سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادبیات دیپلماتیک شتر، گاو، پلنگ و میمون (طنز)

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ١٠:٠٣    نسخه چاپی    
اجازه ندهید کودکانتان اخبار دیپلماسی بین الملل، به خصوص روابط دوستانه و برادرانه واشنگتن و پیونگ یانگ را دنبال کنند، خودتان هم سعی کنید از لابه لای واژه های استفاده شده در این روابط، مفهوم اصلی را درک کنید.

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:


کره شمالی به خاطر اکران فیلم «مصاحبه» در آمریکا طی یک عملیات برق آسا هکرهایی رو فرستاده به سمت سایت شرکت سازنده فیلم و بعد که آمریکا درصدد جواب بر اومد و پاش رو گذاشت روی اینترنت کره شمالی، دولت کیم ایل اون، خطاب به اوباما و دارو دستش گفت: «آمریکا با هیکل بزرگ و دماغ آویزانش همچون کودکان شرم زده از بازی قایم باشک، اختلالات جدی در عملیات اینترنتی اصلی‌ترین شبکه‌ رسانه‌ای جمهوری خلق کره به وجود آورده است»، همچنین کره شمالی تاکید کرد: « اوباما مانند یک میمون ساکن جنگل های آمازون است».

نتیجه گیری دیپلماتیک: دیپلماسی به یقه و کت و شلوار و لحن متین و خنده های گوشه لبی نیست‏‌، منافع ملی را با الفاظ رکیک هم می توان حفظ کرد.

نتیجه گیری اجتماعی: دولت ضد امپریالیستی کره شمالی با این ادبیات نشان داد که همه موجودات با هم برابرند و  می توانند در مسائل جهان نقشی داشته باشن.

نتیجه گیری اخلاقی: اجازه ندهید کودکانتان اخبار دیپلماسی بین الملل، به خصوص روابط دوستانه و برادرانه واشنگتن و پیونگ یانگ را دنبال کنند، خودتان هم سعی کنید از لابه لای واژه های استفاده شده در این روابط، مفهوم اصلی را درک کنید.

نتیجه گیری تاریخی: یک حمله اتمی به شرکت سازنده فیلم توسط پیونگ یانگ باعث شاد شدن دل میلیون های مشاهده گر تاریخ پس از واقعه ناکازاکی خواهد شد.

نتیجه گیری خلاقانه و مبتکرانه: برخی دولت ها در مسائل ناموسی مثل فیلم " مصاحبه" چنان می توانند دولت متخاصم خود را تصویرسازی کنند که نگو!

نتیجه گیری کودک دوستانه: موضع پیونگ یانگ نشان داد که بازی قایم باشک یا بدون شک، قطعا یکی از مهمترین بازی های است که می تواند فضای دیپلماسی را با دنیای کودکان پیوند زده و خودش موجب صلح شود.

نتیجه گیری زبان شناسانه: زبان شناسان دنیا، به خصوص قسمت زبان ها و بیان های دیپلماتیک  با وجود پیونگ یانگ، باید بروند جلو بوق بزنن.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ١٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها