سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم:

ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قم تشکیل شده است

بروز شده : ٩-١١-١٣٨٩, ٢٠:٠٩    نسخه چاپی    
به منظور رفاه حال زائران و همچنین وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بازرسی از واحدهای اقامتی و گردشگری استان، این سازمان از ۴ ماه پیش بازرسی از واحد‌های اقامتی و گردشگری استان را آغاز کرده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم گفت: به منظور رفاه حال مسافران و زائران استان قم ستاد تسهیلات نوروزی استان قم از دی ماه سال جاری آغاز به کارکرده است.

 سید مهدی حیدرآبادی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ستادتسهیلات نوروزی زود‌تر از سال گذشته تشکیل شده است، گفت: این ستاد تاکنون دو جلسه با کار‌شناسان ادارات عضو و کارگروه گردشگری استان برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسات وظایف ادارات در تسهیل سفرهای نوروزی بررسی و تبیین شده است، اظهار داشت: استقرار دفا‌تر گردشگری، هماهنگی ادارات درجهت تهیه نقشه‌های گردشگری و ایجاد آمادگی در ارگان‌هایی که بحث اقامت زائران را دارند از جمله موارد بررسی شده در جلسات ستاد است که تداوم نیز خواهد داشت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قم با اشاره به کمیته‌های این ستاد بیان کرد: کمیته تبلیغات این ستاد وظیفه هماهنگی در چاپ و توزیع نقشه و اقلام راهنمای مسافران را برعهده دارد.
 
وی در ادامه به کمیته نظارت و بازرسی این ستاد اشاره داشت و ابرازکرد: در ایام نوروز کمیته مشترک از ارگانهایی که در زمینه نظارت و بازرسی فعالیت دارند وظیفه بازرسی از واحد‌های اقامتی و گردشگری را بر عهده دارند.
 
حیدرآبادی ادامه داد: به منظور رفاه حال زائران و همچنین وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بازرسی از واحدهای اقامتی و گردشگری استان، این سازمان از ۴ ماه پیش بازرسی از واحد‌های اقامتی و گردشگری استان را آغاز کرده است.

برگزاری کارگاه های آموزش جهت ارتقاء توانمند‌‌‌‌‌ی‌های مدیران واحد های اقامتی  و گردشگری

وی از برگزاری همایش و کارگاه‌هایی جهت ارتقاء سطح توانمندی‌های مدیران و کارکنان واحدهای اقامتی و گردشگری خبرداد و ابرازداشت: گارگاه یک روزه مدیران منازل استیجاری زیر نظر سازمان گردشگری و میراث فرهنگی فردا برگزار می‌شود.
 
 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قم آموزش آداب معاشرت با زائران و مسافران، توجه به بهداشت فردی، غذایی و بهداشت محیط، ایمنی محیط و آموزش اطفاء حریق را ازجمله موضوعاتی عنوان کرد که دراین کارگاه آموزش یک روزه مطرح می‌شود.

وی درادامه افزود: روز دو شنبه نیزکارگاه آموزشی ویژه مه‌مان پذیری‌های تحت نظر این سازمان برگزار می‌شود که در آن آموزش‌هایی درباره ایمنی محیط و اطفاء حریق، آداب معاشرت با زائران و مسافران، توجه به بهداشت فردی، غذایی و بهداشت محیط و ایمنی محیط برای مدیران بیان خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٨٩, ٢٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها