سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران رکورددار کاربر اینترنت در خاورمیانه

از مجموع این یکصد و دوازده میلیون کاربر اینترنت در خاورمیانه، ایران با چهل و پنج میلیون کاربر اینترنتی درصدر کشورهای منطقه قرار دارد.

از مجموع این یکصد و دوازده میلیون کاربر اینترنت در خاورمیانه، ایران با چهل و پنج میلیون کاربر اینترنتی در صدر کشورهای منطقه قرار دارد.


ایران بیشترین شمار کاربران اینترنت را در میان کشورهای منطقه خاورمیانه دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه سی ان ان، جان دیفتریوس تهیه کننده سری برنامه های بازار خاورمیانه برای شبکه گفت: «فناوریهای مختلف ازقبیل لپ تاپ، گوشی های تلفن همراه و تبلت و انواع رایانه وارد همه ابعاد و شئون زندگی امروزی شده است. باآنکه متوسط درآمد مردم منطقه خاورمیانه در زمره بالاترین درآمدهای جهانی قرار دارد، ضریب نفوذ اینترنت در این منطقه نسبتا پایین است. البته این روند در حال تغییر است. در کل جهان حدود سه میلیارد کاربر اینترنت وجود دارد که سه ممیز هفت درصد آنها معادل یکصد و دوازده میلیون نفر درخاورمیانه هستند.

از مجموع این یکصد و دوازده میلیون کاربر اینترنت در خاورمیانه، ایران با چهل و پنج میلیون کاربر اینترنتی درصدر کشورهای منطقه قرار دارد. در مصر چهل و سه میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که دومین کشور از این نظر در منطقه است. تعداد کاربران اینترنت در مغرب هجده میلیون و پانصد هزار نفر و در عربستان سعودی شانزده میلیون و پانصد هزار نفر است. در امارات عربی متحده بیش از هشت میلیون کاربر اینترنت وجود دارد که معادل هشتاد و هشت درصد جمعیت کل امارات عربی متحده است.به گفته مایکل دل، مدیرعامل شرکت رایانه ای دل، در منطقه خاورمیانه علاقه بسیار زیادی به فناوری های نوین وجود دارد.»

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ٠١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها