفاده کنند حداقل برچسب I love Chavz را رویش تعبیه کنند، همین کافی است تا منظور صاحب اثر را برساند)

گفتنی است نسخه بالا برای رفع و رجوع شدن بسیاری از مسائل کاربرد دارد و زلزله در مقابلش پشیزی بیش نیست. همچنین از جناب نجار خواهشمندیم با توجه به پست جدیدشان در دولت یازدهم سخنانی همانند آنچه در گذشته بیان داشتند بیان دارند تا ماهم ورژن های جدید نسخه بالا را تدوین کنیم.

(مجمع مدیریت بحران و کاهش بلایای طبیعی به صورت غیرطبیعی)
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها