سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار جديد قم:

عدالت، توسعه و شايسته‌سالاري مهمترين اولويت مديريت در قم است

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ١١:۴۵    نسخه چاپی    
نظر به موقعيت علمي و مذهبي قم از نظر وجود حوزه‌هاي علميه، مراجع عظام تقليد، جامعه مدرسين، استادان سطوح عالي، احزاب سياسي، دانشگاهيان و فرهيختگان علمي سزاوار است اعتدال و عقلانيت در همه عرصه‌ها حاكم شود تا همه در فضايي آرام و صميمي و به دور از جنجال‌ها، مباني فكري خويش را عرضه بدارند.
استاندار جديد قم عدالت، توسعه همه جانبه، بهبود روابط ادارات با مردم، توجه به معيشت مردم، اعتلاي عقلانيت و شايسته‌سالاري در انتخاب مديران را از اولويت‌هاي كاري خود بيان كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدصادق صالحي منش عصر شنبه در مراسم معارفه خود اظهار كرد: در اين مراسم باشكوه عهد مي‌كنم جز در مسير اهداف نظام اسلامي كه در جهت رضايت خداوند است گام بر ندارم.

وي گفت: خدا را شاكرم كه توفيق خدمت در عش آل محمد را به من عطا كرد؛ شهري كه خاستگاه فرهيختگان علمي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي به ويژه حضور مراجع عظام تقليد در جايگاه سكانداران فقهي جهان تشيع و سرآمد همه آنها بنيانگذار انقلاب اسلامي و خلف صالح ايشان مقام معظم رهبري است.

وي تاكيد كرد: استاندار مجري سياست‌هاي كلي نظام بر اساس قانون اساسي و رهنمودهاي مقام معظم رهبري، قوانين كشور و سياست‌هاي دولت است. استاندار وظيفه دارد با توجه به امكانات و در حد توان نهايت تلاش خود را در راستاي وظايف محوله انجام دهد.

صالحي منش عدالت را مهم‌ترين اولويت خود در ماموريت جديد ذكر كرد و افزود: در اين خصوص سلمان از رسول اعظم نقل كرده كسي كه بر 7 نفر از مسلمين فرمانروايي كند ولي در ميان آنها به عدالت رفتار نكند خدا را غضبناك و خشمناك ملاقات خواهد كرد.

وي تاكيد كرد: سزاوار است بهترين مايه شادماني مسئولان برپاداشتن عدالت در ميان مردم باشد.

استاندار قم توسعه و پيشرفت همه جانبه را از ديگر اولويت‌هاي كاري خود ذكر كرد و افزود: با وجود تلاش‌هاي استانداران گذشته هنوز در راه توسعه و پيشرفت گام‌هاي بلندي بايد برداشته شود.

وي اظهار كرد: مراد از توسعه، توسعه همه جانبه اقتصادي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي است كه براي هر كدام برنامه‌هايي در نظر گرفته شد.

صالحي منش توجه ويژه به توسعه حرم كريمه اهل بيت(ع) و مسجد مقدس جمكران و تامين تسهيلات لازم براي زائران و مسافران را در قم ضروري دانست و تاكيد كرد: امام موسي ابن جعفر مي‌فرمايد قم آشيانه آل محمد و جايگاه پيروان آنان است، بنابراين بايد چنانچه شايسته آن است آباد شود و توسعه يابد.

امنيت و سلامت همه جانبه

امنيت و سلامت همه جانبه در حوزه‌هاي جان و روان از ديگر اولويت‌هايي بود كه استاندار قم به آن اشاره كرد و در اين زمينه گفت: مسئولان امنيتي در هم ابعاد تلاش كنند همه در اين استان احساس آرامش و آسايش كامل كنند و از نظر سلامت، مسئولان بهداشت و درمان تلاش كنند تا جايي كه ممكن است زمينه بروز بيماري‌ها و آسيب‌هاي جسمي كاهش يابد.

استاندار قم تاكيد كرد: مسئولان امور ورزشي و تربيت بدني بايد همت خود را در جهت ايجاد نشاط و غني سازي اوقات فراغت جوانان مصروف كنند.

وي بهبود روابط ادارات با مردم را يكي ديگر از اولويت‌هاي كاري خود ذكر كرد و افزود: مسئولان استان موظفند با توجه به سياست‌هاي دولت تدبير و اميد وظايف محوله را با دقت و بر اساس قانون در سريع‌ترين زمان ممكن انجام دهند تا رضايت مردم تامين شود.

صالحي منش توجه به مسائل معيشتي مردم به ويژه قشر محروم و كم درآمد جامعه را از ديگر اولويت‌هاي مديريت خود بيان كرد.

وي اصلاح چهره شهر و استان را با رويكرد تمدني اخلاقي و مذهبي و بر پايه اسلام ناب محمدي را مهم دانست به گونه‌اي كه معروف‌ها احيا و منكرها از بين برود.

اعتلاي عقلانيت

استاندار قم اعتلاي عقلانيت را از ديگر اولويت‌هاي كاري خود ذكر كرد و افزود: نظر به موقعيت علمي و مذهبي قم از نظر وجود حوزه‌هاي علميه، مراجع عظام تقليد، جامعه مدرسين، استادان سطوح عالي، احزاب سياسي، دانشگاهيان و فرهيختگان علمي سزاوار است اعتدال و عقلانيت در همه عرصه‌ها حاكم شود تا همه در فضايي آرام و صميمي و به دور از جنجال‌ها، مباني فكري خويش را عرضه بدارند.

وي شايسته سالاري را در انتخاب مديران مهم دانست و تاكيد كرد: ملاك انتخاب و انتصاب مديران و مسئولان تقوا، تخصص، كارآمدي، اعتقاد به اصل ولايت فقيه و مشي دولت تدبير و اميد و عمل به مقررات و قوانين است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ١١:۴۵

   

پر مبحث ترین ها