سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیته فیلترینگ: رای به بستن اینستاگرام ندادیم

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٣٨    نسخه چاپی    
احتمالا نامه دادستان برای فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار جلسه هفته بعد کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قرار می گیرد و در آن جلسه در این باره تصمیم گیری خواهد شد.
یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از دستور دادستان کل کشور به وزارت ارتباطات مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت که احتمالا این موضوع در جلسه هفته آینده کارگروه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رمضانعلی سبحانی‌فرد در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه‌های گذشته کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که برای بررسی فیلترینگ اینستاگرام تشکیل شده بود، در آرای ماخوذه از اعضا برای فیلترینگ این نرم‌افزار تشکیک شد و نتیجه این شد که این نرم‌افزار فیلتر نشد.

وی با بیان اینکه کارگروه در هفته جاری به دلیل تعطیلی مبعث جلسه‌ای ندارد، یادآور شد: احتمالا نامه دادستان برای فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار جلسه هفته بعد کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قرار می گیرد و در آن جلسه در این باره تصمیم گیری خواهد شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس همچنین اضافه کرد که وی پیشتر رای به فیلترینگ اینستاگرام نداده بود.

به گزارش فرارو، روز گذشته خبرگزاری مهر به نقل از یک مقام آگاه خبر داد که دادستانی بر اساس شکایت خصوصی حکم داده وزارت ارتباطات شبکه اینستاگرام را که برنامه‌ای برای به اشتراک گذاشتن عکس است، فیلتر کند.
کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه که مسئول تصمیم‌گیری درباره فیلترینگ است، ۱۳ عضو دارد. شش عضو این کمیته توسط وزرای دولت انتخاب می‌شوند و دو عضو را هم مجلس معرفی می‌کند.
دادستان کل کشور یا نماینده او ریاست و دبیری این کمیته را به عهده دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها