سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست کمیسیون مشترک برجام

عباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام پس از پایان نشست اظهار داشت: موضوع اصلی بحث تحریم‌ها بود و اشکالاتی که در موضوع رفع تحریم‌ها و در اجرای رفع تحریم‌ها وجود دارد.دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین را فرصتی برای بررسی نگرانی‌ها درباره موضوعات مربوط به تحریم‌ها و برنامه هسته‌ای ایران خواند.

 

با پایان یافتن چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام، اتحادیه اروپا بیانیه‌ای درباره نشست اخیر وین صادر کرد.

در ادامه اقدامات برای اجرای توافق هسته‌ای ایران و رفع موانع موجود بر سر راه آن، چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور نمایندگان تهران و گروه 1+5 برگزار شد.

عباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام پس از پایان نشست اظهار داشت: موضوع اصلی بحث تحریم‌ها بود و اشکالاتی که در موضوع رفع تحریم‌ها و در اجرای رفع تحریم‌ها وجود دارد.

وی افزود: در مواردی که کار پیشرفت نداشته بحث مفصلی صورت گرفت و شاید وقت بیشتر جلسه در همین خصوص بود و در مورد مشکلاتی که در سر راه وجود دارد، بحث شد.

دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در پایان نشست وین بیانیه‌ای صادر کرده؛ بیانیه‌ای که در آن بر تعهد همه طرف‌ها بر «تداوم اجرای موثر و کامل برجام» تاکید شده است.

در این بیانیه آمده است: « کمیسیون مشترک برجام با هماهنگی هلگا اشمید قائم مقام دبیرکل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا و با حضور E3+3(گروه 1+5) و ایران در سطح مدیران سیاسی و معاونان وزرای خارجه برگزار شد».

این نهاد مسئول در امور سیاست خارجی اتحادیه تصریح کرد: «این نشست فرصتی برای بازنگری و بررسی اجرای برجام و مسائل و نگرانی‌های مربوط به تحریم‌ها و برنامه هسته‌ای بود».

دفتر سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان بیانیه خود درباره نشست وین افزود: «همه طرف‌ها بر تعهدشان درباره ادامه اجرای کامل و موثر برجام تاکید کردند».


منبع: فارس

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩۵, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها