سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابر و باد و مه و خورشید و فلک در شورای رقابت (طنز)

براین اساس با توجه به سامانه گرمایشی که از ابتدای این هفته وارد شهرهای جنوبی و مرکزی کشور می شود، قیمت ها تا قسمتی افزایش یافته و به محض خروج سامانه به صورت سابق برمی گردند
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در شورای رقابت (طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

من تا چند روز گذشته فکر می کردم که تعیین قیمت خودرو رابطه عمیقی با قیمت دلار و ارز و تورم و تحریم و واردات و صادرات و قطعات و ... دارد. حتی چنان خیالاتی شده بودم که فکر می کردم ممکن است دلال ها و بازار آزاد باعث بالا و پایین شدن قیمت ها شوند و متاسفانه به صنف محترم دلالان جسارت کردم. اما الان متوجه شدم مساله خودرو آنقدرها که شورای رقابت تلقین می کند سخت و پیچیده نیست و می توان با یک توجه ساده به اطراف متوجه تغییرات آن شد و حتی آن را پیش بینی کرد. نتیجه تحقیقات و مشاهدات ما نشان می دهد بیش از اینکه عوامل بالا در تعیین قیمت خودرو نقش داشته باشد، این شرایط آب و هوایی است که موثر است. مستندات ما هم به شرح زیر است:

1- وقتی هوا کمی گرم می شود التهاب بازار خودرو را فرا می گیرد، شرایطی که تا اواسط خرداد شاهدش بودیم.

2- زمانیکه هوا گرم می شود قیمت ها به خصوص در خودروهای زیر 40 میلیون تا 500 هزار تومان افزایش می یابد، شرایطی که تا اواسط تیر شاهدش بودیم.

3- به محض اینکه یک سامانه فرا گرمایی وارد ایران می شود و ابرو باد و مه و طوفان غیبشان می زند، ناگهان قیمت ها فقط با 4 درصد افزایش!!!! تا سقف 1 میلیون و بیشتر هم بالا می رود، شرایطی که از اواسط تیر تا اوایل مرداد دیدیم.

4- الان هم که هوای مناطق مختلف کشور از 6 تا 10 درجه کاهش یافته و ملت زدند به کوه و دشت و بیابان، به گفته یکی از نمایندگان مجلس، شورای رقابت ملزم به کاهش قیمت ها شده.

5- براین اساس با توجه به سامانه گرمایشی که از ابتدای این هفته وارد شهرهای جنوبی و مرکزی کشور می شود، قیمت ها تا قسمتی افزایش یافته و به محض خروج سامانه به صورت سابق برمی گردند.

6- خریداران عزیز توجه کنند اگر احساس می کنند که هوا رو به خنکی گذاشته پول کمتری از بانک ها جهت اخذ وام درخواست کنند.

7- همچنین باید توجه داشت که اگر همراه با افزایش تابش آفتاب، شاهد ورود توده های ریزگردی و این بازی ها هم شدیم قیمت خودرو بین 400 تا 900 هزار تومان در نوسان خواهد بود، افرادی که طبع سرد دارند هم شامل این پیش بینی می شوند و فرقی به حالشان نخواهد داشت.

8- پیش بینی ما حاکی از این است که در اواخر شهریور ماه و همزمان با وزش نسیم های پاییزی از سمت دامنه های البرز به دشت های داخلی و دامنه های زاگرس به دشت های جنوبی کشور، بازار خودرو یک ثبات همراه با نشاطی را تجربه خواهد کرد.

در پایان به همه خودروسازان، شورای رقابت، وزارت صنعت و معدن و سایر عزیزان زحمت کش در عرصه ساخت و توزیع خودرو اطمینان می دهیم که ما ملت شریف ایران به خوبی از واقعیات و مشکلات عدیده در تعیین قیمت خودرو آگاه بوده و شرایط ایشان را درک می کنیم و هرقیمتی بگویند می گوییم روی چشم و می پردازیم. از سازمان هواشناسی نیز با توجه به پیش بینی های دقیقش توقع همکاری بیشتر با عزیزان نامبرده را داریم.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٣, ٠٩:۵٢

   

پر مبحث ترین ها