سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم:

گردشگری صنعت نخست استان قم محسوب می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان قم بیان کرد: آماده سازی زیرساخت‌ها و فراهم ساختن امکانات برای گردشگرانی که وارد قم می‌شوند، امری ضروری است.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گردشگری را صنعت نخست استان قم عنوان کرد.

عیسی رضایی ظهر شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان قم که مجتمع آرتا برگزار شد بیان کرد:‌ گردشگری امری فرابخشی است و تنها به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محدود نمی شود و همه دستگاه ها موظف هستند بر اساس قانون برنامه پنجم به این سازمان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه مزیت اصلی استان گردشگری است افزود:‌ گردشگری به عنوان صنعت اول استان قم شناخته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان قم بیان کرد: آماده سازی زیرساخت‌ها و فراهم ساختن امکانات برای گردشگرانی که وارد قم می‌شوند، امری ضروری است.

وی گفت:‌ توجه جدی به بخش خصوصی از برنامه‌های مهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

رضایی بیان کرد: در قانون برنامه پنجم استان در ماده 11 و 12 اموری بر دوش سازمان میراث فرهنگی قرار داده شده است و در این قانون سه شهر مشهد،‌شیراز و قم به عنوان شهرهای زیارتی شمرده شده است و دولت نیز خود را موظف ساخته که زیرساخت های مناسبی برای توسعه گردشگری فراهم کند.

وی گفت: حفظ و احیای میراث فرهنگی به عنوان نماد هویت فرهنگی استان قم در اولویت برنامه های سازمان است که متاسفانه در سالهای گذشته در حفظ و احیای این میراث ضعیف عمل شده است و لازم است اعتبارات بیشتری در این زمینه برای استان قم در نظر گرفته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان قم با اشاره به اینکه مزیت اصلی استان قم گردشگری مذهبی است افزود:‌ تعامل با بخش خصوصی برای رونق گردشگری امری ضروری است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٢, ١٨:١۵

   

پر مبحث ترین ها