سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هدف از پروژه اسرائیلی سازی سرمایه های نظام چیست؟

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩۴, ١٨:٣١    نسخه چاپی    
جریان تندرو هرزمان که شرایط خود را در خطر ببیند چوب اتهام زنی را در دست گرفته با استناد به هر بهانه یا خبری آن را به سمت کسانی می گیرد که مدت هاست از آن ها بغض های سیاسی در گلو دارد.

 

حسن عباسی طی هفته گذشته و در برنامه‌ای در دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه "در ۱۳۶۵ دو سال مانده به آخر جنگ در هتل پاریزین پاریس جلسه‌ای برگزار می‌شود"، مدعی شده است: دو نفر از ایران از مجلس شورای اسلامی وقت و یک نفر ظاهرا آمریکایی که اخیرا معلوم شده مشاور ضدتروریسم نخست وزیر وقت اسرائیل بوده است جلسه‌ای برگزار می‌کنند.

وی ضمن طرح این ادعا که "حسن روحانی در آن جلسه از انعطاف بیش از حد غرب در مقابل امام خمینی شکایت می‌کند" گفته است: ابتدا خبر این جلسه در روزنامه‌های اسرائیلی به زبان عبری منتشر می شود و سال گذشته بعد از ۲۷ سال، اسرائیلی ها این مسئله را به زبان انگلیسی منتشر می کنند. سوال من این است که چه طور به این مذاکرات هسته ای اعتماد کنیم؟! با توجه به این ادعایی که در این سند شده است چه طور به این مذاکرات فعلی اعتماد کنیم.

همچنین سایت خبری فردا به قلم محمدصادق شهبازی با سو برداشت از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در جایی گفته بودند« من فکر می‌کنم یهودی‌هایی که آمدند و مهاجر هستند و همه فلسطینی‌هایی که در آنجا هستند و یا مهاجر هستند و نیستند، اگر الآن رفراندومی شود، باز به نفع فلسطینی‌ها تمام می‌شود. چون فلسطینی‌ها حدود 8 میلیون هستند و آنها هنوز پنج، شش میلیون هستند»، تلاش کرد تا با نادیده گرفتن سال ها مبارزات انقلابی این چهره نظام، وی را متهم به تلاش جهت تغییر سیاست های کلی نظام در مورد فلسطین متهم کند. شهبازی در این نوشته تاکید می کند که آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان چنین سخنانی به دنبال به رسمیت شناختن  یهودیان ساکن سرزمین های اشغالی است و این اتهام در شرایطی مطرح می شود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنان خود تاکید کرد که حتی اگر یهودیان ساکن این مناطق هم در رفراندوم شرکت کنند باز هم شرایط به نفع فلسطینیان است.

همین سایت خبری روز شنبه تصویری از محمدجواد ظریف را در کنار دوچهره جنجالی دیگر یعنی هوشنگ امیراحمدی و شیرین عبادی منتشر کرده است. تصویری که اگر درست باشد به بیش از یک دهه قبل بر می گردد.

هدف از گره زدن سابقه  و تفکر مسئولان کشور به رژیم صهیونیستی و یا هواداری از این رژیم و یا افرادی که از نظر نظام مساله دار هستند، واقعا چه می تواند باشد؟

تجربه نشان داده است که جریان تندرو هرزمان که شرایط خود را در خطر ببیند چوب اتهام زنی را در دست گرفته با استناد به هر بهانه یا خبری آن را به سمت کسانی می گیرد که مدت هاست از آن ها بغض های سیاسی در گلو دارد. این جریان گاهی با استناد به سخنان فلان نویسنده غربی یا فلان نظریه پرداز قرن 20 یا یکی از شبکه های تلویزیونی خارج از کشور و یا گاهی با در دست گرفتن روزنامه ها یا سخنان مقامات اسرائیلی سعی در پیش برد اهداف خود علیه افراد مورد نظر است. این بغض و کینه تا حدی است که به جای تکیه بر داشته های اطلاعاتی داخلی، آرشیو سیاسی و تجارب و سابقه افراد مورد اتهام، سخنان دشمنان واقعی مردم ایران، یعنی سرویس های اطلاعاتی بیگانگان و مقامات ظالم اسرائیلی را همچون مدرک و سندی طلایی با بوق و کرنا در دست می گیرد و چنان از این اسناد سخن می گوید که گویی همواره به حقانیت همچون آنهایی اعتقاد داشته است. دقیقا مانند برخی از چهره های مخالف ادامه مذاکرات هسته ای که هرچند وزیر امورخارجه خودش را خسته کرده و توضیحاتی پیرامون آنچه روی داده است بیان دارد، بازهم آنچه مقامات اسرائیل و اعضای تندرو کنگره آمریکا بیان می کنند از اعتبار بیشتری نسبت به سخنان وزیر خارجه کشورشان دارد. حسن  عباسی که برخی گروه ها وی را تئوریسین و نماینده تفکرات خود می دانند در بسیاری موارد پا را از حقوق شهروندی خود مبنی بر اظهار عقیده فراتر گذاشته و چنان افراد مورد خطاب خود در سخنرانی های جنجالیش را مورد اتهام قرار می دهد که گویی رایی صادره از دادگاه در جیبش است. آیا صحیح است که براساس نوشته های یک روزنامه اسرائیلی، رئیس جمهور کشورتان را به داشتن ارتباط با دشمن شماره یک این نظام و بدگویی وی از بنیان گذار جمهوری اسلامی در پیشگاه دشمن متهم کرده و در جمع دانشجویان که نمایندگان افکار عمومی اند همچون قاضی یک دادگاه انتظار پاسخ دادن به این اتهامات را از سوی حسن روحانی داشته باشید؟ دولت یازدهم به خوبی متوجه شده است که هدف از این اتهام زنی ها و دست آویز قرار دادن سخنان بیگانگان توسط چهره های داخلی با چه هدفی است. این دولت به شیوه های مختلف از ابتدای روی کارآمدن و با وجود آگاهی از آنچه تحویل گرفت و مشکلات زیادی که با وجود این شرایط در پیش رو دارد، اعلام کرده است که خود را وارد این حاشیه سازی های تخریب گران و نه منتقدین نمی کند چرا که درگیر شدن در این بازی های سیاسی زود گذر مجموعه اجرایی کشور را از رسیدن به آنچه وظیفه آن است دور کرده و به حاشیه می راند.

در سویی دیگر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی یکی از اعضای سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی که تصویر حضورش در بسیاری تجمعات تندروها وجود دارد متهم به تلاش برای تغییر سیاست نظام در قبال فلسطین می شود.

 آیا اتهام زنی در این حد تنها و تنها به دلیل ابراز یک نظر که آن هم قطعا بی دلیل نبوده و براساس شناخت شرایط منطقه بیان شده است،  جایز است؟ آیا این سخنان نشان دهنده صلح با رژیمی کودک کش توسط یکی از سرمایه ها و پایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد؟

چقدر می توان به انتشار تصویری از محمدجواد ظریف در کناردوچهره نام برده آن هم در شرایطی که وی عضو ارشد تیم هسته ای کشورمان است و سرسختانه تلاش دارد تا حقوق مردم ایران حفظ کند، انصاف داد؟ تصاویر منتشر شده از وی مربوط به دوران حضور دیپلماتیکش در جایگاه نماینده ایران در سازمان ملل متحد است. صرف حضور چند چهره در یک تصویر آن هم در مجامعی خارج از ایران و در جلساتی رسمی،آنهم کنار احمدی نژاد چطور می تواند معیار قضاوت تفکر و اعمال وی در حال حاضر باشد؟ محمد جواد ظریف دیپلمات است و ممکن است با بسیاری کسانی دیدار داشته باشد که به مزاج خیلی ها خوش نیاید، از جمله همین مذاکرات اخیر و تصاویر جلسات متعدد وی با جان کری و یا سران کشورهای غربی. چطور می توان پذیرفت که بین این اتهام زنی های مستقیم و غیر مستقیم و مخالفت با مذاکرات هسته ای و یا تلاش برای آغاز رقابت های زودهنگام انتخاباتی و حذف دیگران ارتباطی وجود ندارد؟

کسانیکه با اتهاماتی اینگونه و با استناد به سخنان دشمنان این کشور در صدد رسیدن به اهداف سیاسی خود مبنی بر دستیابی به مناصب کشور یا حذف گروه ها و افرادی که قبول ندارند هستند و تحت لوای دلسوزی تنها باعث ایجاد شرایط بی اخلاقی سیاسی بدون هیچ دستاوردی می شوند باید با مشاهده نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 92 متوجه شده باشند که نظر مردم راجع به این بداخلاقی ها و تندروی ها چیست! اینکه مردم دیگر بگم بگم های ساخته و پرداخته برخی اذهان بدون سند موثق و سیاسی را نپذیرفته و از این برچسب زنی ها با اهداف پنهان و آشکار خسته شده اند.از نظر برخی شاید زدن برچسب اسرائیل دوستی به دیگران خود پلی باشد برای پیروزی جریان های سیاسی مورد نظر در انتخابات های آتی کشور اما از آنجایی که میزان رای ملت است، نمی توان این رای را با برچسب زنی به اشخاص مختلف تحت تاثیر قرار داد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩۴, ١٨:٣١

   

پر مبحث ترین ها