سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

« فکت شیت» های ما از بسیاری وقایع (طنز)

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٢:٣٠    نسخه چاپی    
براساس آخرین تحقیقات بویایی من و سایر اعضای خانواده، مدتی است که این خانم محترم به جای شنبلیله از سبزی آش برای طبخ قرمه سبزی استفاده می کند و لابد پیش خودش فکر کرده که اگر شوهر و بچه هایش متوجه نشدند دیگران هم آره... خلاصه خواستیم از همین جا همه اهل محل بدانند هدف از انتشار این فکت شیت بیان حقوق از دست رفته شوهر و فرزندان این خانم است. تازه دیگر لیمو امانی هم استفاده نمی کند گویا.

 

 

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

همزمان با به اوج رسیدن ماجرای انتشار «فکت شیت» ها در مسائل مختلف، مطلع شدیم که سردبیر روزنامه «کهکشانی» هم فکت شیتی علیه یکی از جناح های سیاسی کشور منتشر کرده است. ما کاری به سیاست نداریم اما از آنجایی که زندگی نیاز به سیاست پیشگی دارد لازم دانستیم یک تعداد « فکت شیت» منتشر کنیم:

1-      فکت شیت درمورد قرمه سبزی زن همسایه: زن همسایه که البته خانمی بسیار محترم است و همه محل هم ایشان را به کدبانوگری می شناسند اخیرا دست به اقداماتی زده که ما لازم می دانیم حقایق پشت پرده را در مورد این اقدامات جهت تنویر افکار عمومی منتشر کنیم. براساس آخرین تحقیقات بویایی من و سایر اعضای خانواده، مدتی است که این خانم محترم به جای شنبلیله از سبزی آش برای طبخ قرمه سبزی استفاده می کند و لابد پیش خودش فکر کرده که اگر شوهر و بچه هایش متوجه نشدند دیگران هم آره... خلاصه خواستیم از همین جا همه اهل محل بدانند هدف از انتشار این فکت شیت بیان حقوق از دست رفته شوهر و فرزندان این خانم است. تازه دیگر لیمو امانی هم استفاده نمی کند گویا.

 

2-      فکت شیت راجب به پول توجیبی های دوران نوجوانی: یک زمانی ما نوجوان بودیم و هزار دغدغه داشتیم و مثل الان خیلی جوان ها بیکار نبودیم. بنابراین همین ازدحام کارها باعث می شد والدین گاهی پرداخت پول توجیبی را فراموش می کردند و با زیرکی نه تنها به روی ما نیاورده، بلکه سری بعد هم دونوبت حساب نکرده و پول یک نوبت را می دادند. خواستم از همین تریبون به والدین عزیز بگویم ما متوجه می شدیم و به روی خودمان نمی آوردیم.

 

3-      فکت شیت پیرامون یکی از نمره های زبان دوم راهنمایی نگارنده: این سند فکت شیت درواقع علیه خود ما است اما چون قرار بر رو کردن حقایق و تنویر افکار عمومی و اعتماد سازی جهت آغاز نگارش سند نهایی است، لذا ما هم راستش را می گوییم. از آنجایی که خیلی بچه باحیا و آبروخواهی بودیم وقتی نمره زبانمان شد 13 و قرار بر آوردن مادر شد، به معلم مربوطه التماس کردم که نمره ام را به والده مکرمه نگوید، ایشان هم پذیرفت اما نهایتا مادرم برگشت گفت شدی 13؟ هیچی دیگه، لازم می دانم به مادرم بگویم که برای اینکه نفهمد چند شدم، چه برنامه ریزی پیچیده ای ریخته بودم و آخرش هم رسوا شدیم و شد ماجرای «زبان گیت».

 

4-      فکت شیت در مورد اسناد دوران کودکی که در بزرگسالی به کار می آید: این گزینه هم حالت افشاگری دارد و هم تهدیدآمیز، آهای بزرگترهایی که فکر می کنید جلوی کودکان می توانید هر حرفی بزنید و هر کار بکنید و اینا، این بچه ها کوزه که نیستن، در کمترین حالت شبیه به گل توی گلدون هستن، بزرگ می شن اما خاطراتشون هم باهاشون میمونه، لذا یه ذره جلوی بچه ها مراقب گفتار، رفتار و سکنات خود باشید تا در آینده قضاوت درستی از شما نزد نسل های بعد باقی بماند نه خاطراتی از تف کردن پوست تخمه روی نیمکت پارک یا کندن پوست هندوانه برای رسیدن به نفت!

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٢:٣٠

   

پر مبحث ترین ها