سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موتورسیکت‌ها در قم 5 برابر خودروها آلودگی تولید می‌کنند

اصلاح اگزوز خودرو‌های عمومی شامل اتوبوس و تاکسی و استفاده از سوخت یورو 4 در خودروهای سطح شهر از عوامل کاهش دهنده میزان آلودگی در استان قم هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
مدیر‌کل محیط زیست قم گفت: در استان 35 هزار موتورسیکلت وجود دارد که 5 برابر دیگر وسایل نقلیه شهری آلودگی زیست محیطی ایجاد می‌کند.

محمود علی رکنی با اشاره به وضعیت هوا و شرایط هشدار در استان گفت:‌ در سال جاری قم دارای شرایط هشدار و خطر بوده است.

وی افزود:‌ در سال جاری ایستگاه سنجش آلودگی به صورت مجدد راه‌اندازی شده است و دو ایستگاه دیگر نیز روشنگری زیست محیطی را در استان قم انجام می‌دهند.

مدیرکل محیط زیست استان قم ادامه داد: گسترش فضای سبز،‌ ایجاد کمربند فضای سبز، بیابان‌زدایی، اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و تبیین هشدار‌های زیست محیطی از جمله اقدامات سازند‌ه در راستای کاهش آلودگی هوا در استان قم است.

رکنی تصریح کرد: اصلاح اگزوز خودرو‌های عمومی شامل اتوبوس و تاکسی و استفاده از سوخت یورو 4 در خودروهای سطح شهر از عوامل کاهش دهنده میزان آلودگی در استان قم هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به تقویت ناوگان حمل و نقل درون شهری اظهار کرد: در حال حاضر هفت مرکز معاینه فنی در استان قم وجود دارد که باید این تعداد در سال آینده افزایش پیدا کند.

مدیرکل محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر 35 هزار موتور‌سیکلت در استان قم تردد دارند که پنج برابر خودروهای سطح شهر آلودگی زیست محیطی ایجاد می‌کنند.

رکنی با بیان اینکه واحدهای صنعتی و خدماتی بخشی از تشکل‌های زیست محیطی هستند، گفت: کارخانجاتی که آلاینده هستند در برنامه پایش رصد شده و وارد صنعت سبز می‌شوند.

وی گفت: استان قم دارای ظرفیت و قابلیت‌های فراوانی بوده که در همین راستا واحدهای صنعتی «نیزار» نیز با استفاده از تکنولوژی روز و استاندار‌های لازم به عنوان واحد صنعتی سبز معرفی شده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١٢-١٣٩١, ١۴:٢۶

   

پر مبحث ترین ها