سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تاکید کرد

ضرورت تامین زمین برای احداث مدارس در منطقه پردیسان

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩۵, ٢٠:۴۴    نسخه چاپی    
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: 46 قطعه زمین با کاربری آموزشی در منطقه پردیسان وجود دارد که این زمین‌ها باید در اختیار این اداره قرار بگیرد.

 حمیدرضا شیخ الاسلام در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که عصر امروز در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری برگزار شد، با اشاره به توجه جوانان به فضای مجازی اظهار کرد: یکی از چالش‌هایی که جوانان امروز با آن مواجه هستند، بحث فضای مجازی است و رهبر معظم انقلاب بر روی این مساله تاکید زیادی داشتند و به همین دلیل باید مدیران استان به بحث فضای مجازی ورود کنند.

وی ادامه داد: از دستگاه‌های مختلف استان همچون دفتر تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی نیروی انتظامی و قوه قضائیه کمک گرفتیم تا برنامه‌هایی را در خصوص فضای مجازی برای دانش آموزان برگزار کنیم، همچنین جزوه ای را با عنوان قانون و فضای مجازی برای آشنایی دانش آموزان با قوانین تدوین کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: به دنبال برگزاری مسابقه کتابخوانی از جزوه قانون و فضای مجازی در مدارس استان هستیم که باید دستگاه‌های اجرایی استان برای تامین جوایز این مسابقه کمک کنند، اداره آموزش و پرورش استان قم آمادگی برگزاری این مسابقه را در مدارس استان دارد.

شیخ الاسلام با اشاره به برگزاری مسابقه پژوهشی در خصوص فضای مجازی در استان قم اظهار کرد: فراخوان جشنواره پژوهشی را با عنوان من و فضای مجازی را در استان تدوین کردیم و قرار است که این جشنواره در کل مدارس استان قم برگزار شود و یافته‌های دانش آموزان در خصوص فضای مجازی را جمع آوری کنیم.

وی ادامه داد: اکنون مساله اعتیاد به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، پیشنهاد می‌کنم که با همکاری صدا و سیما یک برنامه زنده در خصوص مجازی از سیمای استان پخش شود و در این برنامه به سوالات دانش آموزان و اولیای آن‌ها در خصوص فضای مجازی پاسخ داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: دوره ضمن خدمت برای معلمان درس سواد رسانه ای را در استان برگزار کردیم، نخستین سالی است که این درس در قم تدریس می‌شود و نمی‌توانیم بگوییم که هیچ مشکلی در زمینه تدریس درس سواد رسانه ای را نداریم، برنامه‌های آموزشی فضای مجازی در طول سال تحصیلی برگزار می‌شود.

شیخ الاسلام با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش استان قم برای فرهنگ سازی در استان اظهار کرد: این اداره می‌تواند در بحث فرهنگ سازی در میان دانش آموزان کارهای خوبی را انجام بدهد، اکنون 235 هزار دانش آموز در استان داریم و باید برنامه‌های خاصی را برای فرهنگ سازی در میان آن‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: طرح زائر اولی‌های حرم حضرت معصومه(س) را در استان قم داشتیم که این طرح برکات زیادی را برای دانش آموزان داشته است، این برنامه دو سال است که در استان قم برگزار می‌شود و در قالب این طرح دانش آموزان زائر اولی از استان‌های مختلف کشور برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران به قم می‌آیند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: یکی از مشکلات این اداره کمبود نیرو است، طی پنج سال آینده شاهد بازنشستگی تعداد زیادی از نیروهای اداره آموزش و پرورش استان قم خواهیم بود، همچنین این اداره همکاری خوبی برای اجرای سرشماری در استان داشت.

شیخ الاسلام با اشاره به ضرورت ساخت مدارس جدید در استان قم اظهار کرد: جانمایی مدارس مورد نیاز در مناطق مختلف استان انجام شده است و اطلاعات به روزی در این زمینه داریم، هم اکنون در منطقه روبروی بوستان علوی نیاز به احداث سه واحد آموزشی جدید داریم و واحد آموزشی در نزدیکی این منطقه وجود ندارد.

وی ادامه داد: در منطقه پردیسان ساختمان‌های زیادی طی سال‌های اخیر ایجاد شده است، با کمک خیرین توانستیم که در این منطقه در طول 9 ماه مدرسه احداث کنیم، اما در تامین زیرساخت‌های مدارس نیاز به کمک دستگاه‌های استان داریم، شرکت گاز همکاری خوبی را در این زمینه با اداره آموزش و پرورش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم وی در پایان خاطرنشان کرد: 46 قطعه زمین با کاربری آموزشی در منطقه پردیسان وجود دارد که این زمین‌ها باید در اختیار این اداره قرار بگیرد، اما مشکلاتی را در زمینه واگذاری زمین‌های با کاربری آموزشی در منطقه پردیسان به اداره آموزش و پرورش داریم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩۵, ٢٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها