سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چگونه جام جهانی خوبی را در ایران تجربه کنیم؟(طنز)

توصیه سفیرپاکستان: اگر به ورزشگاه می روید سعی کنید کمربند انتحاری خودتان را نبرید. آنجا کلی مواد انفجاری با قدرت و ب‘رد بیشتر وجود دارد. همچنین اگر چهارشنبه سوری در تهران بودید سعی کنید از نکات خلاقانه و نابی که می بینید یادداشت بردارید‏‌، حتما در کشورخودمان الگوهای خوبی می شوند.
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

سفیر ایران در برزیل به مسافران ایرانی جام جهانی توصیه هایی داشته مبنی بر اینکه اگر در شهرهای برزیل دزدبهشان زد چکار کنند و اگر راهپیمایی شد چه کار نکنند و چه لباسی بپوشند خوب است و چه ....خلاصه عین یک پدر دلسوز کلی توصیه های بهداشتی و امنیتی و اخلاقی و...داشت. بنابرآمال و آرزوهای ما اگر طی قرن 21 نشد‏‌، قطعا درقرن 22 به این شرط که کفاشیان هنوز رئیس فدراسیون باشد و ورزشگاه ها همین طور که هست بماند‏، حتما میزبان یک جامی در حد جام جهانی خواهیم بود. در این صورت خب طبیعی است که سفرای سایر کشورها هم توصیه هایی را برای هموطنانشان برای حضور در ایران داشته باشند.

توصیه سفیر چین در ایران: اگریک زمانی وسط بازی ها دلتان هوای خوراکی ها و غذاهای چینی کرد نروید و هر سگ و گربه ای را نخورید. اول مطمئن شوید که واقعا سگ است یا گربه‏‌! طبق گزارشات ما تعدادی از سگ ها در ایران با گربه ها وصلت می کنند و به عکس. همچنین اگر کالایی تهیه می کنید یا می روید خیارشور و پسته و زعفران تهیه کنید حتما پشتش را ببینید. اگر رویش نوشته شده بود Made in China‏، حتما در خرید خود تجدید نظر کنید. حتی الامکان هرچه لازم دارید از چین باخود بیاورید‏‌، این اجناس چینی با آن اجناس چینی ذاتا تفاوت دارد.
چگونه جام جهانی خوبی را در ایران تجربه کنیم؟(طنز)


توصیه سفیر بنگلادش ( در آن زمان لابد بنگلادش هم به جام جهانی می رود): حواستان جمع باشد که اگر یک گوشه خیابان صفی‏‌، چیزی دیدید اصلا واردش نشوید، این صف ها برای یارانه و سبد کالا و... است و اگر در آزمون راستی آزمایی بفهمند ایرانی نیستید ما برگشتتان را تضمین نمی کنیم.

توصیه سفیرسوئد: چنانچه به چیزی اعتراض دارید سریعا با یکی از دفاتر دلواپسان در قلب تهران تماس گرفته تا بتوانید تجمع مورد نظر را به راه بیاندازید‏، حتی الامکان ماژیک و چند ورق مقوای سفید و یکی دوتا عکس اوباما که به عکس ظریف منگنه شده باشد هم همراهتان باشد.هرگز هرگز به جای دیگری برای بیان اعتراض خود مراجعه نکنید. همچنین به هیچ عنوان سوار اتوبوس های با مارک اسکانیا نشوید‏، این اسکانیا از آن اسکانیاهای خودمان نیست و ممکن است درونش همچون یک همبرگرذغالی کباب شوید.

توصیه سفیر کره جنوبی: تاجایی که می توانید از شخصی به نام «پراید» با پسوند ها و پیشوندهای مختلف پرهیز کنید. این پراید با آن پرایدهای خودمان فرق دارد. بعدا که آمدید دلیلش را می فهمید. پای پیاده تا ورزشگاه آزادی بروید و از اتوبوس های شرکت های واحد بخش خصوصی هم استفاده نکنید. اگر موجودی به نام مینی بوس متعلق به قرن 19 در خیابان های تهران دیدید با زدن ماسک وهمراه داشتن کپسول هوا وارد شوید. امنیتش بیشتر است.

توصیه سفیر فنلاند: همیشه سعی کنید یک دست لباس مرتب و تمیز و پدر ومادر دار بپوشید. موهایتان را هم همیشه شانه کنید. در ایران ممکن است براثر طوفان سنگ نمای منازل برسرتان فرود بیاید یا وقتی درحال تردد هستید خودروی پارک شده ناگهان آتش بگیرد یا یک موتوری بزند بهتان یا سوار وانت باشید و بیفتید درون یک سد و .....خلاصه اینکه درچنین لحظاتی آنچه روبه روی خودملاحظه می کنید هزاران موبایل با دوربین های فیلم برداری روشن است! با پوشیدن لباس مناسب و داشتن ظاهری آراسته آبروی کشورتان را در صفحات اجتماعی بخرید.

توصیه سفیر فرانسه: سعی کنید با برج میلاد همان ارتباطی که با ایفل برقرار کردید‏، برقرار کنید. البته قبلش یک چندهزار دلاری در جیب داشته باشید تابتوانید وارد برج شوید. همچنین اگر می خواهید به ورزشگاه بروید یا لباس قرمز و آبی و ترکیبی از این دونپوشید ویا اگر می پوشید باید تا آخر بازی اسم مادر و خواهرتان را از سکوهای روبه رویی بشنوید.(حتی الامکان باخودتان زن و بچه به ورزشگاه نبرید)
توصیه سفیرپاکستان: اگر به ورزشگاه می روید سعی کنید کمربند انتحاری خودتان را نبرید. آنجا کلی مواد انفجاری با قدرت و ب‘رد بیشتر وجود دارد. همچنین اگر چهارشنبه سوری در تهران بودید سعی کنید از نکات خلاقانه و نابی که می بینید یادداشت بردارید‏‌، حتما در کشورخودمان الگوهای خوبی می شوند.

توصیه سفیر آلمان: اگر کالایی خریدید و بعد دچار مشکل شد با دردست داشتن برگه گارانتی نزد فروشنده نروید. گارانتی را همان اول همراه کارتن و یونولیت و ...بدهید به فردی به نام نان خشکی یا نمکی. ایرانی ها از نوع فروشنده یا خریدار کلا به برگه های گارانتی لبخند می زنند. همچنین اگر یک زمانی مسیرسفارت خانه آلمان را گم کردید می توانید با مراجعه به میدان بهارستان کروکی اش را از جناب رسایی بگیرید. بگویید سفیر فرستاده خودش با انگشت مسیر را نشانتان می دهد.

توصیه سفیر هند: اگر یک زمانی دلتان خواست غذای گرم بخورید به جای برنج های قدبلند به یک مغازه فلافلی مراجعه کنید و دوفلافل با یک سمبوسه دهان سوز بزنید به رگ. ما هنوز مطمئن نیستیم که غیر از ایرانی ها کسی می تواند برنج قد بلند بخورد یا خیر. شما هم که هندی و بی پول‏، نمی توانید برنج طارم هاشمی بخرید‏‌. فعلا به همان فلافل و سمبوسه قانع باشید تا تحقیقات ما کامل شود.

توصیه سفیر ژاپن: در بسیاری از خیابان های تهران علائم راهنمایی رانندگی برعکس آنچه می گویند عمل می کنند. نظم و انضباط و ماشین وروبات بازی درنیاورید و طبق شرایط رفتار کنید. هرجا ورود ممنوع بود یعنی ورود آزاد، هرجا چراغ قرمز بود سریع حرکت کنید تا حقتان را نخورند و هرجا چراغ سبز بود تا می توانید بایستید. حتی الامکان کنار بیمارستان ها از بوق های ممتد استفاده کنید و هرجا تابلوی عبورکودکان دیدید پایتان را از روی گاز برندارید، بحث نکنید چرا که الگوی رفتاررانندگان ایرانی همین است وبس.

توصیه سفیر کوبا: چنانچه از نظر سلامتی دچار حمله قلبی یا سکته مغزی یا مشکلات شدید تنفسی شدید بیخود و بی جهت انقدر شماره 115 را نگیرید‏، سریعا زنگ بزنید به پیتزافروشی سرمیدان نزدیک هتلتان و بعد از 5 دقیقه که پیک موتوری آمد از وی خواهش کنید شمارا به یک درمانگاه نیمه دولتی – نیمه خصوصی برساند.

توصیه سفیرخیلی از کشورها باهم: چنانچه دیدید دونفر گوشه خیابان سرجای پارک باهم بحثشان شد سوپرمن بازی و مردعنکوب گری و بتمن سازی نکنید‏، خودشان دودقیقه دیگر باهم آشتی می کنند و تا کارت سوختشان را به هم ندهند ول کن نیستند‏، قاطی شدن شما تنها باعث آشنایی رگ هایتان با چاقوی ضامن دار خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها