سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دلبری: وجود تفكر اقتصادي در پروژه‌هاي شهري قم ضروري است

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:۴٩    نسخه چاپی    
بايد به سمتي برويم كه خروجي دانشگاه علمي كاربردي و مركز مربوط به شهرداري قم را افراد نخبه تشكيل دهند؛ در اين صورت ارائه تخفيف به دانشجوياني كه حد نصاب نمرات بالا را كسب كرده باشند توجيه‌پذير خواهد بود.
شهردار قم با بيان اينكه كاربردي كردن رشته‌هايي كه جزو نيازهاي شهر و استان قم محسوب مي‌شوند لازم است، گفت: تفكر اقتصادي در پروژه‌هاي شهري يكي از ضروريات است.

محمد دلبري در ديدار با مديران و اعضاي شوراي معين دانشگاه جامع علمي كاربردي استان قم و مركز علمي كاربردي شهرداري قم اظهار كرد: بهترين مكان براي اينكه به عنوان پايلوت حسابداري تعهدي قرار گيرد دانشگاه علمي كاربردي است زيرا سيستم مالي دانشگاه، حسابداري نقدي را نمي‌پذيرد.

وي افزود: لازم است مركز علمي كاربردي شهرداري قم از ترم بهمن امسال سيستم حسابداري تعهدي را راه‌اندازي كند.

شهردار قم با بيان اينكه ضابطه‌هاي نيازسنجي براي ايجاد رشته‌هاي جديد بايد بر اساس نيازهاي استان و شهرداري قم تعيين شوند عنوان داشت: بايد فرآيندي كه اين امر را تحقق مي‌بخشد به دقت مورد توجه قرار داد و نياز واقعي جامعه را بر اساس آن در نظر گرفت.

وي ادامه داد: بايد به سمتي برويم كه خروجي دانشگاه علمي كاربردي و مركز مربوط به شهرداري قم را افراد نخبه تشكيل دهند؛ در اين صورت ارائه تخفيف به دانشجوياني كه حد نصاب نمرات بالا را كسب كرده باشند توجيه‌پذير خواهد بود.

دلبري با اشاره به شيوه ارائه تخفيف به دانشجويان علمي كاربردي عنوان داشت: مي‌توان حداقل نمره براي دانشجويان تعيين كرد يا اينكه اساتيد براي ارزشيابي دانشجويان، شيوه‌هاي نويني را به كار بگيرند و در نمره‌دهي به آنها سطح علمي بالاتري را مد نظر قرار دهند.

شهردار قم تصريح كرد: اقتصاد شهري از جمله رشته‌هايي است كه مي‌توان در مركز علمي كاربردي شهرداري قم نسبت به ايجاد آن اقدام كرد.
دلبری: وجود تفكر اقتصادي در پروژه‌هاي شهري قم ضروري است

وي با بيان اينكه كاربردي كردن رشته‌هايي كه جزو نيازهاي شهر و استان قم محسوب مي‌شوند لازم است افزود: تفكر اقتصادي در پروژه‌هاي شهري و سرمايه‌گذاري در قم از جمله مواردي است كه با توجه به درآمد، هزينه بودن كار شهرداري به عنوان يكي از نيازهاي مهم شهرداري قم به شمار مي‌رود.

دلبري بيان داشت: نگاه اقتصادي در همه موضوعات شهري اهميت زيادي دارد زيرا تا زماني كه درآمدي نباشد، مسائل عمراني، فرهنگي و اجتماعي پيش نمي‌روند به همين دليل اگر اين تفكر وجود داشته باشد از همه خدمات مي‌توان به كسب درآمد پرداخت.

ایجاد رشته مديريت بحران

شهردار كلانشهر قم با اشاره به رشته مديريت بحران گفت: مي‌‌توان اين رشته را با رشته حريق و ايمني در قالب رشته‌هاي واحد راه‌اندازي كرد.

وي با تاكيد بر توجه بيشتر به حوزه IT و شهرهاي هوشمند عنوان داشت: بايد نقش فناوري اطلاعات را در مديريت شهري جدي گرفت؛ IT در حقيقت ضرورتي براي ديگر رشته‌ها محسوب مي‌شود زيرا در هدف‌گذاري مديريت شهري قم نيز رسيدن به شهر هوشمند مد نظر است.

دلبري افزود: هدف از راه‌اندازي مركز علمي كاربردي شهرداري قم، توجه به كاربردي شدن علوم است؛ كيفيت علمي نيز بايد هر سال افزايش يابد تا دانشجويان از ميان افراد نخبه انتخاب شده و خروجي مركز هم افرادي شايسته باشند.

شهردار قم مباحث درآمدي را مورد توجه قرار داد و گفت: مركز علمي كاربردي شهرداري قم بايد از نظر درآمدي نيز برنامه‌ريزي لازم را انجام دهد تا بتواند به تدريج به سوددهي برسد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها