سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم عامل بازداشت رئیس انجمن صنفی خبرنگاران قم

این برخوردها باعث می‌شود این مطلب به ذهن خطور کند که نکند آقای صالحی منش هنوز در دوران سنگر وزارت اطلاعات زمان آقای فلاحیان به سر می‌برد!

در آخرین لحظات دیروز مطلع شدم مدیر مسئول پایگاه اینترنتی «قم پرس» و رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران به دنبال شکایت استانداری قم و شورای شهر بازداشت شده است. این بازداشت به دنبال انتشار خبری در این پایگاه اینترنتی رخ داد مبنی بر اینکه استاندار قم مالک  «بلندترین برج تجاری» در دست احداث قم است و در جریان احداث پروژه تخلفاتی داشته است. پرس و جو کردم دیدم استاندار قم به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید در قم معاونان خود را ملزم کرده است تا از مدیر این پایگاه خبری شکایت کرده و با شدت با وی برخورد کنند که به دنبال آن  مدیر کل حقوقی استانداری از هادی دریس مدیر این رسانه شکایت و با حکم مقامات قضایی به پلیس و دادسرا احضار و روز گذشته با حکم قرار، روانه بازداشتگاه پلیس شده است.

پاسداشت حریم صنفی ایجاب می‌کند ضمن ابراز  تأسف از نحوه برخورد با رئیس انجمن صنفی خبرنگاران قم تصریح کنم که اثر گذاری این شیوه برخورد با رسانه‌های حتی متخلف، دوران آن سپری شده است. این شیوه برخورد، درست یا غلط موجب مظلومیت و محق جلوه کردن برخورد شونده را می‌شود.

از سوی دیگر انتشار خبری پیش پا افتاده که قبل از آن هزاران شایعه ریز و درشت در کوی و برزن پیرامون آن زمزمه می‌شود و بعضا خود آقای استاندار در برخی محافل  عامل انتشار آن بوده است که دلسوزان به وی تذکر داده‌اند، نیاز به بگیر و ببند و این همه هیاهو و جلسه نداشت. به تخلف مدیر سایت قم پرس به عنوان یک رسانه مجوزدار طبق قانون مطبوعات می‌بایست در دادگاه مطبوعات رسیدگی شود.

این برخوردها باعث می‌شود این مطلب به ذهن خطور کند که نکند آقای صالحی منش هنوز در دوران سنگر وزارت اطلاعات زمان آقای فلاحیان به سر می‌برد! البته روزنامه 19دی هم از این نحوه برخورد آقای صالحی در این مدت در امان نبوده است. در همان ابتدای انتصاب آقای صالحی منش به عنوان استاندار قم و در آستانه سالگرد غائله 22 بهمن که منجر به هتک حرمت راهپیمایی 22 بهمن و حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط عده‌ای افراطی در قم شد، روزنامه 19دی اقدام به درج سلسله مقالات و بازخوانی گزارشات این پرونده کرد. مسئول وقت حراست استانداری قم  در تماسی با روزنامه  نسبت به انتشار مطالبی علیه اخلالگران تذکر داده و خواستار عدم درج مطالب علیه واقعه 22 بهمن قم شد. البته تصریح کرد که رویه ما نبوده است که به نشریات و روزنامه‌ها تذکر دهیم آقای صالحی منش خواستند و من فقط پیغام آورده‌ام. از این تماس که در دوران 35 سال فعالیت رونامه نگاری‌ام در قم سابقه نداشت که از حراست استانداری یا فرمانداری تماس بگیرند و بابت درج مطالب تذکر دهند، تعجب کردم به ویژه از اینکه می‌دیدم مدیر حراستی احمدی نژاد از نحوه برخورد عذرخواهی هم می‌کرد. متنی را تهیه کردم تحت عنوان «نسیم تدبیر و امید در قم از حراست وزیدن گرفت!»، بعد پیش خود گفتم آقای صالحی منش تازه منصوب شده است و آشنا به کار نیست و امکان دارد کار واسطه‌های بددل باشد، با آقای صالحی منش تماس گرفتم، رفتم منزلشان و از نحوه برخورد گلایه کردم که ایشان منکر نقش داشتن شد. بعد از یک هفته دوباره این‌بار آقای علیزاده که تازه به سمت مدیر کل دفتر استاندار منصوب شده بود تماس گرفت و همان تذکر را داد، که منجر به این شد که اینجانب پیامکی به آقای صالحی منش بزنم. متن پیامک این بود: «سلام، پیام شما رسید، برای شما و خودم خیلی متأسف شدم، امروز فکر می‌کنم اگر در زمان اخلال افراطیون  در حرم مطهر حضرت امام شما استاندار قم بودید. بخاطر درج مقاله خودتان که علیه اخلال کردن در روزنامه درج شد. حسابم با کرام الکاتبین بود. علی ای‌حال مرعوب شدن به افراطیون دو جناح هرچه باشد اسمش اعتدال نیست» و این پیامک را برای 5 نفر از مقامات کشور فرستادم که برخی از آنها عینا آن را برای آقای صالحی منش ارسال کرده بودند و وی هم به شدت ناراحت شده بود. این را نوشتم که بگویم آقای صالحی منش باید بداند دوران برخی رفتارها گذشته است و او امروز نماینده دولت تدبیر و امید است مردم از وی برخی رفتارها را به عنوان نماینده این دولت نمی‌پسندند.

 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
ا    16 اردیبهشت 1394 09:45
متاسفیم برای استاندار

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩۴, ١٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها