سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از این مدرک به اون مدرک فرجه ( طنز)

مثل اینکه با دقت دیدید اما کسی استخدام نشده! Ok ! مشکلی نیست! بهتر!‌ تصور کنید دیگران استخدام می شدند و شما نه!‌ تازه آن زمان حس بیکاری خود را درمقایسه با دیگران بیشتر درک می کردید! اصلا آشنایان را ول کنید! برگردیم سراغ خودتان!
از این مدرک به اون مدرک فرجه ( طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

مرتضی حیدری در برنامه پایش اعلام کرد که بنابردرخواست دولت، نظرسنجی که راجب به کاهش نرخ بیکاری در ماه های اخیر بوده و 60 درصد مردم شرکت کننده در آن اعلام کردند کاهش بیکاری را حس نکردند، از این برنامه حذف شده است.

دستورالعمل حس کردن کاهش نرخ بیکاری در شرایط کنونی:
1- اول از هرکاری شما باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و اصلا خود را بیکار تلقی نکنید.
2- چنانچه مشکلات زندگی به شما فشار آورد و واقع بینی بر اعتماد به نفس چربید و شما متوجه شدید که حقیقا جز بیکاران جامعه محسوب می شوید، چشم امیدتان به دولت باشد، به خصوص به سخنگویش.
3- خب به صورت طبیعی سخنگوی دولت هر هفته یک مصاحبه مطبوعاتی دارد بنابراین شما می توانید هر هفته کورسوی امیدتان را حفظ کنید، بالاخره یک روز نوبخت در مورد شما و استخدامتان هم حرف می زند، من مطمئنم.
4- خب! شاید به دلیل بیکار بودن شما عجول هم بشوید و هرهفته منتظر نوبخت بمانید تا از استخدام های جدید حرف بزند ولی او حرف نزند! این که دیگر دست من نیست! بنابراین نگاه دقیقی به اطرافتان بکنید.
5- نگاه کردید؟ دیدید چندنفر از آشنایانتان با شرایط خوب و بیمه و حقوق مکفی استخدام شدند؟ دیدید؟ نه؟ ندیدید؟ دروغ نگویید لطفا، بنده بیکار نیستم برای شما بنویسم، پس بیشتر دقت کنید.
6- مثل اینکه با دقت دیدید اما کسی استخدام نشده! Ok ! مشکلی نیست! بهتر!‌ تصور کنید دیگران استخدام می شدند و شما نه!‌ تازه آن زمان حس بیکاری خود را درمقایسه با دیگران بیشتر درک می کردید! اصلا آشنایان را ول کنید! برگردیم سراغ خودتان!
7- تاحالا به این فکر کردید که ادامه تحصیل دهید؟ از دیپلم به لیسانس!‌ از لیسانس به فوق لیسانس! از فوق لیسانس به دکتری!‌ از دکتری به فوق دکتری ! از فوق دکتری به .... به هرحال امیدتان را ازدست ندهید! از این مدرک به آن مدرک فرج است.
8- باز که خیره خیره نگاهم می کنید! مدرک به درد نخورد؟ نوبخت چیزی نگفت؟ ای بابا!‌ البته تجربه نشان داده که پله های ترقی مهربانترین عنصر در زندگی یک جوان تحصیلکرده ایرانی است که همیشه درکنارش بدون چشم داشتی می ماند، حتی زمان بیکاری! بنابراین از آن غافل نشوید و همچنان چشم و گوشتان هم به دهان نوبخت باشد!
9- چرا مسافرکشی را امتحان نمی کنید؟ یک ماشین تهیه کنید و تازمانیکه نوبت استخدام رسمی شما با حقوق مکفی شود مسافرجابه جا کنید!‌ پول ماشین ندارید؟ ای بابا! این را که دیگر من نباید بگویم خب بروید وام بگیرید! ضامن ازکجا پیدا کنید و چه کسی ضامن یک آدم بیکار می شود؟ خب....
10- بروید در یک کارخانه در محل زندگیتان کار کنید!‌ چی؟ کارخانه های شهرتان تعطیل و نیمه تعطیل هستند یا قرارداد کار ندارند؟ پس ولش کنید.
11- نظرتان درمورد شریک شدن با یکی از دوستانتان برای ورود به عرصه شغل آزاد چیست؟ مثلا مغازه ای، بقالی، نانوایی، عطرفروشی، صوتی تصویری، صنایع دستی، الکترونیکی، تعیرات تلفن همراه، روسری و شال، جوراب، لوازم منزل و ... بگذارید خب پیشنهاداتم تمام شود بعد اینطوری نگاهم کنید!‌ واقع بین نیستم؟ بازهم پول ندارید؟ ای بابا!
12- من خیلی با خودم فکر کردم و دیدم هرپیشنهادی می دهم شما یک بهانه ای می آورید و من را متهم به عدم واقع بینی می کنید! دهه شصتی هستید؟ خب این دیگر بزرگترین مشکل خودتان است که نه به من مربوط می شود نه مسئولان!‌ بنابراین آخرین پیشنهادم برای شما که خیلی ادعای واقع بینی دارید این است که بنشینید یک گوشه و حسابی شرایط بیکاری را درک کنید، هی با پوست و گوشتتان درک کنید، هی تا اعماق وجودتان درک کنید وهمچنان گوشه چشمی به نوبخت داشته باشید! والا! من که رفتم در افق محو شوم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٧-١٣٩٣, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها