سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شروط کمیسیون امنیت ملی مجلس برای حضور ایران در مراسم حج

بهتر است که کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی با برگزاری نشستی فوق العاده در راستای تصمیم گیری پیرامون اداره مراسم حج وارد عمل شود.

 

میزان نوشت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای اسلامی باید با تشکیل جلسه ویژه درباره اداره دو شهر مکه و مدینه و برگزاری مناسک حج تصمیم گیری کنند.

سید حسین نقوی حسینی درباره عدم دعوت ایران از سوی عربستان برای شرکت در مراسم حج امسال اظهار کرد: بدون شک با توجه به مدیریتی که دولتمردان عربستان در مراسم حج اتخاذ کرده اند ایران در این شرایط  به هیچ وجه تمایلی برای حضور در مناسک حج نخواهد داشت.

وی افزود: مراسم حج برای مسلمانان جهان از جمله ایرانیان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما تا زمانی که روند مدیریتی آل سعود در مکه و مدینه ادامه دار باشد و سبب شود که ایرانیان مورد آزار و اذیت قرار گیرند شرکت در این مراسم جایز نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: عربستان در شرایط فعلی و با توجه به بی کفایتی که در مراسم حج سال 93 اتخاذ کرد و فاجعه مصیبت بار منا را که منجر به کشته شدن بسیاری از هموطنانمان شد دیگر صلاحیت اداره مراسم حج را ندارد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: بهتر است که کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی با برگزاری نشستی فوق العاده در راستای تصمیم گیری پیرامون اداره مراسم حج وارد عمل شود.

وی تاکید کرد: حمایت آل سعود از رژیم غاصب صهیونیستی و پرورش عناصر تکفیری و تروریستی از سوی این حکومت در جهت ناآرامی منطقه به خصوص در کشور های چون سوریه و عراق در طی چند سال گذشته به خوبی ثابت کرده که حکام آل سعود دیگر صلاحیت اداره حج را ندارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مکه و مدینه دو شهر اصلی مسلمانان جهان محسوب می شود بهتر است کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با تشکیل جلسه فوق العاده در راستای اداره حج به صورت شورایی وارد عمل شوند.

نقوی حسینی تصریح کرد: در شرایط فعلی و با توجه به همراهی عربستان با دشمنان مسلمانان صلاح نیست که مدیریت دو شهر مکه و مدینه که دارای ارزش بالایی برای مسلمانان هستند از سوی این حکومت اداره شود. 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩۵, ١١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها