سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طب سوزنی ما بهتر از طب سوزنی آن ها (طنز)

ما دهه شصتی ها یک تجربه مشترک داریم و آن اینکه اگر در محفلی بچه ای!‌هرچند ساله!‌ اقدام به آتش سوزاندن و بالاو پایین پریدن بیش از حد می کرد، تنها و تنها چیزی که موجب آرام گرفتنش می شد تهدید یکی از جدی ترین اشخاص بزرگسال محفل به تزریق یک عدد آمپول یا به قول قدیمی ها سوزن بود. تجربه نشان داده کودک مذکور چنان آرام می گرفت و زان پس به رویه ای سالم در زندگی روی می آورد که بیا و ببین
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

همزمان با اینکه دیروز متوجه شدم کشور عزیزم رتبه نخست حوادث رانندگی و رتبه نخست سزارین را درجهان دارد، همچنین متوجه شدم که رتبه دوم مصرف دارو را پس از کشور چین با بیش از 2 میلیارد جمعیت هم داراست. من از همین جا دست تک تک هموطنانم رو با شادی بابت این رتبه ها می فشارم و برای همه کسانیکه درتحقق این جایگاه مهم مارا یاری کردند آرزوی موفقیت هرچه بیشتر را دارم. از آنجایی که برای برخی این سوال پیش می آید که مبنای محاسبه چیست و در چه نسبتی ایران با 70 و اندی میلیون جمعیت می آید کنارچین با بیش از 2 میلیارد و نمی دانم چندصد میلیون نفر جمعیت می ایستد، برخود لازم دیدیم تا نکاتی را ذکر کنیم:

1- تجربه سال های اخیر نشان داده که ایران می تواند، واقعا می تواند! همین که می توانیم بیشترین مصرف انرژی را جلوتر از هندی ها و چینی ها به دست بیاوریم خودش نشان دهنده توانایی های نهفته در وجود ما است.

2- نمی خواهم حرف های نژادپرستی بزنم و بعدا متهم شوم اما این آمار به این معنی است که بدن هرایرانی تا چه اندازه تحمل مصرف دارو را دارد و بدن هرچینی تا چه حد. یک حساب و کتاب ساده نشان می دهد که میزان مصرف یک روز استامیوفن هر ایرانی‏، تاکید می کنم هر ایرانی مساوی با مصرف 5 ماه استامینوفن 124 فرد چینی است. ( آمار دقیق است شک نکن)

3- خود شما که به این افتخار کسب شده پوزخند می زنی! بله خود شما منظورم هست! شما خودت هرزمان که با والدین خدمت پزشک می رسیدین قطعا خاطرتان هست پدر یا مادر مکرمه چه تقاضایی مبنی بر نوشتن نام چند ورق قرص استامیوفن و سرما خوردگی اضافه بر سازمان از دکتر داشت. نگو یادت نمی آید که دلخور می شوم.

4- خود شما که به این افتخار پوزخند می زنی و چند نفر که اون ته سالن بی قراری می کنن برای شیطنت! شماها یک بار خودتان را در یک ایستگاه اتوبوسی، تاکسی، مترویی، بازاری، صف نانی، حلیمی و خلاصه یک مکان عمومی به مریضی بزنید که مثلا سرتان تیرمی کشد!‌ خودتان با جفت چشمانتان خواهید دید که چطور همه کسانیکه نزدیکتان هستند و یا حتی کسانی که با شما فاصله دارند در یک ثانیه چند ورق انواع استامیوفن‏، پروفن و دیکلوفناک بهتان تعارف خواهند کرد! حالا بخند و شطینت کن!

5- شاید شما که پوزخند می زنید تجربه نکرده باشید اما ما دهه شصتی ها یک تجربه مشترک داریم و آن اینکه اگر در محفلی بچه ای!‌هرچند ساله!‌ اقدام به آتش سوزاندن و بالاو پایین پریدن بیش از حد می کرد، تنها و تنها چیزی که موجب آرام گرفتنش می شد تهدید یکی از جدی ترین اشخاص بزرگسال محفل به تزریق یک عدد آمپول یا به قول قدیمی ها سوزن بود. تجربه نشان داده کودک مذکور چنان آرام می گرفت و زان پس به رویه ای سالم در زندگی روی می آورد که بیا و ببین! حالا شما که چپ و راست پوزخند می زنی بگو ببینیم تا حالا چنین راهکار روانشناختی- فیزیولوژیکی- اجتماعی، از طب سوزنی چینی ها به گوشت خورده؟

بیش از این برخود لازم نمی بینیم برای افرادی که به این افتخار آفرینی خرده یا شائبه وارد می کنند توضیح دهیم، بنابراین بازهم این مقام و رتبه دست نایافتنی را خدمتتان تبریک عرض می نماییم و آرزوی رسیدن به رتبه نخست را داریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٣, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها