سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربری شهرداري قم خبر داد:

انتقال 35 هزار نفر از زائران كربلا از طريق پايانه مسافربري شهرداری قم

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١۵:۴٧    نسخه چاپی    
اعزام زائران حسيني از نيمه آذر ماه آغاز شد و تا دو روز پيش از اربعين ادامه داشت.
مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربری شهرداري قم از انتقال 35 هزار نفر از زائران كربلا در ايام اربعين حسيني خبر داد.

مرتضي عزتي اظهار داشت: حضور مردم قم و زائرین در راهپیمایی عزاداری روز اربعين؛ جهان را در عزاي شكوهمند ابا عبدالله الحسين (ع) شگفت زده كرد.

وي با بيان اينكه امسال، ميليون‌ها ايراني براي عزاداري سيد و سالار شهيدان خود را به كربلا رساندند تصريح كرد: 35هزار نفر از شهر مقدس قم در طول 15 روز با 800 دستگاه اتوبوس به مرز مهران رفتند تا در كربلا به سوگواري اباعبدالله الحسين (ع) بپردازند.

مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربری شهرداري قم ادامه داد: اعزام زائران حسيني از نيمه آذر ماه آغاز شد و تا دو روز پيش از اربعين ادامه داشت.

وي با بيان اينكه مردم براي شركت در عزاداري حسيني از شهرهاي اطراف به قم آمده بودند گفت: مردم با حضور ميليوني خود در عزاداري بزرگ روز اربعين در بين الحرمين قم، شكوه و عظمت خلق كردند.

عزتي ادامه داد: برخي از افراد با وسيله‌هاي نقليه خود براي اين روز به قم آمدند و برخي نيز ترجيح دادند با وسايل حمل و نقل عمومي خود را به قم برسانند.

وي با اشاره به ميزان اتوبوس‌هايي كه مسافران را براي شركت در مراسم اربعين حسيني به قم آورده بودند گفت: در سه روز منتهي به اربعين 50 هزار نفر با يك هزار و 200 دستگاه اتوبوس به قم آمدند.

اين مسئول اضافه كرد: اين افراد در قالب كاروان و يا انفرادي براي شركت در پياده روي اربعين حسيني در قم حضور يافتند.

مديرعامل سازمان پايانه هاي مسافربری شهرداري قم خاطرنشان كرد: مسافراني كه اربعين به قم آمده بودند از پارك سوار شمالي به طرف طرف حرم حضرت معصومه (س) تا جمكران منتقل شدند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١۵:۴٧

   

پر مبحث ترین ها