سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حالا مدیری فیلم نسازه، میگن فیلمنسازه؟ (طنز)

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣٢    نسخه چاپی    
کودکان عناصر حساس اجتماعی هستند که در مقابل هرنوع اهانت به جز اهانت و کتک کاری توسط برخی معلم نماها، آسیب می بینند، بنابراین در این سریال به هیچ عنوان کودکی به بازی گرفته نشود.

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

مهران مدیری درحال ساخت یک فیلمی با عنوان «اتاق عمل» بود که ناگهان پزشکان اعتراض کردند و وزیر بهداشت هم سریعا به وی تذکر داد که هان! حواست جمع باشد که توهین نشود!

ما هم به عنوان یک جریده نگار خود را مسئول دانسته و لازم می دانیم که نکاتی را به مهران مدیری و چه بسا سایر فیلمسازان توصیه کنیم:

1-      در این فیلم اشاره ای به بیمارجماعت نشود، یعنی کسی به اسم بیمار در این سریال حضور نداشته باشد، بیماران این روزها خیلی مورد توجه مسئولان هستند و کسی نباید حتی بگوید که این عزیزان مشکلات مالی دارند.

2-      در این فیلم علاوه بر اینکه به نظر ما نباید هیچ اشاره ای به جامعه محترم پزشکی شود، بلکه دور جامعه پرستاری هم یک خط قرمز کشیده شود.

3-      همانطور که می دانید اتاق عمل رابطه مستقیم با جامعه پزشکی دارد و خودش جنجال ساز است، لطفا بخش اتاق عمل فیلم را حذف کنید و اسم سریال هم بگذارید « سالن انتظار». تجربه نشان داده فیلم های گرفته شده از اتاق عمل فقط برای پخش در بخش کلیپ موبایل مناسب است نه شبکه سیما.

4-      کودکان عناصر حساس اجتماعی هستند که در مقابل هرنوع اهانت به جز اهانت و کتک کاری توسط برخی معلم نماها، آسیب می بینند، بنابراین در این سریال به هیچ عنوان کودکی به بازی گرفته نشود.

5-      زنان خانه دار هم به دلیل اینکه در همه عرصه ها مورد توجه مسئولان هستند، عمرا نباید مورد اشاره قرار بگیرند، کل جامعه ناراحت می شوند. زن خانه دار فقط باید در تبلیغات تلویزیونی نمایش داده شود تا کسی ناراحت نشود.

6-      سالمندان هم که اصلا تاج سر همه هستند، هم خانواده ها، هم مسئولان و هم کل جامعه، چنانچه تنها یک اشاره کوچک به واژه سالمند در این سریال شود قول می دهم سقف آن « سالن انتظار» را روی سر عوامل خراب کنم.

7-      همچنین نباید هیچ اشاره ای به کارگران، ساندویچ فروشان، کارمندان، انواع اصناف و اتحادیه ها به خصوص نانوایان، جوانان فراخوانده شده به خدمت، دختران تحصیل کرده بیکار و پسرانی که قصد ازدواج دارند و پول ندارند، بانک ها، مسئولان شهری و سازمان ها، اختلاس کنندگان، اختلاس شوندگان و خلاصه همه!

و یک پینشهاد:

مهران مدیری لطف کند دوربینش را بگذارد روی کولش و به جای ساختن فیلم طنز، برود از شب های کویر، دریاچه های خشک شده، نه ببخشید دریاچه های زیبا و پرآب، طبیعت تمیز و ناب شمال و یا حداقل بناهای تاریخی جاودان فیلم مستند بسازد!

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٣, ١٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها