سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

من سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه هستم!‌ احترام بگذار! (طنز)

چهره سیاسی برای ترغیب نماینده ها به بلند شدن و گشتن اطرافشان فریاد می زند: آهای نماینده ها! منم!‌علی مطهری! میخوام نطق کنم!

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

با وجود اینکه کمسیسیون برنامه و بودجه و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و بانک مرکزی و صندوق توسعه اعلام کردند که فسادی در پرونده 4 میلیاردی اتفاق نیفته و هرچی رفته برگشته، برخی کلا نظر دیگه ای دارند که در زیر یک نمونه اش را به تصویر کشیدیم:

لوکیشن نطق یک  چهره سیاسی همیشه نگران درمورد پرونده صندوق توسعه:

چهره سیاسی خطاب به رئیس مجلس: ببینید! وقتی من می گویم تخلف شده، یعنی شده!

رئیس مجلس: خب آقاجان بگو مدارکت کجاست؟ از کجا متوجه تخلف شدی؟

چهره سیاسی: از برق چشمای آقازاده و عموزاده ها! ایناهاش، مدارک هم دارم که اینجاست تو جیبم ( جیبش را می گردد اما چیزی نیست).

رئیس مجلس: آقاجان وقت نماینده های ملت رو نگیر عزیزم کمیسیون رسیدگی کرده و می کنه، باید درمورد انتقال پایتخت رای گیری بشه.

چهره سیاسی: نه الان پیدا میشه، همین گوشه کنارای بهارستان افتاده، نماینده های مردم یه لحظه همه بلند شن! بلند شن! بلند شید( با فریاد)!

رئیس مجلس: آقاجان برو بشین سرجات اینقدر جو سالهای اخیر رو تکرار نکن! ( رئیس مجلس همینجا یک چشمکی به نایب رئیس می زند که یعنی سریع زنگ بزن کمیسیون برنامه و بودجه بگو بیان این بساط رو جمع کنن! )

چهره سیاسی برای ترغیب نماینده ها به بلند شدن و گشتن اطرافشان فریاد می زند: آهای نماینده ها! منم!‌علی مطهری! میخوام نطق کنم!

( در این لحظه سیل عظیمی از برخی نماینده ها به سمت تریبون آمده و با مشت های گره کرده خواهان شکستن فک و صورت و دهان مطهری هستند که ناگهان با چهره سیاسی شفیقی روبه رو می شوند)

چهره سیاسی: ممنون که بالاخره بلند شدید!‌ میشه یه لطفی کرده و اطراف صندلی هایتان را ببینید این مدارک من کجاست؟

( در این لحظه نماینده های تا تریبون جلو آمده، خنده کنان و احسنت گویان با نشان دادن مشت های گره کردشان به یکدیگر می روند سرجایشان و شروع می کنن به گشتن)

رئیس مجلس: آقای چهره! داری وقت صحن علنی رو میگیری!‌ وقت شما تمام است.

چهره سیاسی: من یک فیلم دارم اگه راست میگید پخشش کنید! این فیلم خیلی خوب مفاسد مالی دوره آل بویه، صفویه، افشاریه، زندیه، دوره سازندگی، اصلاحات و اعتدال رو نشون میده و این رو روشن می کنه که منظور استیوهاوکینگ از نشستن مادام العمر روی ویلچر چیه و چه توطئه ای توی سرشه!

رئیس مجلس: کاری نکن بگم! برو بشین!

در همین لحظه آقای کاتب مثل برق خودش را می رساند جلوی جایگاه سخنرانی و اعتبار نامه اش را نشان می دهد و خطاب به چهره سیاسی می گوید: منم! کاتب! سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس!‌ احترام بگذار! بیا پایین سریع! چقدر بگم « دولت از صندوق توسعه ملی پول برداشت نکرده اما پذیرفته که بانک مرکزی در تاریخ 26/12/92 سند اشتباهی مبنی بر برداشت از صندوق توسعه ملی را صادر کرده و دو روز بعد یعنی در تاریخ 26/12/92 این سند صادره را اصلاح کرده است» ؟ ها؟

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩٣, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها