سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روند شکل گیری 7 میلیون علاف خطرناک (طنز)

در مرحله بعد مشاغل غیردولتی و بخش خصوصی زمین و آسمان را به هم می بافند تا حداقل یک علاف تن داده و آن ها را بپذیرد، اما باز هم علاف ها گوششان بدهکار نیست.

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

معاون وزیر کارگفت: هم اکنون 7 میلیون بیکاره و علاف در کشور داریم. وی تاکید کرد که این افراد نه اشتغال دارند و نه مهارت، و در عین حال به دنبال اشتغال هم نمی گردند.

حتما پس از دیدن این مطلب از خودتون می پرسید مگر می شود در یک کشور 7 میلیون علاف داشته باشیم؟ بنابراین درراستای تکمیل سخنان معاون وزیر کار و تنویر افکار عمومی، روند شکل گیری این علاف ها را که حالا شدن 7 میلیون نفر خدمتتان عرض خواهیم کرد:

1-      علاف جماعت اولش به صورت عادی مثل همه افراد شیک و جنتلمن و با کلاس و شاغل مملکت، به دنیا می آیند.

2-      سپس مثل همه افراد ذکر شده در بالا دوران 2 سالگی را پشت سر می گذارند و یواش یواش وارد مهد کودک می شوند، البته اختلافات کمی هم با همسن و سال هایشان دارند که قبل از مهد چندان به چشم نمی آید.

3-      اما چون ذاتا علاف هستند و جامعه و مسئولان هیچ نقشی در این علافی ندارند به کندی رشد می کنند، مثلا حال شعر حفظ کردن در مدرسه را ندارند و یک شعر " شبا که ما توخوابیم...." را هم یاد نمی گیرند.

4-      وقتی وارد مدرسه می شوند تفاوت ها فاحش تر می شود، به این شکل که علاف ها چون  به هردلیل ذاتی و نه خانوادگی و اجتماعی دوست ندارند درس بخوانند، درس نمی خوانند.

5-      در مرحله بعدی در خانه و مدرسه تا جا دارد مورد عتاب و سرزنش قرار می گیرند و به صورت اجباری یک رشته ای را انتخاب کرده و به دانشگاه می روند، برخیشان هم عاقل تر هستند به دانشگاه نمی روند.

6-      اما خاصیت و ویژگی علافی پس از فارغ التحصیلی و دوران جوانی خودش را به همه نشان می دهد. در این دوره هزاران هزار کار دولتی پاشنه درخانه علاف ها را از جا درمی آورند که توسط ایشان پذیرفته شوند اما حیف! آن ها علاف اند و نمی پذیرند.

7-      در مرحله بعدی بانک ها خودشان را خفه می کنند تا وام کارآفرینی و خوداشتغالی با شرایط استثنائی به این علاف ها بدهند اما مگر این التماس ها به گوش علاف ها می رود؟

8-      در مرحله بعد مشاغل غیردولتی و بخش خصوصی زمین و آسمان را به هم می بافند تا حداقل یک علاف تن داده و آن ها را بپذیرد، اما باز هم علاف ها گوششان بدهکار نیست.

9-      مرحله بعدی خودسوزی صفحه نیازمندی روزنامه ها است که هیچ علافی حتی سمتشان هم نمی رود.

10-  در مرحله بعد علاف ها فقط می نشینند در خانه و شبکه های تازه تاسیس و ادغام یافته صدا و سیما را می ببنند و تخمه می شکنند و یارانه می خورند.

11-  خلاصه انقدر این روند ادامه می یابد که یک روز کارد برسد به استخوان مسئولان زحمت کش و ایثارگر و آینده نگرو ناگهان  معاون وزیر کار آمار بدهد که 7 میلیون علاف در یک مملکتی که در حال توسعه است و همه دست به دست هم دادند تا افزایش جمعیت هم رخ بدهد می چرخند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٣, ١٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها