سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم خبر داد:

فعالیت ۶۰۰ خانه مسافر غیر مجاز در قم

بروز شده : ۶-٠٩-١٣٩۵, ١۴:٠٢    نسخه چاپی    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از فعالیت بیش از ۶۰۰ خانه مسافر غیر مجاز در قم خبر داد و گفت: تنها ۱۸۰ خانه مسافر مجاز در قم وجود دارد.
 عیسی رضایی غروب در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انجمن‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد حوزه گردشگری و صنایع دستی که در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد، گفت: پنج انجمن حوزه گردشگری و مسافری از جمله دفاتر خدمات مسافرتی، مهمان‌پذیران، خانه مسافرها و جامعه تورلیدرها وابسته به سازمان در قم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قم روی می‌دهد، گفت: سالانه چیزی حدود ۲۰ میلیون مسافر و زائر به عناوین مختلف به قم می‌آیند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از ورود ۵۰ درصد از مسافران خارجی کشور به قم خبر داد و گفت: سالانه بیش از ۲.۵ میلیون مسافر و زائر از کشورهای مختلف از جمله عراق، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس به قصد زیارت به قم می‌آیند.

وجود ۱۰ هزار تخت مسافرتی در قم

وی از ایجاد یک تور لیدر هندی در قم خبر داد و افزود: بیش از ۱۰ هزار هندی با ورود و زیارت در قم به عتبات عالیات مشرف شده‌اند.

رضایی از وجود ۱۰ هزار تخت مسافرتی در قم خبر داد و گفت: یکی از نیازهای اصلی استان ساخت و توسعه هتل‌های پیشرفته و استاندارد است.

وی با اشاره به نیمه کاره ماندن بیش از ۵۰ طرح و ساختمان گردشگری در قم گفت: اگر به دنبال ماندگاری زائر و مسافر در قم هستیم باید مجتمع‌های تفریحی و گردشگری در استان افزایش یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از نحوه فعالیت برخی از اماکن مسافرتی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه بیش از ۶۰۰ خانه مسافر غیر مجاز بدون رعایت اصول لازم حق ۱۸۰ واحد مسافرتی توانمند و استاندارد را تضییع می‌کنند.

راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع دستی در قم

وی از صدور یک هزار موافقت اصولی ساخت و توسعه اماکن گردشگری در قم خبر داد و گفت: قم به رغم کویری بودن از ظرفیت‌های بی‌شمار طبیعی برخوردار است.

رضایی به وجود ۱۱۰ هتل، ۴۰ مهمان‌پذیر و ۶۲ آژانس مسافرتی اشاره کرد و گفت: استان قم یکی از شهرهای ممتاز و کم‌نظیر در ساخت و احداث مجتمع‌های تفریحی بین‌راهی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم عرضه و فروش کالا در حوزه صنایع دستی را بسیار مهم تلقی کرد و گفت: جریان توزیع و عرضه صنایع دستی در استان قم با راه‌اندازی بازارچه‌هایی در پاساژ سعدی، زمزم و برخی دیگر از هتل‌های معتبر رونق می‌یابد.

رضایی از سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومانی در تولید شیشه‌های صنایع دستی در یکی از شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز تولید بیش از ۶۰ نفر وارد بازار کار خواهند شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٩-١٣٩۵, ١۴:٠٢

   

پر مبحث ترین ها