سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما ملک سلمان را راضی کرد

وزیر امور خارجه عربستان پس از دیدار اوباما و ملک سلمان اعلام کرد کشورش از توافق هسته ای با ایران راضی است/ الجبیر پس از دیدار اوباما و ملک سلمان گفت اوباما در جریان این دیدار تاکید کرده است این توافق‌ از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری می‌کند و سازوکار دقیقی برای بازرسی از مراکز مظنون ایران دارد.

 

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا دیروز (جمعه) با ملک سلمان بن عیدالعزیز پادشاه عربستان در کاخ سفید دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز یک منبع سعودی گفته است با تضمین های ارایه شده از سوی اوباما به پادشاه عربستان دولت ریاض از توافق اخیر هسته ای با ایران راضی است و معتقد است این توافق می تواند به تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک کند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی نیز اعلام کرده است دولت سعودی با تضمین های ارایه شده از سوی آمریکا بر این باور است که توافق هسته ای با ایران خطری را متوجه کشورهای عربی منطقه نخواهد کرد.

 

اوباما ملک سلمان را راضی کرد

سفر ملک سلمان به آمریکا نخستین سفر او به این کشور از زمان رسیدن به منصب پادشاهی در ژانویه سال جاری میلادی است.

پیشتر ملک سلمان دعوت اوباما را برای شرکت در نشست کمپ دیوید نپذیرفته و به این سفر نرفته بود.

الجبیر پس از دیدار اوباما و ملک سلمان گفت اوباما در جریان این دیدار تاکید کرده است این توافق‌ از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری می‌کند و سازوکار دقیقی برای بازرسی از مراکز مظنون ایران دارد.

به گفته وزیر امور خارجه عربستان اوباما به ملک سلمان وعده داده است درصورت نقض این توافق‌ از سوی ایران، تحریمها علیه این کشور بلافاصله احیا می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۶-١٣٩۴, ١۵:٣٨

   

پر مبحث ترین ها