سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

من و اسکانیا رو کجا می برید؟(طنز)

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:۵٧    نسخه چاپی    
این اتوبوس بدبخت که با کسی غیر از ما مردم همیشه در جاده کاری ندارد و اگر هم کسی را بسوزاند بدون هیچ سروصدایی می رود و در افق محو می شود، خودش هم که با این نقص های فنی اش می سوزد و می سازد، چکارمان دارید؟
من و اسکانیا رو کجا می برید؟(طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

آخرش نفهمیدیم وقتی اسکانیا می بینیم سوارش بشویم یا به اندازه 10 متر ازش فاصله بگیریم و پشت درخت قایم شویم. البته تجربه نشان داده هرتصادفی مثل بادی است که می آید و یک جوّی می آورد و زود هم می برد. به این معنا که اوایل هم که تازه پراید وارد جامعه شده و از انزوا خارج شده بود نه اینکه دست به کشتنش خوب است، کلی مارا نسبت به خودش بدبین کرد و بعدش دیدم نه بابا! خیلی هم خطری نیست! اینم یکی مثل پژوهای آدم سوزی! اتفاقا خیلی هم بچه باصفایی است و اهل دل! حادثه هم که همیشه برای دیگران است!

خلاصه اینکه ماجرای این اسکانیای طفلی هم شده عین پراید! بلافاصله بعد از هر تصادف خونینی عکسش را چاپ می کنند و برای سرش جایزه می گذارند و بعد مرتضی حیدری مناظره راه می اندازد و بعد خودروسازان و اسکانیا سازان با وزارت صنعت و سازمان محیط زیست درگیر می شوند و این وسط سازمان استاندارد هم ساز خودش را می زند و ....نهایتا زودی جو می خوابد و تعداد اسکانیا های موجود در جاده ها و ترمینال ها و پایانه ها نه تنها کمتر نمی شود، بلکه بیشتر هم شده و گویا بیشتر مُد می شود.

اصلا اگر جو هم نباشد ما نمی توانیم از اسکانیا دل بکنیم. چراکه از یک سو اتوبوس دیگری به غیر از ایشان در جاده های مملکت تردد نمی کند و سالار جاده ها شده و این ایران پیماهای قدیمی با پنجره های قدی که یک روز برای خودشان VIP بودند الان نقش شوفر را هم برای اسکانیا بازی نمی کنند، از سوی دیگر هم درختی در مملکت نیست که اگر خواستیم از اسکانیا فرار کنیم به وی پناه ببریم. چنارهای ولیعصر هم جایشان خالی. خلاصه اینکه آش وزارت صنعت و سازمان استاندارد و خودروسازی خودته ! بسوزی پاته! نسوزی پاته!

حالا این وسط که ما و اسکانیا با هم آشتی کردیم و جوانما ن یک جا در می رود و چاره ای هم جز این نداریم، این رسانه های از همه جا بی خبر هر روز یک حرف و حدیث در سر می دهند، یک روز می گویند اسکانیا شماره گذاری نمی شود، بعد می گویند سفیر سوئد گفته اسکانیای ایران استاندارد نیست و آن چیزی نیست که کارخانه اصلی اسکانیا می سازد، بعد می گویند اسکانیا ها جمع می شود و بعدش....خب ولش کنید این طفلی را!

این اتوبوس بدبخت که با کسی غیر از ما مردم همیشه در جاده کاری ندارد و اگر هم کسی را بسوزاند بدون هیچ سروصدایی می رود و در افق محو می شود، خودش هم که با این نقص های فنی اش می سوزد و می سازد، چکارمان دارید؟ شما می توانید مارا سوار قطار های تندرو گران قیمت کنید یا یارانه هواپیما سواری را که شانس رسیدنش به مقصد با توجه به تاخیرها و سقوط ها و چرخ های باز نشده 50 به 50 است می د هید؟ اصلا اسکانیا سواری دُلا دُلا نمیشه و ماهم این را قبول کردیم و خودمان هم هزینه اش را می دهیم، ولمان کنید خب!

هروقت آن برنج های مشکوک وسنگ قبرهای چینی و تریلی های هوو و سایر اقلام بی سرو پیکر خانمان سوز را جمع کردید این اسکانیا را هم جمع کنید. حالا که اینطور است اگر کسی بخواهد دست به این اتوبوس بزند باید از روی جنازه سوخته ما رد شود، اِهه! بنابراین به منظور خنکای دل اسکانیای عزیز و برهم زدن توطئه ها علیه وی، دوبیتی های زیر تقدیم این عزیز می گردد: ( قابل توجه مسئولان)


مو دل دادُم به یک ماشین اکبر
که هیچَش نیست از VIP، کمتر
یکی اسکانیا دل برده از مو
که ناگه می زند بر سیم آخر


و اینکه:

به صحرا می رَوُم روی تو بینُم
دم عیدی بلیطِ تو بگیرُم
تمام آرزویُم حول این است
که تنها در کنار تو! بمیرُم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها