سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نحوه مقابله با «خطای انسانی» در مهدکودک و خانه سالمندان (طنز)

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٢۴    نسخه چاپی    
تا می توانیم سعی کنیم در کناراعضای خانواده بمانیم و اگر آن ها نتوانستند یا نخواستند این کار را انجام دهند ما هرکاری برای تحقق این امر بکنیم ( شده خودمان را به طرف پیچ کرده یا تهدید به خودسوزی کنیم)
نحوه مقابله با «خطای انسانی» در مهدکودک و خانه سالمندان (طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

قریب به 2 هفته پیش یک پیرمرد در خانه سالمندان شهر گرگان به دلیل رفتار نادرست پرسنل و کتک زدن فوت کرد، در این راستا این مرکز تعطیل شد اما رئیس سازمان بهزیستی گلستان گفت:«خطایی که در این مرکز اتفاق افتاده است یک خطای انسانی است و مطمئنا خطا به صورت عمدی اتفاق نیافتاده است»

گفتنی است چندی پیش مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در پی انتشار فیلم کودک آزاری در یک مهد کودک این شهر آن را به "خطای انسانی " نسبت داده بود.

چه کارکنیم که در اوان کودکی یا دوران کهنسالی دردام خطای انسانی نیفتیم؟

- تا می توانیم سعی کنیم در کناراعضای خانواده بمانیم و اگر آن ها نتوانستند یا نخواستند این کار را انجام دهند ما هرکاری برای تحقق این امر بکنیم ( شده خودمان را به طرف پیچ کرده یا تهدید به خودسوزی کنیم)

- در صورت ناکام ماندن در مورد بالا و انتقال زورکی به مهد کودک یا سالمندان، حتی الامکان در این محل ها نخوابیم، چیزی نخوریم، هشیاری خودمان را حفظ کنیم و زیر پتو نرویم.

- در صورتی که همه تلاش های ما جواب نداد و خطای انسانی آمد و به صورت درازکش خواست با کتک به ما غذا بدهد و از موهایمان بلندمان کند یا مثلا اگر شب بی تابی کردیم با کتک آراممان کند، آرامش خود را حفظ کنیم و خود را به نزدیک ترین دوربین مداربسته یا گوشی دوربین دار یک نفر در همان حوالی به صورت کشان کشان بکشانیم.

- تجربه نشان داده شب ها صاحب گوشی های دوربین دار یا خواب هستند یا مشغول سیرو سلوک در وات ساپ و وایبر و ...، بنابراین دوربین مداربسته عملی ترین راه حل است.

- خب طبیعی است که وقتی شما پیکر خونین و مالین و کبودتان را به سمت دوربین یا یک درخروجی می کشانید، خطای انسانی هنوز دنبال شماست و می خواهد برایتان لالایی بخواند یا بهتان غذا دهد، به محض اینکه دوباره پیدایتان کرد خودتان را به مردن بزنید تا خیالش راحت شود و برود.

- به طور طبیعی خطاهای انسانی معمولا می توانند تفاوت بین جسد مرده و زنده را متوجه شوند، بنابراین شاید راه حل بالا یعنی خود را به مردن زدن چندان مثمرثمر نباشد، در این صورت شما راهی ندارید جز اینکه تسلیم سرنوشت و خطای انسانی شوید و با آه دل و فغان بسیار، آخرین ناله هایتان را سر دهید.

- خیالتان راحت باشد، خطاهای انسانی به دلیل عجله ای که در رسیدن به قربانی دارند چندان حواسشان به اطراف و دوربین های روشن نیست، بنابراین مطمئن باشید که فیلم نحوه قربانی شدن شما بالاخره در اختیار رسانه ها و مسئولان قرار می گیرد.

- لطفا قبل از شروع عملیات خطای انسانی و زمانیکه احتمال آمدنش را می دهید، یک نامه نوشته و تاکید کنید که کل مجموعه ای که در آن هستید هیچ نقشی در بروز حوادث آینده نخواهند داشت و بی گناه هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها