سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نسبت پهنای اینترنت با جوی آب در غرب/ طنز

بروز شده : ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٣:٣٧    نسخه چاپی    
والنتینو بروندلی: من از این کشور خسته شدم، چطور میتونم مغزم رو برای رفتن به ایران فراری بدم؟ آیا من هم می تونم بورس وزارت علوم شما شوم؟ شنیدم خیلی سخت نیست؟
نسبت پهنای اینترنت با جوی آب در غرب/ طنز


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

طبق آخرین اخبار واصله از رسانه ها، کمیسیون فرهنگی مجلس وزیر را تهدید کرده که اگر پهنای باند را افزایش دهد پای میز استیضاح خواهد بود. چرایی این تهدید را در گزارش های زیر ببینید تا با آنچه که برخی نمایندگان می بیینند و شما نمی بینید آشنا شوید:

1- خبرنگار واحد مرکزی خبر در لندن: این روزها بنیان خیلی از خانواده های انگلیسی به خاطر پهنای باند اینترنت در حال از هم گسیخته شدن است.
یک مادر انگلیسی در گفتگو با ما گفت: شما کجایی هستید؟
خبرنگار واحد مرکزی خبر: ایرانی
مادر انگلیسی: خوش به حالتون‏‌، خوش به حال جووناتون، خوش به حال خانواده هاشون، ما اینجا از دست پهنای باند اینترنت که دولت سلطنتی و وابسته به آمریکا و روباه مکارمون ایجاد کرده زندگی نداریم. جوون هامون که شغل و کار درست و حسابی ندارن، غرق در مطامع رسانه ها و سایت های ضد اخلاقی میشن.

یک جوان انگلیسی که تازه از مراکز ترک اعتیاد به الکل و مواد مخدر و اینترنت با پهنای باند وسیع به خونه برگشته خطاب به ما ( ترجمه همزمان): اون روزها خیلی بد بود، خیلی، مینشستم با یک پکیج کامل قلیون و مواد مخدر و الکل و منقل پای اینترنت پرسرعت، هی می گفتم بسه دیگه، بذار برم، مامانم داره صدام می کنه، اما اینترنت می گفت حالا زوده بچه ننه، کجا میری؟ ( در این لحظه جوون دستهاش رو روی صورت گذاشته و گریه می کنه) خیلی ترسناک بود، اگه به حرفاش گوش نمی کردم من رو با ویروس و هکر هاش تهدید می کرد، برام فیلم های ترسناک دانلود می کرد و عکس های شخصی من رو بدون اجازه آپلود می کرد.

یک جامعه شناس سرشناس انگلیسی که یک مقاله بسیار مهم در یکی از روزنامه های محلی حومه لیورپول با 500 عدد تیراژ در سال 1978 چاپ کرده: شما می بینید که جامعه انگلستان با شرایط سخت اقتصادی – سلطنتی، درگیر مساله دهشتناک اینترنت پرسرعت شده و هر روز ما می بینیم که به خاطر مصرف زیاد این وسیله ! ( اینترت وسیله است؟) پیکر بی جان جوان های انگلیسی در جوی آب صبح به صبح پیدا می شود.

2- خبرنگار واحد مرکزی خبر در رم: اِ، صبح روز گذشته خیابان های مرکزی شهر رم شاهد تجمع گسترده و ده ها نفری دانشجویان و جوانان ایتالیایی، اِ ، برعلیه دولت این کشور در زمینه گسترش پهنای باند اینترنت بود. فرناندو تولدونیا، دانشجوی رشته نرم افزار دانشگاه رم به خبرنگار ما گفت: واقعا برای ما غیرقابل تحمل شده، این رفتارهای فاشیستی دولت ایتالیا با ابزار قدیمی تحقیق مثل کتاب های خطی و گاغذهای فیش برداری همه مارو از درس خوندن دلسرد کرده، ما نمی تونیم تحمل کنیم که یک ابزار شیطانی مثل اینترنت هر روز پهنای باندش بیشتر بشه و قفسه های کتابخانه ها کمتر.

والنتینو بروندلی، استاد تمام دانشگاه شهر میلان هم در گفتگو به خبرنگار ما گفت: شما اهل کجا هستید؟
خبرنگار واحد مرکزی خبر: اِ اهل ایران.
والنتینو بروندلی: من از این کشور خسته شدم، چطور میتونم مغزم رو برای رفتن به ایران فراری بدم؟ آیا من هم می تونم بورس وزارت علوم شما شوم؟ شنیدم خیلی سخت نیست؟

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه هنر رم در گفتگو با خبرنگار ما: ( دانشجو روی زمین نشسته و به صورت نمادین خودش را با سیم یک کامپیوتر دار زده) من این کار رو انجام دادم تا همه مردم جهان بدونن در این کشور چقدر زندگی کردن سخت و نخوان به اینجا مهاجرت کنن. پهنای باند اینترنت در اینجا باعث شده تا پدر برادر من از خونه برن و چند روز بعد جنازشون در یک سطل زباله پیدا بشه، خود من هم بارها به این کار راغب شدم و به خاطر مادرم موندم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها