سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مَسکن مهر و محبت و صفا در دل آمریکا (طنز)

بی آر تی، یا شبه بی آر تی، یا یه چیزی که اصلا شبیه بی آر تی نیست اما میشه بهش گفت بی آر تی. این از اون طرح هاست که عین قارچ یکهو ایجاد میشه و تا چندسال مردم رو غافل گیر می کنه، مهمترین فایده این طرح درکنار سایر فواید مهندسی شدش اینه که رابطه عمیق و نزدیکی بین انواع اتوبوس ها و تاکسی ها ایجاد می کنه، درواقع با این طرح تاکسی و اتوبوس عین یک روح در دوبدن میشن، تاکسی میاد تومسیر اتوبوس، اتوبوس میره تومسیر تاکسی، اصلا یه وضعی.
مَسکن مهر و محبت و صفا در دل آمریکا (طنز)

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

یک مهندس زن ایرانی مقیم آمریکا در مسابقه مجله Metropolis درمورد ارائه طرح هایی برای مقابله با مشکل کمبود جا برای مهاجران جدید شهرهای بزرگ از جمله نیویورک برنده شد. اون خانم مهندس هموطن ما در مورد مقابله با مشکل کمبود جا کمک کرد و ما برای تکمیل فرمایشات ایشون در راستای مقابله با مشکل حمل و نقل عمومی برای مهاجران آینده عرایضی رو خدمتتون عارض میشیم:

1- یکی از بهترین طرح های مدنظر ما که می تونه با مدیریت مسئولان سابقمون و کنونی در همه شهرهای جهان مشکل حمل و نقل نسل های بعدی رو برطرف کنه پروژه منوریل قم. شما این پروژه رو نگاه کن! عین باقلوا با آدم صحبت می کنه! عین رود زنده است! اصلا ما بین خودمون بهش میگیم زنده رود! انقدر مهندسی شده طراحی شده که میتونه تا چند نسل جوون های شهر رو به خودش مشغول کنه، عده ای میرن توی کارگاه هاش کار می کنن، عده ای براش گزارش وخبر تهیه می کنن، عده ای ازش عکس میگیرن و میفروشون، عده ای برای سلامتیش طنز میگن، عده ای .... تازه این منوریل خودش نقش پل رو هم تونسته بازی کنه، این طرح شده پل اصلی ارتباطی بین مسئولان داخلی و بین المللی و رسانه ها و مردم، به این شکل که مردم هی از اهالی رسانه میپرسن آخر و عاقبت منوریل چی شد و اهالی رسانه هم به نمایندگی از مردم از مسئولان شهر! مسئولان شهر هم از مسئولان استان و استان هم از دولت و ....تا خود خود بان کی مون!

2- بی آر تی، یا شبه بی آر تی، یا یه چیزی که اصلا شبیه بی آر تی نیست اما میشه بهش گفت بی آر تی. این از اون طرح هاست که عین قارچ یکهو ایجاد میشه و تا چندسال مردم رو غافل گیر می کنه، مهمترین فایده این طرح درکنار سایر فواید مهندسی شدش اینه که رابطه عمیق و نزدیکی بین انواع اتوبوس ها و تاکسی ها ایجاد می کنه، درواقع با این طرح تاکسی و اتوبوس عین یک روح در دوبدن میشن، تاکسی میاد تومسیر اتوبوس، اتوبوس میره تومسیر تاکسی، اصلا یه وضعی.

3- افزایش اتوبوس های اسکانیای صورتی مسیر چیتگر_شریعتی بخش خصوصی. این طرحی که عنوانش رو خدمتتون گفتم هم به فکر کمبود جا و هم بهبود شرایط حمل و نقل. به این صورت که اگرشهربزرگ ما دیگر گنجایش تعدادی از مردم را نداشت، با برنامه ریزی قبلی یا بدون برنامه ریزی قبلی از راننده میخوایم چنان مسیرخودش رو طی کنه که در یک چشم به هم زدن اتوبوس طوری عمل کنه که حداقل نصف بیشتر مسافرا کف آسفالت افتاده باشن و نصف دیگه زیرموتورماشین. اینطوری دیگه جا برای برخی دیگه بازمیشه. درزمینه بهبود حمل و نقل هم بهتون اطمینان میدم این اتوبوس ها در یک ربع میتونن از غربی ترین نقطه شهری به وسعت تهران، به شمال شرق و حوالی خیابان شریعتی خودشون رو مابقی مسافرهای زندشون رو برسونن. فقط یک ربع.

4- همچنین جهت مقابله با مشکل جا برای نسل های بعدی و مهاجران آینده طرح های مسکن مهر، مسکن بهار، مسکن محبت و صفا و صمیمت، مسکن اجتماعی، مسکن فرهنگی، مسکن هنری و ورزشی و ....هم که همگی در یک راستا هستند اما برای تنوع عنوان هاشون کمی تغییر کرده رو پیشنهاد می کنیم. لازم به ذکر است که این طرح های مَسکنی، مُسکِن هایی هستند که می تونن درد اجاره نشینی رو موقتا کم کرده و شما می تونید تا چندسال در سراب خانه دار شدن سیروسفر و کرده و لذت ببرید. همچنین این طرح هاهم اتفاقا نقش پل ارتباطی، اینبار بین نسل ها را بازی میکنن. یعنی اگر شما یک عدد مسکن مهر و محبت و صفا و صمیمت یا مسکن اجتماعی و فرهنگی و هنری رو برای خودتون با هزار قسط و وام پیش خرید کنید، بهتون قول میدم بتونید ازش به عنوان یک میراث با ارزش برای نوه هاتون استفاده کنید.

5- و نهایتا پروژه اصلی و طلایی که از طرف ما به عنوان ایرانی های خلاق به شما،یعنی خارجی های منفعل و فاقد ابتکار تقدیم میشه شهرپردیسان. درنهایت اگر هیچ یک از راه های بالا برای مقابله با مشکلات مکانی و حمل و نقل آیندگان به درد نخورد شما باید از آخرین نسخه ما یعنی تاسیس شهری دقیقا عین پردیسان قم استفاده کنید. شما یک شهری مثل پردیسان بزن، اگه مشکلات حمل و نقل و جا و مکان و رفاه و آموزش و جاده و تهیه اقلام و ....مردمت حل نشد من اسمم رو عوض می کنم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ٠٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها