سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مگر قرار نبود بعد از معاهده لوزان برویم مریخ؟ (طنز)

مگر قرار نبود وقتی خودروی حامل ظریف روشن شد و راننده نیت کرد که برود سمت کاخ ریاست جمهوری در پاستور، قیمت جهانی طلا به نفع ما ایرانی ها کاهش پیدا کند و یکی 5 سکه بهار آزادی به هرایرانی اهدا شود؟

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

بنده یکسری سوال دارم که مثل تیغ ماهی نه فقط در گلوی من که در گلوی خیلی از مردم مانده و می طلبد تا هرچه سریعتر مسئولان پاسخگو باشند:

 

1-      آیا چیزی به عنوان متن معاهده لوزان در سوئیس مورد پذیرش دو طرف مذاکره کننده تدوین شده است یا خیر؟

 

2-      آیا مگر قرار نبود تا پای ظریف به تهران رسید قیمت نفت برود بالا؟

 

3-      آیا مگر قرار نبود که هنوز ظریف سوار ماشین نشده قیمت دلار هم بکشد کف کف بازار؟

 

4-      مگر قرار نبود وقتی خودروی حامل ظریف روشن شد و راننده نیت کرد که برود سمت کاخ ریاست جمهوری در پاستور، قیمت جهانی طلا به نفع ما ایرانی ها کاهش پیدا کند و یکی 5 سکه بهار آزادی به هرایرانی اهدا شود؟

 

5-      مگر قرار نبود وقتی ظریف به وارد کاخ ریاست جمهوری رسید و وارد اتاق دکتر روحانی شد تاجران و سرمایه گذاران خارجی هم وارد اتاق های هتل های ایران شوند؟

 

6-      مگر قرار نبود وقتی دکتر ظریف خندان از اتاق رئیس جمهور بیرون آمد قیمت گازی که ایران به پاکستان و عراق می فروشد بالا برود؟

 

7-      مگر قرار نبود که وقتی دکتر ظریف رفت سمت ساختمان وزارت امورخارجه تعداد 200 عدد هواپیمای نو به سرعت برق و باد وارد ناو هوایی کشور شده و همه چاله های هوایی هم آسفالت شود؟

 

8-      یا برای مثال مگر قرار نبود که وقتی ظریف برای اولین بار بعد از لوزان پشت میزش نشست و کشوی میزش را باز کرد، همان لحظه دقیقا قیمت گوجه سبز بشود 4 کیلو 2 هزار تومان و پراید برگردد به همان نرخ 7 میلیون تومانی اش در سال 83؟

 

9-      مگر قرار نبود روز شنبه هفته بعد از معاهده لوزان یک تعدادی از مردم  که عید نتوانستند جایی مسافرت بروند با خانواده هایشان بروند مریخ؟

 

10-  اصلا همه این سوال ها ها هیچی، الکی و پوچ. اصلا شما فکر کن هیچ قراری نبود، اما مگر قرار نبود ساعت 8 و 46 دقیقه صبح روز بعد از بازگشت ظریف از سوئیس نرخ تورم بشود 2 درصد و رشد اقتصادی بشود 7 درصد و نرخ بیکاری بشود 1 درصد آن هم شامل تعدادی از بازنشستگان که خودشان استعفا داده اند و رفتند شمال؟ ها؟

 

11- سوال آخر اینکه آخه مگه میشه معاهده به این مهمی که هنوز هیچ ضمانت اجرایی نداره رو پذیرفت بعد هیچ کدام از قرار های بالا رو عملی نکرد؟ حداقل یکبار دیگه رضا فرجی دانا را به برکت این معاهده استیضاح کنند تا حال و هوای کشور یکمی عوض شود، والا!‌ مردم دغ کردن از بس بعد از لوزان اتقاق خاصی نیفتاد  و مشکلات یکی یکی طی  48 ساعت حل نشد

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩۴, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها