سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشاگری اسنودن از جیب بنده (طنز)

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩٣, ٠٩:۴٩    نسخه چاپی    
بیا اصلا بحث رو برای همیشه عوض کنیم، بازار ارز به ما چه؟ این مسائل به سیف و نوبخت و بهمنی و فرشاد مومنی و محسن رنانی و ...مربوط میشه. والا. سوال بعدی اینکه چرا نظرسنجی های قبل از انتخابات با اونچه بعد از انتخابات شاهدش بودیم فرق داشت؟ فرق اساسی ها!
افشاگری اسنودن از جیب بنده (طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

از همین جا اسم یکی از خبرگزاری های کشور با نام اختصاری "خ. م" را که خیلی فعال است و از زور این فعال بودن پارسال همین موقع ها روزی 2 تا نظرسنجی انجام می داد و همه نظرسنجی هایش هم در قیاس با پس از انتخابات از یک دنیای دیگر حکایت داشت و .... به دلیل افشاگری های یک دفعه ای و صدور اخبار پیش از خارج شدن از دهان مسئولان و نیت خوانی های فرازمینی به عنوان اسنودن ایرانی، نه ویکی لیکس ایرای نامگذاری می کنیم. بدین منظور مصاحبه ای با این شخصیت حقوقی انجام دادیم که تنها بخشی از آن به سمع و نظرتان می رسد:

ما: شما از کجا متوجه شدید بازار ارز زمان دولت دهم اونطوری بود و قرار بود چی بشه؟

خبرگزاری: ما؟ ما چطور متوجه شدیم؟ می خوای بگم توی جیب سمت چپ کتت چی هست؟

ما: جان؟ یعنی تا این حد؟ چی هست؟

خبرگزاری: یه چندتا دستمال کاغذی مچاله شده مال 4 سال پیش، یدونه آدامس که شده عین سنگ، درِخودکار بیک مشکی، ساعت مچیت که دستش کنده شده و روت نمیشه بیاریش بیرون و یواشکی نگاش میکنی، خورده بیسکویت که انگشتات رو اذیت می کنه، یه چندتایی هم س....

ما: خب بسه، بسه، فهمیدم چطور متوجه شدید بازار ارز زمان دولت دهم اونطوری شد. آیا شما پیامک ارسال می کردید؟

خبرگزاری : این موضوع ارسال پیامک رو فعلا تکذیب می کنم، شمام که داری حرف های احمدی نژاد رو می زنی، لابد اگه نگم می خوای بودجم رو قطع کنی؟ سوال بعدی رو بپرس وگرنه پات رو از اینجا بیرون نگذاشتی به همه میگم سال دوم دبیرستان چطور به دوستان تقلب می رسوندی و ....

ما: بیا اصلا بحث رو برای همیشه عوض کنیم، بازار ارز به ما چه؟ این مسائل به سیف و نوبخت و بهمنی و فرشاد مومنی و محسن رنانی و ...مربوط میشه. والا. سوال بعدی اینکه چرا نظرسنجی های قبل از انتخابات با اونچه بعد از انتخابات شاهدش بودیم فرق داشت؟ فرق اساسی ها!

خبرگزاری : به نظرما که اصلا فرق نداشت، ما دقیقا همون چیزی که مردم می گفتن رو منتقل می کردیم، موقع انتخابات هم دیدی که دکتر قالیباف با چه اختلاف کمی دوم شد، و بازهم نظرتون رو جلب می کنم به اینکه دیدی که دکتر روحانی با 51 درصد برد، این نشون میده نظرسنجی های ما درست بود، می خوای از همین حالا بگیم تو انتخابات سال 96 کی رئیس جمهور میشه؟ بگم محسن رضایی چقدر رای می داره و کدوم استان ها...

ما: شما رای روحانی رو با قالیباف مقایسه می کنی؟ بعد فکر می کنی کل اون 49 درصد به قالیباف رای دادن؟ پس بقیه کاندیدا چی؟

خبرگزاری : ازنظر ما انتخابات دوقطب بود، قطب جناب قالیباف، قطب همه احزاب و گروه های دیگه! نمی دونیم این روحانی چطور آمد و معادلات را تا یه جاهای کمی به هم زد، این به هم زدن هم فقط برمی گرده به اون مناظره و بحث های گاز انبری و .... سوالای جدیدتر بپرس!

ما: چطوریه که شما قبل از اعلام نهادها و قبل از بازشدن دهان مسئولان و قبل از تشکیل فکر اولیه و ...می دونی اینستاگرام یا وات ساپ یا ...قراره فیلتر بشه؟

خبرگزاری : با استفاده از منابع آگاه! هررسانه حرفه ای برای خودش یکسری منبع آگاه داره.

ما: پس چرا برخی رسانه های حرفه ای ندارن و فقط شما دارین؟

خبرگزاری : ما داریم، فارس داره، رجا نیوز داره، یکی دوتای دیگه هم دارن و این نشون میده مرز بین حرفه ای ها و غیرحرفه ای ها کجاست.

ما: این منابع آگاه اطلاعاتشون رو از کجا میارن؟ بذار طور دیگه ای بپرسم، چطوری منابع آگاهتون زیر و بم یک موضوع رو قبل از همه در میارن؟

خبرگزاری : همونطور که فهمیدن توی جیب سمت چپ کت شما چی هست و قبل از وارد شدن به این مصاحبه گذاشتن کف دست من! اصلا توخودت می دونستی چیا توی کتت هست؟

ما: گفتم که بیا اون بحث رو برای همیشه عوض کنیم.

خبرگزاری : نه دیگه، خودت بحث رو دوباره کشوندی به اینجا، اصلا طبق بررسی های منابع آگاه ما هرچی مساله اس از جیب های کت درمیاد، مثلا تاحال فکر کردی چرا احمدی نژاد اسم مفاسد اقتصادی رو اعلام نکرد؟

ما: نه، خب شاید به خاطر اینکه موقع و شرایط مناسب پیش نیومد.

خبرگزاری: چه ساده ای تو، به خاطر جیب کتش بود! اگه کتش جیب نداشت مجبور می شد بگیره دستش وقطعا بعد از یک مدتی هم اعلام کنه. اگه الان اسم اون مفسدا اعلام می شد، توی جیب داخل کتت توهم 6 تا شپش چاق و چله پشتک نمی زدن.

ما: جیب داخل کتم؟ از اونم خبرداری؟

خبرگزاری: من حتی می دونم امروز سوئیچ موتورت رو توجیب کدوم شلوارت جا گذاشتی و مجبور شدی کل راه رو پیاده بیای دفتر! پولم که نداری بلکم بتونی اتوبوس سوار شی! به هرحال شاید برخی دوستات دوست داشته باشن بدونن وقتی دانشگاه بودی....اصلا میخوای صبح به صبح اخبار جیبهات رو بهت بدم تا راحت تر بتونی برنامه ریزی کنی؟

ما درحالیکه میخوایم ریکوردر رو قطع کنیم: خیلی ممنون بابت این مصاحبه خوب و تمیز و مفصل، سایتون مستدام!
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩٣, ٠٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها