سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مروری بر هفته سوم لیگ فوتسال قم / رقابت میلی‌متری در جدول

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٢    نسخه چاپی    
صدراسیستم در مسابقه با تائو در حالی به تساوی قناعت کرد که بازی سه بر صفر برده را با تساوی عوض کرد و تیم فوتسال تائو در نیمه دوم این بازی، بازگشتی رویایی و تماشایی داشت.
سومین هفته از رقابت‌های فوتسال لیگ دسته اول باشگاه‌های استان قم به پایان رسید و تیم سید ذاکر صدرنشین جدید لیگ نام گرفت.

درحالی‌که سالن 2000 نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان این روزها درگیر رقابت‌های فوتسالی باشگاهی در رده‌های مختلف است ، مسابقات لیگ دسته اول بزرگسالان که بالاترین سطح رقابت‌های فوتسالی در قم محسوب می‌شود هفته سوم خود را سپری کرد و در شرایطی که اختلاف میلی‌متری و بسیار نزدیکی بین مدعیان وجود دارد سید ذاکر قهرمان فصل گذشته در پایان هفته سوم خود را به صدر جدول رساند.

در شرح تنگاتنگ بودن رقابت در بازی‌های این فصل ، همین بس که تیم رییس کرمی صدرنشین هفته گذشته با شکست برابر شهرداری به یک باره از صدر جدول به رده ششم سقوط کرد و یا این که فاصله بین تیم دوم و تیم یازدهم جدول رده‌بندی فقط و فقط 2 امتیاز فاصله است.

فرید برد اول را دشت کرد

تیم فوتسال فرید در این هفته از سد آهن‌آلات خلیج‌فارس گذشت و به نخستین پیروزی خود دست پیدا کرد.فرید موفق شد با نتیجه چهار بر یک برابر آهن‌آلات پیروز شود و به اولین پیروزی فصل خود دست پیدا کند.

در این مسابقه تیم فوتسال فرید از ابتدای بازی توانست برتری خود را بر حریف دیکته کند و با گل دقیقه 12 روح‌الله ایثاری از حریف پیش بیفتد.سه دقیقه بعد و در فاصله پنج دقیقه به پایان نیمه اول، فرید با گل عابد خسرو بیگی به گل دوم دست یافت تا نیمه نخست را با کسب پیروزی 2 بر صفر به پایان برساند.

آهن‌آلات که خود را بازنده این بازی می‌دید نیمه دوم را باانگیزه و هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه نخست نیمه دوم توسط علیرضا کاظمی اختلاف را به حداقل رساند اما فرید خیلی زود به بازی برگشت و در دقیقه 24 با گل محمدعلی مددی حساب کار را سه بر یک کرد و سپس گل روح‌الله ایثاری در دقیقه 34 کار تیم آهن‌آلات را یکسره کرد تا مسابقه با پیروزی 4-1 تیم فرید خاتمه یابد.

فرید که در دو بازی گذشته خود، دو تساوی در کارنامه داشت با این پیروزی برای نخستین بار طعم برد را در بازی‌های این فصل چشید. علی صفایی قضاوت این مسابقه را بر عهده داشت و نیما روحانی و مهدی عباسی وی را در امر قضاوت یاری کردند با اینکه علی میرزایی و سید علی حسینی از تیم فوتسال فرید و علیرضا کاظمی و اسماعیل میرزایی از تیم آهن‌آلات اخطاری‌های این بازی بودند.

صدرا بازی برده را مساوی کرد

تیم فوتسال صدراسیستم با کسب تساوی 3-3 برابر تائو، برای دومین بار در فصل جاری مساوی کرد.

صدراسیستم در مسابقه با تائو در حالی به تساوی قناعت کرد که بازی سه بر صفر برده را با تساوی عوض کرد و تیم فوتسال تائو در نیمه دوم این بازی، بازگشتی رویایی و تماشایی داشت.

صدرا در این بازی نیمه اول را باقدرت آغاز کرد و در دقیقه 7 مسابقه با ضربه علیرضا پیرمرادی گل نخست را وارد دروازه تائو کرد و این گل تا ثانیه‌های پایانی نیمه نخست هم حفظ شد اما در دقیقه 19 بازی و درحالی‌که نیمه نخست رو به پایان بود حسین نورآبادی گل دوم صدراسیستم را به ثمر رساند تا کار برای تائو سخت شود.

در نیمه دوم و در دقیقه 25 وقتی حسین فیض‌آبادی برای بار سوم تور دروازه تائو را به لرزه درآورد هیچ کس فکر آن را نمی‌کرد که سرنوشت دیگری در انتظار این بازی باشد اما گل علی طاهری چند ثانیه بعد از گل سوم صدراسیستم اختلاف را به دوگل رساند و موجی از امیدواری را به تیم فوتسال تائو هدیه کرد.

نتیجه این امیدواری و انگیزه، حملات پرتعداد تائو بر روی دروازه صدراسیستم بود که در نتیجه این حملات، محسن رفیعی در دقیقه 35 گل دوم تائو را به ثمر رساند.یک دقیقه بعد و در عین ناباوری علی طاهری گل دوم خود و گل سوم تائو را وارد دروازه صدراسیستم کرد تا تیم فوتسال تائو بازی سه بر صفر باخته را 3-3 مساوی کند و نتیجه پایانی مسابقه نیز همین بود.

تائو در حالی این بازی را نیز با تساوی به پایان رساند که در رکوردی نادر برای تیم‌های فوتسال، در سه بازی ابتدای فصل مساوی کرده است و هنوز رنگ پیروزی و شکست را ندیده است.

محمد آهنین‌پنجه، حسین زمانی و مهدی عباسی به همراه جهانگیر فراهانی کادر داوری این مسابقه را تشکیل دادند ضمن اینکه سید محمد طباطبایی و حسین فیض‌آبادی از صدراسیستم و مرتضی خادم از تائو اخطاری‌های این بازی بودند.

سید ذاکر آرش را برد و صدرنشین شد

مدافع عنوان قهرمانی لیگ دسته اول فوتسال قم توانست با نتیجه 4 بر2 آرش را از پیش رو بردارد و صدرنشین لیگ شود.

تیم فوتسال سید ذاکر که فصل گذشته قهرمان این مسابقات شده است، با هدف کسب پیروزی و صدرنشینی در جدول به میدان آمد در مقابل تیم آرش چنان شروع بدی در ابتدای بازی داشت که تلاش این تیم در دقایق باقی‌مانده برای جبران مافات ثمری نداشت.

تیم فوتسال سید ذاکر با گلی که در دقیقه 4 توسط رضا میرزایی بازیکن باتجربه خود به ثمر رساند نشان داد که برای کسب سه امتیاز این مسابقه مصمم است.

اوضاع برای آرش وقتی بدتر شد که دو دقیقه بعد محسن وفایی نژاد گل دوم تیم سید ذاکر را هم به ثمر رساند تا گل‌های مدافع عنوان قهرمانی دو برابر شود و سپس در دقیقه 7 مرتضی دارابی سومین گل سید ذاکر را وارد دروازه آرش کرد تا شوک سنگینی به آرش وارد شود و این تیم در 7 دقیقه 3 گل دریافت کند.

گرچه تیم فوتسال آرش در دقیقه 10 بازی توسط بریر مرسلی یکی از سه گل خورده را جبران کرد اما تا پایان نیمه نخست قفل دروازه‌ها گشوده نشد تا نیمه نخست با برتری 3 بر یک تیم سید ذاکر خاتمه پیدا کند.

در آغاز نیمه دوم و در دقیقه 21، محسن وفایی نژاد گل دوم خود و چهارمین گل سید ذاکر را وارد دروازه آرش کرد تا به نوعی کار را تمام کند البته آرش در دقیقه 27 با گل محمود سعادتمند اختلاف را کم کرد اما برای امتیاز گرفتن از این بازی دیر شده بود.

امید آرمان را برد ، امان از بد اخلاق ها

امید در دیدار با آرمان موفق شد با دو گل دیرهنگام به پیروزی رسیده و اولین پیروزی خود در این فصل را جشن بگیرد.

در این بازی دو تیم در یک بازی نفس‌گیر و نزدیک باهم مسابقه دادند و حاصل کار دو تیم تا فاصله سه دقیقه به پایان بازی تساوی بدون گل بود اما در دقایق پایانی، امید دو گل زد و سه امتیاز بازی را به خود اختصاص داد.

سید سعید غیاثی در دقیقه 37 گل نخست تیم امید را به ثمر رساند و حسین سلیمانی در دقیقه 39 تیم خلاص را بر پیکر آرمان شلیک کرد تا آخرین امیدهای تیم آرمان برای به تساوی کشاندن بازی از دست برود.

این بازی پر برخورد 5 کارت زرد و 2 کارت قرمز داشت چنان که سید امیر حمدی و سید سعید غیاثی از تیم امید و امیرحسین حسینی، رضا محمدی و علی مسرتی از تیم آرمان اخطار گرفتند.

در دقیقه 37 مسابقه دو بازیکن تیم آرمان به نام‌های علیرضا زنگارکی و علی مسرتی به دلیل به کار بردن الفاظ ناپسند از زمین مسابقه اخراج شدند.حسین زمانی و مصطفی فرج اللهی داوران اول و دوم این مسابقه بودند و مهدی عباسی و هادی فراهانی این دو تن را در امر قضاوت کمک کردند.

آبادگران ، روی نوار ناکامی

تیم فوتسال پارسا در مسابقه با آبادگران با یک گل به پیروزی رسید تا خود را از انتهای جدول جدا کند اما در مقابل، آبادگران سومین شکست پیاپی را تجربه کرد تا زنگ خطر برای این تیم به صدا در آید.

آبادگران اگر می‌خواهد در لیگ باقی بماند باید فکری برای تیمش بکند گرچه با توجه به نزدیکی امتیازات و فرصت باقی‌مانده تا پایان فصل ، هنوز هم می‌تواند جبران مافات کند.

پارسا با تک گل حسین خادم در دقیقه اول نیمه دوم، حریف را از پیش رو برداشت با اینکه صادق سیاهلویی و محمد آهنین‌پنجه قضاوت این بازی بر عهده داشتند و مجتبی شایان فر و ابوالفضل اژدری از آبادگران و حامد نجفی از پارسا اخطاری‌های این بازی بودند.

صدر جدول از دست رئیس کرمی پرید

تیم فوتسال شهید رئیس کرمی که هفته قبل صدرنشین شده بود در دیدار برابر شهرداری 4 بر3 شکست خورد و به میانه جدول سقوط کرد و تیم فوتسال شهرداری نیز اولین پیروزی فصل خود را به دست آورد.

رئیس کرمی در دیدار مقابل شهرداری تلاش زیادی برای کسب پیروزی و حفظ صدرنشینی کرد اما شهرداری هوشیارتر بود و اجازه خودنمایی به بازیکنان رییس کرمی نداد.

شهرداری علیرغم این که هنوز هم در رتبه ماقبل آخر جدول است اما امیدوار است خیلی زود از این وضعیت خلاص شود و خودش را بالا بکشد. رییس کرمی هم با این باخت ناامید نشده زیرا آن ها 8 هفته دیگر برای تحقق رویاهایشان وقت دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها