سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرمايه بزرگ روحاني

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩٣, ٢١:۴۴    نسخه چاپی    
مخالفين حرفه‌اي و سازماندهي شده دولت از خلأ و کاستي‌هاي موجود در ارتباط دولت با روحانيت سوء استفاده کرده، اين سرمايه ارزشمند روحاني را نشانه رفته‌اند

 

شهر مذهبي قم، مرکز جهان تشيع و خاستگاه انقلاب اسلامي اين روزها شاهد حضور دکتر حسن روحاني و کاروان تدبير و اميد است. حضور رئيس جمهور و دولت يازدهم در قم تحت عنوان چهاردهمين سفر استاني رئيس جمهور هر چند با تأخير زياد انجام شد و چندين مرتبه به تعويق افتاد ولي در برهه‌اي اين سفر انجام مي‌شود که هم براي دولت و هم براي استان داراي فوايد و برکات فراواني است.

اين سفر در شرايطي انجام مي‌شود که دولت از يک سو در جبهه اقتصادي با مديريت جهادي در تلاش است سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را در همه بخش‌ها بسط دهد و جاري کند که به علت مشکلات اقتصادي ناشي از تحريم‌ها و مديريت غلط گذشته نمي‌تواند پاسخگوي انتظارات و توقع جامعه باشد. نيز از ديگر سو در جبهه مذاکرات و در يک مسابقه نفس گير براي عقب راندن دشمنان کينه توز انقلاب اسلامي از محاصره اقتصادي و سياسي به معناي واقعي کلمه جهاد مي‌کند. دولت به اعتراف  بسياري از منتقدان، دراين دو جبهه توانسته  است کارنامه  قابل قبول و درخشاني عرضه کند. اين تلاش‌ها و موفقيت‌ها در شرايطي است که در سال‌هاي اخير هجمه گسترده و سازماندهي شده مخالفان براي به شکست کشاندن تلاش‌هاي دولت و نااميد کردن مردم و دلسوزان از دولت يازدهم به اوج خود رسيده است. تا جايي که آنها براي رسيدن به مقصود خود از طرح گسترده هيچ دروغ و تهمت و افرايي ابايي نداشته، حتي حاضرند دوباره گرم‌کننده تنور محفل احمدي‌نژاد باشند که نکند دولت روحاني موفق شود.

بي‌ترديد در اين  شرايط دولت بيش از مردم قم از اين  سفر بهره خواهد برد. حمايت مردم قم بعنوان پيشتازان انقلاب اسلامي که قبلا  در پاي صندوق‌هاي رأي رقم زده بودند و نيز حمايت مراجع و علما، سرمايه معنوي و گرانقدري براي دولت است که بسياري از توطئه‌ها و جو سازي‌هاي داخل را خنثي و دولت را در مأموريت‌هايي که به عهده دارد تقويت مي‌کند.

امروز مراجع و حوزه‌هاي علميه آغوش خود را براي حمايت از دولت و شخص رئيس جمهور گشود‌ه‌اند. اين حمايت‌ها به نحوي است که اگر نگويم بعد از انقلاب بي‌سابقه بوده کم‌ سابقه است. اين پشتيباني مراجع را که قبل از سفر در ديدار با رئيس دفتر رئيس جمهور يکبار ديگر جلوه‌گر شد اگر هر فرد منصفي مقايسه ‌کند با اولين سفر احمدي‌نژاد به قم و امتناع مرجع روشن ضمير، مرحوم حضرت آيت‌ا... العظمي فاضل لنکراني از ديدار با وي که سرانجام با چندين واسطه آن هم با هشدارهاي تاريخي  آن فقيه وارسته همراه شد به خوبي گوياي سرمايه ارزشمندي است که تنها دولت يازدهم از آن برخوردار است و بايستي قدر آن و قدر مردم قم را بداند.

متأسفانه بايستي اذعان نمود دولت در مجموع نتوانسته است از اين سرمايه ارزشمند به خوبي استفاده و از آن پاسداري کند. مخالفين حرفه‌اي و سازماندهي شده دولت از خلأ و کاستي‌هاي موجود در ارتباط دولت با روحانيت سوء استفاده کرده، اين سرمايه ارزشمند روحاني را نشانه رفته‌اند. آقاي رئيس جمهور که خود بهتر از همه دغدغه و اقتضائات اين مهم را مي‌داند بايستي براي حفاظت از اين سرمايه ارزشمند تمهيد عاجلي بينديشد.

انشاءا...

مديرمسئول

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩٣, ٢١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها