سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تجمع وزرای دولت روبه روی مجلس(طنز)

درهمین حین از 10 متر آن طرف تر جناب آخوندی سفت و محکم کتش را می گیرد و با سرعت می دود به سمت دوربین و بعد به حالت لیز خوردن روی سنگ، لیز می خورد تا برسد به دوربین: اگر حقی در کار باشد مربوط به خریداران مسکن مهر است! الان چرا اتوبان تهران – شمال هنوز تمام نشده؟ چرا مسکن مهر ها تحویل داده نشده؟ پس مسکن اجتماعی کو؟ پس....
بخش ذره بین خبر 20:30 است و خبرنگار به دوربین و مخاطبان چشمک می زند و به سبک دوربین مخفی ها، یک دوربین مخفی درجیب جلوی کتش که معمولان گل می گذارند می گذارد و به صورت نامحسوس می رود وسط جمعیت. تنها کمکی که برای حدس زدن مخاطبان می کند این است که اینجا میدان بهارستان، روبه روی مجلس شورای اسلامی است. خبرنگار که اولش فقط کفشهایش معلوم است و بعد متوجه می شود که باید دوربین را درست تنظیم کند جلو می رود و به محض اینکه نزدیک محل تجمع می شود تصویر آقایان فانی ( وزیر آموزش و پرورش)، محمدجواد ظریف ( وزیر امورخارجه)، آخوندی ( وزیر مسکن و شهرسازی)، نعمت زاده ( وزیر صنعت و معدن)، علوی ( وزیر اطلاعات)، خانم ابتکار ( رئیس سازمان محیط زیست) و سایر اعضای هیئت دولت به ترتیب مشخص می شود، در همین حین تیتر خبربا عنوان " وزرا از خودشان خسته شدند، پس نمایندگان کجا هستند؟" زیر صفحه تلویزیون نقش می بندد. خبرنگار20:30 جلو می رود و انگار که کسی نمی شناسدش می گوید: اینجا چه خبر است؟ شما چه کسانی هستید؟ بازم حقوقتان را ندادند؟
در این لحظه آقای واعظی( وزیر ارتباطات) جلو می آید، دوربین را از جیب خبرنگار در می آورد و می دهد دستش و خودش جلوی دوربین می گوید: از بخش ذره بین اومدین؟ بیا بگیر! بگیر ببین ما چه اوضاعی داریم! از شرایط اینترنت کنونی هم اسفناک تر!
در این لحظه گزارش قطع می شود و بعد که وصل می شود دیگر از دوربین مخفی خبری نیست، دوربین اصلی می آید جلو و خبرنگار میکروفون را دستش می گیرد و می رود کنار خانم افخم که یک گوشه ایستاده و منتظر میکروفون است.
خبرنگار: خانم افخم اینجا چه خبره؟ شما به عنوان سخنگوی هیئت دولت بگید مگه الان نباید همه توی جلسه هیئت دولت باشید؟
افخم: مواضع ما کاملا روشن است و بارها هم اعضای محترم هیئت دولت این را به طرق مختلف بیان کردند، رئیس جمهور محترم هم در جلسات مختلف....
خبرنگار: الان برای چی اینجا جمع شدید؟
افخم: خب در این زمینه وزرای محترم توضیحاتی داشتند و هم اکنون هم دارند، دولت یازدهم از بدو روی کار آمدن خودش به ملت شریف ایران وعده داد تا هرمسئله ای که موجب بروز ...
در این لحظه خانم ابتکار میکروفون را به سمت خودش می کشاند و در بین جمعیت با خنده ای بر لب و صدایی آرام می گوید: ببینید! خوشحال می شوم تک تک این سخنان را به دوستانتان و دوستانمان در مجلس برسانید، ما اینجا جمع شدیم که بگوییم نمایندگان مجلس تکلیف را روشن کنند. اگر قرار است بنده مورد سوال قرار بگیرم خب مورد سوال قرار بگیرم! چرا انقدر کشش می دهند! چرا انقدر همه مسائل را بدون نتیجه رها می کنند، چرا...
جناب فانی در حالیکه سعی دارد بخندد اما هنوز از عصبانیت ناراحت است می گوید: دقیقا ( اینجا میکروفون به صورت طبیعی می رود سمت ایشان)، الان بنده هنوز تکلیفم روشن نیست.
خبرنگار: خب چه خبر از استیضاح شما؟

فانی : این پرسش را از آنهایی بپرسید که استیضاح من را مطرح کردند، طرح استیضاح مطرح می کنند اما به قولشان که وفا نمی کنند، هیچ، توی صف هم بدون نوبت برخی دوستان دیگر را وارد می کنند.

این را که گفت ظریف به سرعت آمد جلو و درحالیکه نزدیک بود از روی جدول بیفتد، از خنده پیشانیش باز شده و کتش را مرتب کرد و گفت: دقت کنید، دقت کنید، اگر منظور دوستان از برخی دوستان بدون نوبت بنده هستم باید عرض کنم که به هرحال سیاست خارجی و مسائل دیپلماتیک مثل کوه یخ است، یک دهمش پیدا و باقی زیر آب است، خب ممکن است ناگهان مسائلی پیش بیاید که قبلا کسی نمی دانسته، مثلا قبلا نه ما و نه خانم افخم و نه سفیر اتریش و نه هیچ کس دیگه ای نمی دانستیم که کاترین اشتون می خواهد برود دیدارعده ای، بنده شب که خوابیدم و صبح بیدار شدم شنیدم که اینطور شده، خب آیا پرونده ما نباید زودتر رسیدگی شود؟ آیا به قول جناب کوچک زاده کاپیتولاسیون روی نداده؟

درهمین حین از 10 متر آن طرف تر جناب آخوندی سفت و محکم کتش را می گیرد و با سرعت می دود به سمت دوربین و بعد به حالت لیز خوردن روی سنگ، لیز می خورد تا برسد به دوربین: اگر حقی در کار باشد مربوط به خریداران مسکن مهر است! الان چرا اتوبان تهران – شمال هنوز تمام نشده؟ چرا مسکن مهر ها تحویل داده نشده؟ پس مسکن اجتماعی کو؟ پس....

جناب نعمت زاده جمعیت را کنار می زند و آرام می آید جلو: قدیم ها یادش به خیر! هنوز حرمت بزرگتر ها نگه داشته می شد! اما حالا چی؟ این فرزندانم فراموش کرده اند بزرگتری هست! اگر قرار برسوال و استیضاح و رفتن در صحن علنی است که طبق سنت نوبت بنده است! جدای از رسم و رسومات این نمایندگان از ماه اول شروع به کار دولت هی می خواهند بنده را استیضاح کنند و نمی کنند. قلبت ایستاد خب! هی می خواهم قانعشان کنم هی قانع نمی شوند! خب پدرآمرزیده ها اگر نمی خواهید قانع شوید پس استیضاح کنید خلاص! استیضاح یکبار شیون یکبار! انگار من هیئت دولت ندیده ام! خوبه قبلا هم وزیر بودم ها!

سخنان نعمت زاده که تمام می شود و جناب علوی جلو می آید که بحث ماجرای جلسه آن هفته و فرد 23 ساله همراهش را توضیح دهد ناگهان یک خودرو که آرم وزارت علوم رویش است می ایستد کنار در ورود مجلس!

به یک ثانیه نمی رسد که همه وزرای متجمع و متحصن می روند سمت ماشین وزارت علوم و از وسط جمعیت دکتر رضا فرجی دانا ( وزیر علوم) ظاهر می شود و لبخندی مغرورانه بر لب دارد، خبرنگار و دوربین 20:30 هم می روند سمتش و فرجی دانا خطاب به خبرنگار می گوید: باسلام و روز به خیر، از اونجایی که بنده هر روز یک پایم اینجاست و یک پایم وزارت خونه! به هرحال از هیچ کجا چیزی کم نمی شود و آسمان به زمین نمی آید که بخواهیم به دوستانمام هم کمک کنیم! ( بعد خطاب به همه وزرا و اعضای هیئت دولت) دوستان می توانند به ترتیب پشت بنده آمده و به محض وارد شدن به مجلس، من حواس نمایندگان در صحن علنی را پرت می کنم و شما بروید سمت کمیسیون های مربوطه و سوالاتتان را جواب دهید.

خلاصه درباز شد و همه رفتند داخل بهارستان! فقط خانم افخم همان جایی که ایستاده بودند، هنوز بودند و بعد که خبرنگار رفت سمتش گفت: به هرصورت مواضع هیئت دولت کاملا روشن است و شما یک نمونه واضحش را دیدید و وزرا خودشان پیش از موعد در بهارستان حاضر می شوند، بنابراین از سایر قوا هم چنین چیزی انتظار می رود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها