سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جایگاه پانزدهم ایران در فضای مجازی

سهم دانش‌آموختگان کشورهای دیگر در بازار شغل بیشتر از ایران است. یعنی افراد تحصیل کرده سر کار هستند اما در ایران عکس این قضیه صادق است.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات اظهار کرد: در عصر ارتباطات میزان قدرت و مرز منوط به فضای مجازی است و هر کشوری که فضای مجازی بیشتری در اختیار داشته باشد، قدرت و مرز بیشتری دارد که ایران در سال 2014 ایران در جایگاه پانزدهم قرار داشته است.

رضا باقری‌اصل در جلسه شورای اداری استان مرکزی که در استانداری برگزار شد، گفت: هر کشوری که می‌خواهد اساس توسعه را ایجاد کند باید به فاکتورهایی از قبیل امنیت، اقتصاد، فرهنگ، محیط زیست، سرمایه انسانی و فناوری توجه کند.

وی اظهار کرد: امروزه در تمام کشورهای دنیا فناوری، عامل رشد دیگر فاکتورهاست.
باقری‌اصل قطب‌های اقتصادی ایران را خدمات، کشاورزی و صنعت معرفی کرد و گفت: ارزش افزوده خدمات 53.3 درصد، کشاورزی 11.5 درصد و صنعت 39.4 درصد است و در حوزه اشتغال 48 درصد به خدمات، 17 درصد به کشاورزی و 35 درصد به صنعت اختصاص داده شده است.

وی علت تفاوت ایران با کشورهای دیگر را در ایجاد شغل برای دانش‌آموختگان عنوان کرد و گفت: سهم دانش‌آموختگان کشورهای دیگر در بازار شغل بیشتر از ایران است. یعنی افراد تحصیل کرده سر کار هستند اما در ایران عکس این قضیه صادق است.
باقری اصل با تأکید بر اینکه فضای مجازی به بنگاه شغلی مبدل شده است، به کارکرد وزارت ارتباطات در این عرصه اشاره کرد و گفت: حمایت از کسب و کارهای نوآورانه و نوپای فناوری اطلاعات از جمله کارکردهای این وزارتخانه است.

به گزارش ایسنا، وی به نقش و جایگاه استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: استان مرکزی با مرتبط کردن فناوری و حوزه صنایع می‌تواند فناوری اطلاعات را در استان تقویت کند.
باقری اصل در پایان به ویژگی دولت الکترونیک اشاره و اظهار کرد: این دولت باید حکمران، کارآفرین، پاسخگو، مشارکت‌جو، سریع و چابک، کارآمد و اثربخش باشد و لازمه‌ تحقق این امر ایجاد هماهنگی و همکاری بین قوای مقننه، قضائیه، مجریه، شهرداری و سازمان‌های استانی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها