سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چگونه نوروز را معرفی کنیم؟ (طنز)

می توان نوروز را با شهرهای تمیزی که شهرداری ها برای استقبال از مسافران آماده می کنند و آنچه که (شبیه همه چیز است جز آن شهر اولی ) تحویل می گیرند به همه معرفی کرد.

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

از آنجایی که نوروز در سطح بین المللی شناخته شده است و از آنجایی که ما خیلی از داشته های فرهنگی خود دفاع کرده و همش در صدد احیای آن ها به بهترین شکل ممکن هستیم، لذا نکات زیر را پیرامون چگونگی به استقبال نوروز رفتن وبرگشتن ارائه می دهیم:

 

1-      برهمگان واضح است که نوروز قبل از اینکه بخواهد با سرنا و شیرینی و دید و بازدیدش معرفی شود، باید در بوغ و کرنا با نارنجک و توپ و آرپیچی و کلاشینکف و نورافکن و ... معرفی شود. لذا از همه جان برکفان چهارشنبه آخر سال که هنوز کلی مانده سرو صدا و بوی نوروز را در خیابان های شهر و به خصوص جلوی پای بانوان و میانسالان می پراکنند ، سپاسگزاریم.

 

2-      نوروز را همچنین می توان با آمار بالای تصادفات جاده ی و کشته شدگان و مصدومانش هم معرفی کرد، درواقع حالا که یک برهه ای از سال همه جاده ها پررفت و آمد است، چرا کیفیت خودروهای ساخت و مورد استفاده در داخل را نسنجید و جاده ها را آزمون و خطا نکرد؟ ها؟ چه زمانی از این بهتر؟

 

3-      همچنین می توان نوروز را با شهرهای تمیزی که شهرداری ها برای استقبال از مسافران آماده می کنند و آنچه که (شبیه همه چیز است جز آن شهر اولی ) تحویل می گیرند به همه معرفی کرد.

 

4-       نوروز را می توان با قتل عام ماهیان قرمز توسط کودکان 2 ماه به بالای ایرانی و حتی در برخی موارد افراد بالای 18 سال به گونه ای خاص معرفی کرد.به هرحال سال جدید و بهاری نو باید با کشتار دشمنان بشریت، یعنی ماهی قرمزها همراه باشد یا نه؟

 

5-      و اما نکته مهمی که عمرا بدانید چیست!‌ نوروز را باید و باید و باید با مبل و پرده و فرش نو گرامیداشت! همچنین استفاده از چند مثقال طلای جدید و چشم درآر و گرانترین پارچه بازار برای لباس شب سال تحویل توصیه می شود.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٣, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها