سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چگونه با یک «علاف» روبه رو شویم؟ (طنز)

وقتی با این سوال روبه رو شدید شروع کنید به نارنگی خوردن، نه نه نارنگی گران است و علاف مذکور خیال می کند چه خبر است، یه سیب از روی میز بردارید بخورید و از فساد در فوتبال حرف بزنید.

چگونه با یک «علاف» روبه رو شویم؟ (طنز)

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردیم معاون وزیر کار آخرین آمار « علاف های» مملکت را اعلام کرده و فرمودند که « 7 میلیون علاف و بیکاره  درجامعه هستند». بنابه ضرورت موضوع ، دیروز نحوه شکل گیری و تاریخچه این علاف ها توضیح داده شد و امروز نیز نحوه برخورد و روبه رو شدن با این افراد خطرناک و جامعه گریز و شغل گریز را خدمتتان عرض می کنیم:

1-      مطمئنا این افراد در ابتدای صحبت به شما می گویند « چه خبرا؟» . حواستان باشد، چه خبرا یعنی آقا یه کاری باری چیزی جایی سراغ نداری دست ما را هم بند کنی؟ وقتی با این سوال روبه رو شدید شروع کنید به نارنگی خوردن، نه نه نارنگی گران است و علاف مذکور خیال می کند چه خبر است، یه سیب از روی میز بردارید بخورید و از فساد در فوتبال حرف بزنید.

2-      از آنجا که شما احتمالا بدشانس هستید علافی که به تورتان خورده کمی گیر است و حتما می خواهد شغلی پیدا کند، اما به گفته معاون وزیر کار « این افراد در دوره‌ای به دنبال کار می‌روند، ولی پس از مدتی به صورت ابر پراکنده شده و خبری از آن‌ها نیست»، بنابراین بیخود اعتبار خودتان را از بین نبرید و واسطه اشتغال آن ها نشوید، دولت خودش به فکرشان هست.

3-      ولی خب همانطور که گفتم شما هم بدشانس هستید و هم دلسوز و دل نازک و مسئولان هم سرشان خیلی خیلی شلوغ است، لذا نهایتا برای آرام شدن وجدانتان نامبرده را به سمت ترانزیت و بیزینس کالاهای چینی به خصوص جاسوئیچی هدایت کنید، به هرحال یک سفره ای پهن است و مسئولان هم با واردات قلوه سنگ و سنجاق قفلی و .... نشان دادند حالا حالا ها قصد جمع کردنش را ندارند، جوانان ما هم بشوند کارگر چینی ها! چه عیبی دارد؟

4-      و توصیه آخر اینکه این افراد به دلیل حمایت های مسئولان و شرایط به خصوص و عالی جامعه لوس بازی درآورده و کار قبلی را ول کرده و دوماه دیگر هم منزل شما آمده و می پرسند : « چه خبرا؟» در این شرایط هم همان نسخه قبلی را تکرار کرده و اینبار به جای جاسوئیچی نامبرده را به سمت تجارت چوب بستنی و لوازم آرایش هدایت کنید، بالاخره این روند انقدر ادامه می یابد که علاف مورد نظر خودش خسته شود و با یارانه یک جوری زندگی را طی کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٣, ١١:٠٢

   

پر مبحث ترین ها