سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون اجرایی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) :

منوریل همچون دیوار سربی از توسعه حرم مطهر جلوگیری می‌کند

راه اندازی و ایجاد منوریل نباید سبب ایجاد هزینه ثانوی برای شهر و حرم مطهر شود و همچنین نباید مانع توسعه و پیشرفت برای مکان‌های اساسی شهر شود.
معاون اجرایی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) عبور منوریل از مقابل حرم مطهر را مانع توسعه و پیشرفت حرم کریمه اهل بیت(ع) عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ما، کرمعلی بختیاری ظهر چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: منوریل همچون دیوار سربی از توسعه و پیشرفت حرم مطهر جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه وجود منوریل در یک شهر از لحاظ زیبایی و منظر شهری بعنوان یک امکانات خوب محسوب می‌شود، افزود: منوریل سبب می‌شود که سرویس دهی مناسبی به مسافران و ساکنان آن شهر ارائه شود.

منوریل نباید سبب ایجاد هزینه ثانوی برای شهر قم شود

معاون اجرایی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: راه اندازی و ایجاد منوریل نباید سبب ایجاد هزینه ثانوی برای شهر و حرم مطهر شود و همچنین نباید مانع توسعه و پیشرفت برای مکان‌های اساسی شهر شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما موافق عبور منوریل از مقابل حرم حضرت معصومه(س) نیستیم بدلیل اینکه سبب جلوگیری از پیشرفت حرم مطهر می‌شود بنابراین منوریل باید از زیر سطح حرم مطهر عبورکند.

وی ابراز داشت: اگر کار اجرایی منوریل به همین تربیت پیش رود مانع ادامه طرح جامع حرم مطهر می‌شود.

بختیاری اظهار داشت: با توجه به اینکه منوریل دارای انعطاف پذیری بالایی است هیچ مشکلی ندارد منوریل از زیر سطحی حرم مطهر عبور کند بدلیل اینکه اینکار آرامش و زیبایی را از حریم حرم حضرت معصومه(س) نمی‌گیرد.

وی گفت: پیشنهاد عبور منوریل در جلسات متعدد با استانداری و شهرداری قم، دفتر ریاست جمهوری و اعضای شورای اسلامی شهر قم مطرح شد و قرار شد در مسیر عبور منوریل از مقابل حرم مطهر تجدید نظر شود.

معاون اجرایی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) ادامه داد: کارشناسان نیز عبور منوریل از زیر سطح حرم مطهر را تایید کرده‌اند امیدواریم مسئولان پروژه منووریل فاصله منطقی با حریم حرم مطهر را رعایت کنند و به قول خود عمل کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٠, ٠٢:۵١

   

پر مبحث ترین ها