سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دل‌آرامان دیروز چرا دلنگران شده‌اند؟

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:٢٣    نسخه چاپی    
این همه مراجع تقلید و علما و دلسوزان از مواضع و رفتار فرهنگی دولت احمد نژاد ابراز نگرانی کردند شما چه کردید؟ شما بازهم در مدرسه فیضیه به دنبال سخنان علما و مراجع میتینگ برپا می‌کردید؟ و یا درب تک تک مراجع و علما رفتید و شعار بصیرت بصیرت سرداده و آنها را به سکوت فرا خواندید؟
مراسمی در مدرسه فیضیه تحت عنوان «دلنگرانیم» از سوی جمعی که معمولا محافل بصیرت را در قم راه انداخته و تحکیم کننده جریان احمدی‌نژاد در قم بودند برگزار شد. برگزار کنندگان با به چالش کشاندن مواضع فرهنگی دولت یازدهم نسبت به روند عملکرد این دولت ابراز نگرانی کردند.
نگرانی از عملکرد دولت در بخش فرهنگی در سالهای پس از انقلاب همواره دغدغه دلسوزان نظام به ویژه مراجع و روحانیت روشن ضمیر بوده است. در طول این سالها هشدارها و بیانات بشیر و نذیر آنان همیشه راهگشا بوده است.
البته رفتار دولتها با این انذارها متفاوت بوده است؛ برخی آن را مورد توجه قرار دادند، برخی کم توجهی کرده و برخی بی توجهی و بعضی هم عناد ورزی کردند. در این زمینه آنچه برای مردم مهم است و باعث می‌شود که سره را از ناسره تشخیص دهند رفتار صادقانه و از روی خیرخواهی و انجام رسالت الهی منتقدان و انذار دهندگان است. مردم وقتی مشاهده می‌کنند مراجع مهم تقلید و شخصیتهایی مثل حضرات آیات جوادی آملی، امینی، استادی، غروی، مظاهری و فاضل وقتی کم کاری یا بی‌مبالاتی و ناهنجاری فرهنگی از هر دولتی ببینند واکنش یکسان دارند و حب و بغض جناحی و انگیزه‌های دیگر در انتقادها ندارند باورو اعتماد آنها نسبت به این شخصیتها دو چندان می‌شود.

ولی امروز صداقت عملکرد جریان جبهه پایداری و فعالان مؤسسه امام خمینی به عنوان راهبر یک جریان خاص در قم که مخاطب این نوشتار است زیر سؤال است.
مگر می‌شود در یک موضع واحد انسان منصف و عادلی مواضع متضاد و متفاوتی داشته باشد؟ در دولت آقای احمدی نژاد چه شده بود که شما کاملا دل آرام شده بودید؟ و امروز چه اتفاقی بدتر از دیروز افتاده است که نه تنها دلنگران شده‌اید بلکه به کوچه‌ و خیابان ریخته‌اید و فریاد وا فرهنگا و وا اسلاما سر می‌دهید؟

وقتی که آقای کلهر ـ مشاور گیس بلند احمدی نژاد ـ در همان انتخابات سال 84 پرده از مواضع فرهنگ لیبرالی احمدی‌نژاد برداشت و در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: مطالبی که گفتم تماما مو به مو مواضع فرهنگی احمدی نژاد است چشم روی هم گذاشتید و گفتند انشاءا... گربه است!

این همه مراجع تقلید و علما و دلسوزان از مواضع و رفتار فرهنگی دولت احمد نژاد ابراز نگرانی کردند شما چه کردید؟ شما بازهم در مدرسه فیضیه به دنبال سخنان علما و مراجع میتینگ برپا می‌کردید؟ و یا درب تک تک مراجع و علما رفتید و شعار بصیرت بصیرت سرداده و آنها را به سکوت فرا خواندید؟تصور می‌کنید مردم قم رفتار شما را در مقابل بیوت مراجع و شخصیتهایی همانند آیت‌ا... العظمی جوادی آملی، آیت‌ا... امینی و آیت‌ا... استادی از یاد خواهند برد؟

اگر دولت خاتمی شعار تسامح و تساهل را سرداد و قانون حجاب را مصوب کرد، دولت احمدی نژاد سیاست تسامح و تساهل را در امور فرهنگی اجرا کرد و حتی با صراحت مانع اجرای قانون حجاب و عفاف شد. انصاف و عدالت پیشگی اقتضا می‌کرد رفتار شما در قبال دولت خاتمی و احمدی نژاد حداقل یکسان باشد. ولی برگردید ببینید چه کرده‌اید؟ و امروز چه می‌کنید؟ این همه تناقض را در رفتار و مواضع چگونه می‌شود توجیه کرد؟!

نمی‌دانیم آقای احمدی نژاد با شمایان چه کرده بود؟ چه وردی خوانده بود که اینقدر دل آرام و مطمئن بودید؟ اگر قضایایی مثل قهر 11 روزه هم پیش آمد کمی از بابت «نمی‌دانم چی» نگران می شدید به قول آقای حسینیان می‌رفتید منزل احمدی نژاد و 7 ساعت لنگر می‌انداختید تا نگرانیتان برطرف شود، یا مثل آقا تهرانی به دیدار احمدی نژاد می‌رفتید و بعد می‌آمدید بیرون آرام و با طمأنینه می‌گفتید: احمدی نژاد هم حرفهایی برای گفتن دارد!!

احمدی نژاد در این کشور بحث وحدت ادیان و مکتب ایرانی را مطرح کرد، بیداری انسانی را مقابل دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان نمود، ولی سکوت عمومی شما را فرا گرفته بود.چرا؟

در همین شهر قم در دوره احمدی نژاد کتابهایی مثل «شرف النبی» که خون شیعه را آن هم به نقل از مولی‌الموحدین مباح دانسته شده بود منتشر شد که اگر در دوره خاتمی یا امروز بود خاک ارشاد قم به توبره می شد ولی شما گفتید رسایی از خودمان است و هیچ نگفتید و قس علیهذا... محفلی در باجک مروج مکتب ایرانی و تفکرات مشایی بود آقازاده‌های شما فعالان این محفل بودند، اگر مؤید نبودید، سکوت کردید، چرا؟اگر کسی بخواهد همه رفتار متناقض شما در این دوران را بیان کند سر از نا کجا آباد درمی آورد .یک ذره بخود بیایید چرا چنین شده اید؟

مدیر مسئول
telegram 19dey.com
ق م ی    22 خرداد 1393 16:58
امید داریم روزی لانه فراطی ها درهم بشکند و هم چیز بر ملا شود
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ٠٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها