سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر فنی و مهندسی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)

منوریل مانع توسعه حرم مطهر حضرت معصومه(س) است

منوریل باید در اختیار حرم مطهر باشد، نه اینکه حرم در اختیار منوریل بیان داشت: منوریل نباید مانع پیشرفت ضلع شرقی شود و همه مدیران و مسئولان استانی به این موضوع معترف هستند که امیدواریم همکاران ما در سازمان قطار شهری نیز به این موضوع پایبند باشند.
مدیر فنی و مهندسی آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) با اشاره به این‌که توسعه ضلع غربی حرم مطهر تا میدان سعیدی ادامه پیدا خواهد کرد گفت: عبور منوریل از محل در نظر گرفته شده فعلی مانع توسعه حرم است.

مهندس حسین سروش با بیان این که منوریل باید در اختیار حرم مطهر باشد، نه اینکه حرم در اختیار منوریل بیان داشت: منوریل نباید مانع پیشرفت ضلع شرقی شود و همه مدیران و مسئولان استانی به این موضوع معترف هستند که امیدواریم همکاران ما در سازمان قطار شهری نیز به این موضوع پایبند باشند.
وی ادامه داد: در طرح تفضیلی جامع حرم مطهر توسعه ضلع غربی تا میدان سعیدی ادامه پیدا خواهد کرد و محل جایگزین مانند عبور منوریل از زیر خیابان اراک گزینه بهتری است.

مدیر فنی و مهندسی آستانه مقدسه قم با اشاره به این که طرح تعویض و بازسازی سنگ فرش صحن بزرگ (انقلاب)  حرم حضرت معصومه(س) به اتمام رسیده است اظهار داشت: مراحل ساخت آبنما و آبخوری‌ها نیز در دست اقدام است که با آماده شدن سنگ‌های آن مراحل نصب آغاز و به زودی مورد استفاده زائران قرار خواهد گرفت.

توسعه ضلع شرقی حرم مطهر یک پروژه ملی است


وی بیان داشت: توسعه ضلع شرقی حرم مطهر که در مقابل صحن انقلاب در خیابان ارم قرار دارد به صورت یک پروژه ملی است و مراحل تملک آن همزمان با اجرای پروژه در حال پیشرفت است.

سروش با اشاره به این که طراحی صحن جدید الاحداث ضلع شرقی در حال اتمام  و مراحل سفتکاری آن در حال اجرا است افزود: در نظر داریم با تکمیل پروژه ضلع شرقی از آن به عنوان مدرسه های علمیه استفاده کنیم و طراحی آن طوری صورت گرفته که در هر جلسه حدود سه هزار نفراز طلاب بتوانند ازاین مدرسه‌ها استفاده کنند.

طرح جامع تفضیلی 200 ساله آستانه مقدسه حضرت  معصومه(س) تدوین می‌شود


وی عنوان کرد: احداث صحن جامع فاطمی که در ابتدای پروژه عظیم طرح حرم تا حرم قرار دارد از دیگر برنامه‌های در حال پیگیری است که امیدواریم با تزریق بوجه‌های ملی پیشرفت این طرح سرعت بیشتری بگیرد.

مدیر فنی و مهندسی آستانه مقدسه قم با اشاره به این که طرح جامع تفضیلی 200 ساله آستانه مقدسه حضرت  معصومه(س) در دست تدوین است ابراز داشت: مشاوران این طرح مشخص شده و در انتظار نهائی شدن قرارداد این طرح هستیم که امیدواریم با تدوین آن از توسعه ناهمگون و نامتناسب  اطراف حرم جلوگیری کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩٠, ١٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها