سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تیپولوژی عوامل پشت صحنه طوفان تهران(طنز)

کافی است ما فقط سرعتمان از 100 آنطرف تر برود، یا کمی بخواهیم ویراژ دهیم، طوری جریمان می کنند که اصلا یه وضعی، حالا طرف ییهو در قامت طوفان با سرعت بیش از 120 کیلومتر در ساعت اومده و رفته و رُفته، باز کسی جریمش نمیکنه، هعی بخت بد! هعی
تیپولوژی عوامل پشت صحنه طوفان تهران(طنز)

فیروزه مظفری/اعتماد


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

به دلیل وقوع طوفان سهمگین و وحشتناک هفته گذشته در تهران، استعفای شخصیت ها و مسئولان زیر را خواستاریم:

1- اول از همه مسئولان سازمان هواشناسی: مسئولان این سازمان به دلیل اینکه در ارتباط دوطرفه خود با هوا، آنگونه که باید نامبرده را نشناختند و نتوانستند واکنش های وی را در یک زندگی مشترک پیش بینی کنند باید پاسخگوی افکار عمومی باشند. تازه گشت ارشاد بماند.

2- سازمان هواشناسی کشور دوست و برادر پاکستان و یا حتی افغانستان: حالا مسئولان هواشناسی کشور ما یا حواسشان نبود یا خوب طرف را نشناختند، هواشناسی این دوکشور که قبلا نامبرده( هوا) را به دلیل گذر از خاکشان شناخته بودند چرا هیچ ندایی ندادند؟ دوستی کی آخر آمد؟ هواشناسان را چه شد؟

3- سرکار خانم ابتکار: من نمی دونم خانم ابتکار از وقتی روی کار آمدند چیکار می کنند؟ کسی از ایشون پیگیری اوضاع دریاچه ارومیه و هامون و ارس و... یا وضعیت محیط بان ها و گونه های درحال انقراض و ... و یا ماجرای توافق با همسایه ها برسر حل معضل ریزگردها و .... رو خواسته؟ نه خواسته؟ ما فقط از ایشون انتظار داشتیم در عرض هشت ماه گذشته یه دستی به بیابان های اطراف تهران و حوالی کهریزک و اتوبان تهران- قم و دریاچه حوض سلطون بکشه و چنار و سرو بکاره تا بلکه این طوفان ها نتونن راحت وارد شهر بشن. یعنی از هشت ماه پیش تا حالا نباید هیچ چناری قدعلم کنه؟ چطور شهرداری تهران می تونه در عرض یک روز در پیاده رو خیابان جمهوری چند اصله درخت بکاره؟

4- وزیر ارشاد: طوفان هرچی با خودش نداشت اما یه فایده خوب داشت و آن هم اینکه ما متوجه شدیم دقیقا چند درصد تهرانی ها دیش ماهواره دارند! درواقع لحظاتی پس از طوفان بود که دیش های ماهواره بشقاب پرنده وار در آسمان تهران حرکت می کردند و پس از پایان طوفان در پیاده روها رویت شدند، بنده پیشنهاد می کنم تا زمان استعفا، استیضاح و برکناری جناب علی جنتی که باید پاسخگوباشند چرا مردم دیش ماهواره دارند، دیش های معدوم شده به دست طوفان عزیز در وسط پیاده رو ها به نشانه اعتراض باقی بمانند.

5- وزیر صنعت: جناب آقای نعمت زاده! بزرگ مرد صنعت ایران! ای وزیر دنیا دیده! شما نباید طی هشت ماه اخیر تدابیری بیاندیشی تا همه خودروهای ملی و ساخت داخل بتونن در مقابل افتادن دوتا کاج و یک چنار مقاومت کنن؟ حالا کاج و چنار اشکال نداره، این ماشین ها در برابر سقوط تیرچراغ برق هم مقاومت ندارند، آخه درد و دلمان را پیش کی ببریم؟

6- روم به دیوار، شرمنده اما برخی دوستان پلیس راهنمایی ورانندگی: کافی است ما فقط سرعتمان از 100 آنطرف تر برود، یا کمی بخواهیم ویراژ دهیم، طوری جریمان می کنند که اصلا یه وضعی، حالا طرف ییهو در قامت طوفان با سرعت بیش از 120 کیلومتر در ساعت اومده و رفته و رُفته، باز کسی جریمش نمیکنه، هعی بخت بد! هعی!

7- برخی مسئولان فرهنگستان زبان فارسی: الان ما باید به آن که مثل برق آمد و رفت و برد بگوییم توفان یا طوفان! چرا کسی تکلیف را روشن نمی کند؟ متهم در حال گریختن است و ماهنوز اسمش را نمی دانیم تا برای دستگیریش جایزه بذاریم.

8- خبرنگار صدا و سیما در نیویورک: خدمت ایشان بگم که یه کم ازمعصومی نژاد یاد بگیر، اقلا از فلاح! شما وقتی دیدی طوفان میاد تهران و با اون وضعیت میشه تیتردرشت رسانه های اونور، نباید چندتا گزارش در مورد طوفان ها و تورنادوهای آمریکا بزنی تا نشون بدی اونجا شرایط از ما بدتره؟ واقعا که!
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها