سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس اداره احیای بافت فرسوده اداره‌کل راه وشهرسازی قم خبر داد؛

تصویب ۳۳۰ هکتار محدوده بافت تاریخی در قم

بروز شده : ١-١٠-١٣٩۵, ١۴:٢٢    نسخه چاپی    
رئیس اداره احیای بافت فرسوده اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم از تصویب ۳۳۰ هکتار محدوده بافت تاریخی در شهر قم خبر داد.

محمد صادق پیشوایی در جلسه شامگاه سه‌شنبه بنیاد قم‌پژوهی با اشاره به تصویب محدوده بافت تاریخی شهر قم، اظهار داشت: با این حال هنوز ضوابط یا سیاست‌هایی که دولت یا شهرداری‌ها باید برای حفظ آن اعمال کنند ابلاغ نشده است.

وی افزود: کشیدن یک خط روی یک نقشه کار سختی نیست اما باید بدانیم در این محدوده قرار است چه کاری انجام شود.

رئیس اداره احیای بافت فرسوده اداره‌کل راه وشهرسازی استان قم افزود: می‌توانیم تک بناهای تاریخی در این محدوده را شناسایی کرده و برای تملک و مرمت آن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی باید ضوابط مشخصی اعمال کند تا همه بدانند در این محدوده تراکم، سطح اشغال، عرض شارع و خط آسمان چگونه باید باشد.

پیشوایی با اشاره به تشکیل دفتر تسهیل‌گری بافت فرسوده در خانه لاجوردی در منطقه باغ پنبه گفت: مشاوری که در خانه لاجوردی فعالیت می‌کند دائم با مردم حشر و نشر دارد و جلساتی با مردم دارد که درخواست‌ها را به صورت یک سری پروژه‌های کوچک و مردم محور به ما ارائه داده است.

وی با اشاره به اهمیت مطالعات آمایش سرزمین در جانمایی شهرک‌های جدید گفت: مهندس مشاوری که تخصص در این زمینه دارد می‌تواند تشخیص بدهد که قم تا چه حد توانایی استقبال از جمعیت را دارد.

به گفته رئیس اداره احیای بافت فرسوده اداره‌کل راه وشهرسازی استان قم حفظ گذرهای تاریخی قم هم در برنامه اجرایی اداره کل شهرسازی قرار داده شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩۵, ١۴:٢٢

   

پر مبحث ترین ها