سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بسته های فرهنگی ما در ایالت جورجیا و پنسیلوانیا ( طنز)

براساس آخرین آمار پلیس شیکاگو همزمان با شروع این سریال ایرانی، میزان جرم و جنایت و هفت تیر کشی درخیابان ها و مدارس این شهر به یک سوم کاهش یافته و قاچاق مواد مخدر در محله های فقیر نشین به صفر رسیده است.اِ.
بسته های فرهنگی ما در ایالت جورجیا و پنسیلوانیا ( طنز)

ساسان خادم ـ شرق


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

تجربه بومی سازی به ما ثابت کرده در مسائلی بسیار بسیار موفق بوده ایم و بومی سازی صورت گرفته گوشت شده به تن ملت. مثلا وی پی ان ملی را خاطرتان هست! طوری این فیلتر شکن و وی پی ان را از چنگال دشمنان ملت ایران درآورده و بدون کمترین هزینه ای بومی اش کردیم که الان همه دنیا درحال خرید این بسته اینترنتی ایرانی هستند وزاکربرگ به خاک سیاه نشسته با اون فیس بوکش و مجبور است نیازمندی های همشهری بخواند! کلا تجربه یک چیز دیگری را هم نشان داده و آن اینکه وقتی یک مساله ای از دل استکبار گرفته شود و بعد بومی شود بیشتر گوشت می شود به تن ملت. مثلا همین سریال شبکه 3، اسمش چی بود؟ الک دولک؟ هفت سنگ؟ نون بیار کباب ببر؟ خلاصه هرچی، نگاه! ببین!‌شما فقط کافی است یک قسمتش را ببینی تا به دقیقه 20 نرسیده کلسترول خونت بزند بالا و کبدت چربی ببنند و خلاصه گوشت پشت گوشت در اقصا نقاط بدنت ظاهر شود. چنان سریال بی خود و بی مزه و بنیان خانواده فروفکن «زندگی مدرن» آمریکایی ها را گرفتیم و با تلاش شبانه روزی و صبح تا شبی بهترش را ساختیم که طبق شواهد عینی از ابتدای آغاز این سریال در ایران، صنعت نصب ماهواره در ایالات آمریکا به خصوص ایالت پنسیلوانیا و ایالت دیترویت دچار رشد گردش مالی وحشتناکی شده، حتی تخمین زده میشه چیزی 4 برابر آنچه پس از طوفان تهران در جیب نصابان رفت به جیب نصابان آمریکایی رفته، همچنین طبق شواهد به دلیل توسعه محصولات صداو سیما در دل دشمن، چند نصاب محترم تحت عنوان ماموریت ویژه راهی آمریکا شدند تا در به نتیجه رسیدن صادرات محصولات غنی به مردم مظلوم آمریکا نقشی مهم را ایفا کنند.

به همین منظور که گفتم ارتباط مستقیمی برقرار کردیم با خبرنگار واحد مرکزی سفر در ایالت جورجیا:

ما: آقای مخصوصی نژاد سلام، از حال و هوای این روزهای ایالت جورجیا برای ما بگید!

مخصوصی نژاد: اِ، این روزها در جورجیا راس ساعت 8:30 که مقارن با 8 شب به وقت تهران و همزمان با پخش سریال شبکه 3 است، ترافیک سنگینی در خیابان های مرکزی شهر و حومه ملاحضه می شود، اِ، به گونه ای که تعداد زیادی از مردم وسایل نقلیه خود را رها کرده و دوان دوان به منزل می روند. با شروع سریال مذکور خیابان ها چنان خلوت می شود که گویی خاک مرده در جورجیا ریخته اند، اِ، همچنین براساس آخرین آمار پلیس شیکاگو همزمان با شروع این سریال ایرانی، میزان جرم و جنایت و هفت تیر کشی درخیابان ها و مدارس این شهر به یک سوم کاهش یافته و قاچاق مواد مخدر در محله های فقیر نشین به صفر رسیده است.اِ.

صدای مخصوصی نژاد روی تصویر یک زن خانه دار جورجیایی: ما خیلی از صدا و سیما راضی هستیم و از مسئولش خواهش می کنیم به اینجا بیاید و حداقل یک شبکه خصوصی بخرد، در حال حاضر تمام 23 ساعت از روز در خانه ما شبکه آی فیلم روشن است و یک ساعت مانده هم به تماشای این سریال می گذرد. بچه های من خیلی اجتماعی تر شدند.

صدای مخصوصی نژاد روی تصویر یک پیرمرد آمریکایی: این سریال ساخته شبکه 3 سیما طوری من رو با فرهنگ کشورم آشنا کرد که شاید در عمر 84 ساله خود نمی دانستم درکجا زندگی می کنم، من از دست اندرکاران امرتشکر می کنم بابت اینکه چشمان من رو درپایان عمر به حقیقت فرهنگ و تمدن خودم باز کردن.

صدای مخصوصی نژاد روی تصویر یک جوان آمریکایی: در شرایط زندگی سخت و نکبت بار و خفت انگیز در آمریکا تنها کورسوی امید من به زندگی این سریال است، شاید باورنکنید اما من تا یک هفته پیش به دلیل مشکلات زندگی قصد خودکشی داشتم اما با شروع این سریال می خواهم بروم خانواده تشکیل دهم و سروسامان بگیرم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها