سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیا مردم دلشان برای دوران احمدی‌نژاد تنگ شده است؟

روزنامه کیهان مطمئن باشد افکار عمومی امروز نخواهد پرسید هنر این دولت چیست؛ تا زمانیکه دولت و سایر دستگاهها با سند، تخلفات دولت گذشته را افشا می‌کنند این دولت متهم به برچسب‌زدن و وارونه‌نمایی نیست.

یک سال و نیم پس از آنکه احمدی‌نژاد و حلقه او پاستور را ترک کرده و دولت تدبیر و اعتدال بر سر کار آمده افراطیون دلتنگ آن دوران شده و امروز به صدا در آمده‌اند که آیا احمدی‌نژاد بهتر نبود؟ این اظهارات در حالی در رسانه‌های افراطی مطرح می‌شود که هنوز پرونده عملکرد مسوولان درجه اول دولت نهم و دهم در دستگاه قضا و امنیتی باز است و "هر دم از این باغ بری می‌رسد".

 

به گزارش آفتاب، در حالیکه امروز وزیر اطلاعات از بازداشت 20 نفر از مدیران میانی دولت سابق در ارتباط با پرونده تخلفات مالی خبر داد و گفته این تخلفات مربوط به سال 1389 تا پایان سال 1391 است که از اواخر سال گذشته متوجه این تخلفات شدیم و آن را کشف کردیم اما روزنامه کیهان در سرمقاله خود نوشته است "انصاف دهیم آیا رئیس دولت قبلی در طول 8 سال به اندازه یک سال اخیر و رئیس دولت فعلی به منتقدان انگ و برچسب نثار کرد؟ او نهایتا به دشمنان ملت ایران در غرب می‌گفت آب را بریزید همان جایی که می‌سوزد اما اکنون به منتقدان دولت گفته می‌شود «بزدل، ترسو، بی‌سواد، مزدبگیر، تازه‌به‌دوران رسیده، افراطی، کاسب تحریم و...»

 

اگر بخشی از دولت دوم احمدی‌نژاد به‌واسطه حضور حلقه انحرافی مشغول حاشیه‌سازی و غفلت‌آفرینی نسبت به دشمنان اصلی ملت ایران شد، برخی از افراد موثر دولت فعلی از همان ماه‌های اول آغاز به‌کار تا به امروز مشغول حاشیه‌سازی و غوغاافکنی هستند و برای آسان‌کردن کار خود، اختناق سفید و شیک را تدارک می‌کنند که هیچ صاحب‌نظر منتقدی جرئت یا مجال نقد برخی عملکرد دولتمردان را نداشته باشد." و جالب‌تر آنکه کیهان نوشته است "آیا افکار عمومی نخواهند پرسید که غیر از بدگویی به دولت قبل یا برچسب زدن و وارونه‌نمایی منتقدان و کوشش برای انزوا و انفعال آنان، هنر خود شما چیست؟"

 

گویا برخی دوست ندارند برخی اخبار را بشنوند یا چشمشان را بر روی برخی واقعیات که از روز روشن‌تر است می‌بندند تا ساز خود را کوک کنند. در 8 سال گذشته موضوع فساد به جایی رسیده که مقام معظم رهبری با انتقاد، چنان پیامی را برای همایش مبارزه با فساد ارسال می‌کنند و خواهان اقدام عملی می‌شوند. پرونده امثال سعید مرتضوی و "م،ر"ها هم که هنوز در افکار عمومی فراموش نشده است. بعد از اختلاس سه هزار میلیاردی، مدارک مربوط به اختلاس‌های 12 هزار میلیاردی منتشر شده است که تنها در جریان گردش ۱۲۰۰۰هزار میلیارد تومان در فرایندی غیرقانونی و فاسد در میان پنج بانک دولتی و خصوصی رخ داده است که نشان می‌دهد یک «شبکه سازمان‌یافته در قدرت» پشت سر این عملیات بزرگ و فساد مالی گسترده بوده‌ است. اخبار نشان می‌دهد که متاسفانه فساد نهادینه شده است و اکنون به گفته وزیر اطلاعات 20 نفر از مدیران میانی دولت قبل در ارتباط با تخلفات مالی بازداشت شده‌اند.

 

اکنون باید از امثال روزنامه کیهان پرسید چطور فکر می‌کنید که دل مردم برای آن دوران تنگ شود! چطور می‌توانید دولتی که امروز با شجاعت در راه مبارزه با فساد گام بر می‌دارد و رییس آن ابایی ندارد که با برخی از نهادهای قدرت که شبهه درگیری با فساد را دارند، برخورد کند یا موضوع بورسیه‌ها را برای مردم روشن کند تا حقی ضایع نشود؛ متهم به حاشیه‌روی کنید؟

 

روزنامه کیهان مطمئن باشد افکار عمومی امروز نخواهد پرسید هنر این دولت چیست؛ تا زمانیکه دولت و سایر دستگاهها با سند، تخلفات دولت گذشته را افشا می‌کنند این دولت متهم به برچسب‌زدن و وارونه‌نمایی نیست.

telegram 19dey.com
علی    22 آذر 1393 17:58
غفوری‌فرد: رهبری هیچ حامی‌ قوی‌تر از هاشمی ندارد/ احمدی‌نژاد مثل بنی‌صدر روی ابرها راه می‌رفت
  • +1
کارشناس فرهنگی    5 دی 1393 17:46
ای کاش این دولت تدبیر وو امید که داعیه مبارزه با فساد را در سر دارد به اداره کل استان تهران مراجعه میکرد و جلو ظلمی که از دوره گذشته بر برخی کارشناسان رفته واین دوره های که برمسند مدیریت نشسته اند با قدرت بیشتری نسبت به این ظلم پافشاری میکنند وغافل ازاینکه کسی هم به داد این کارشناس فرهنگی وایثارگر نمی رسد....حا خود قضاوت کنید باید دلمان به حال دوره دهم تنگ شود یا به حال دوره یازدهم که ظالمتر ازآنها رفتار میکنند ؟ قضاوت با....از تهران
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها