سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چگونه روی شیب ملایم، « آچ مز» نشویم؟ (طنز)

از سرعت خود کاسته و با دنده سنگین حرکت کنید، چراغ ها را هم روشن نکردید نکردید ( هزینه تان می رود بالا)

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

از آنجایی که تعداد کثیری از هموطنان وقتی سخنان رئیس جمهور پیرامون کاهش تورم را می شوند و یا آمار بانک مرکزی را می بینند و بعد وقتی نانوایی می روند یا برصندلی تاکسی می نشینند دچار یک حالت عجیبی می شوند که اصطلاحا به آ‌ن می گوییم« آچ مز»، لذا برخود لازم دیدیم تا نحوه مواجه با این دو پدیده را برای هموطنان عزیز تشریح کنیم:

الف: دستورالعمل مواجه با شیب ملایم با استناد به آمار رسمی نرخ تورم:

 

1-      در ابتدا چشم های خود را برای داشتن دیدی تمیز روی شیب بشویید‏، همچنین حتی الامکان جوراب به پا نداشته باشید که ممکن است لیز بخورید.

2-      با خودتان ابزار اسکی و تویوپ و این طور چیزا که پیست دیزین و آبعلی می برید‏‌، برای آمدن روی شیب ملایم نیاورید، این شیب هرچقدر هم ملایم باشد امکان سقوط در برخی قسمت هایش خیلی زیاد است، لذا لوس بازی را کنار گذاشته و بدانید که شیب ملایم جای تفریح و مسخره بازی نیست.

3-      فرزندان زیر 5 سال را به کولتان ببندید و سایر اعضای خانواده را با یک طناب به صورت زنجیر وار به خودتان متصل کنید، خیلی نترسید چون از غول تورم خبری نیست و لازم نیست روی شیب بدووید اما شیب است دیگر، به هرحال ممکن است جایی تند شود. همچنین سالمندان را اصلا با خود نیاورید.

4-      از سرعت خود کاسته و با دنده سنگین حرکت کنید، چراغ ها را هم روشن نکردید نکردید ( هزینه تان می رود بالا)

5-      درست است که تورم کنترل شده و غولش هم رفته تو غار پیش عمو یادگار، اما هنوز برخی نوچه هایش شامل گرانفروشان و دلالان و رشوه بگیران و .... در جامعه حضور دارند، لذا برای اینکه کمتر به مشکل بربخورید به مقدار لازم پول همراه خود بیاورید و فکر نکنید هنوز با 500 تومان می شود یک نان خرید، آن مال سال 93 بود رفت پی کارش.

 

ب: دستورالعمل مواجهه با آمار رسمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی و مسئولان:

 

1-      باز هم مانند مورد قبلی چشمهایتان را بشویید و گوش هایتان را هم دستمال بکشید تا هم چهره مسئولان را بهتر ببینید و مطمئن شوید که خودشان هستند و هم صدایشان را واضح تر بشنوید.

2-      حین شنیدن آمار رسمی نرخ تورم احتمالا چون خیلی به آینده امیدوار می شوید ممکن است دچار کرختی شوید، لذا یک بالشت یا حتی الامکان متّکا دم دستتان باشد که سرتان را رویش بگذارید.

3-      هنگام شنیدن آمار رسمی از همنشینی با افرادی که فاز منفی می دهند یا جملاتی مانند« همش حرفه»، « برو بابا دلت خوشه»، « کو پس کاهش تورم؟» یا « همه چیز که هنوز گرونه» ورد زبانشان است دوری کنید. اصلا بروید در یک اتاق تنها بشینید و روزنامه بخوانید یا اخبار را گوش دهید ، باورکنید فضا طوری می شود که انگار درحال یوگا یا مدیتیشن هستید.

4-      تا می توانید اجازه ندهید رئیستان در محل کار یا همسر و فرزندانتان در خانه متوجه کاهش نرخ تورم یا آمار رسمی شوند، آن ها که نمی دانند شما هنوز روی شیب ملایم هستید، فکر می کنند خیلی وقت است که آمدید پایین، لذا همان که گفتم، بروید و در تنهایی خبرها را بخوانید.

 

ج: نحوه مواجهه با نرخ های کرایه تاکسی یا نانوایی یا ..با توجه به آمار رسمی و نرخ تورم:

 

1-      حالت یوگا یا مدیتیشن را همچنان حفظ کنید، چرا که ممکن است در این مواجهه دچار فشارهای قبلی یا بسته شدن دریچه های اصلی قلب شوید.

2-      سعی نکنید با راننده تاکسی یا نانوا یا ... بحث کنید یا بخواهید آمار اعلام شده نرخ تورم از مراجع رسمی را با جدول و چارت به طرف حالی کنید، یادتان باشد که او هم جز این اجتماع است و بالاخره یکجوری به گوشش رسیده، و البته شما هم مجبورید پول مورد درخواست وی را بدهید، بنابراین زحمت الکی نکشید.

3-      برای اینکه همچنان به آینده امیدوارباشید، سریعا در همان صف نانوایی یا روی صندلی تاکسی رادیویی گوشی خود را روشن کرده و با هندزفری به نوای دلنشین مسئولان پیرامون نرخ تورم گوش فرادهید، خیالتان راحت این اخبار در کل 24 ساعت درحال پخش شدن است.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩۴, ٠٩:۴٧

   

پر مبحث ترین ها