سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم:

طی روزهای اخیر آلودگی هوا در قم وجود نداشته است

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٢, ١۵:۵٢    نسخه چاپی    
با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از سوخت های استاندارد و استفاده از وسائل نقلیه استاندارد، همچنین فعال بودن مراکز معاینه فنی می توان از بروز آلودگی هوا جلوگیری کرد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم بیان کرد: خوشبختانه طی چند روز اخیر مشکل آلودگی هوا در قم وجود نداشته است و ذرات معلق در حد استاندارد قرار دارند.

محمود علی رکنی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: خوشبختانه طی چند روز اخیر مشکل آلودگی هوا در قم وجود نداشته است و ذرات معلق در حد استاندارد قرار دارند اما این به این معنی نیست که نباید برای جلوگیری از آلودگی هوا اقدامی انجام داد.

وی گفت: با توجه به پیشینه آلودگی هوا در قم طرحی تحت عنوان طرح پیش بینی و کاهش آلودگی هوای استان با هماهنگی دستگاه های مربوطه به مدیریت بحران ارائه شده است که همه مسائل مربوط به آلودگی هوا در این طرح در نظر گرفته شده است که در صورت تصویب در شورای برنامه ریزی عملیاتی می شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم بیان کرد: متاسفانه عدم تامین حق آبه ها و همچنین تخریب پوشش گیاهی اطراف شهر قم موجب افزایش چالش آلودگی هوا در این استان شده است.

وی با اشاره به لزوم تلاش جهت رسیدن به هم افزایی زیست محیطی افزود: آلودگی هوا همه جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رکنی تصریح کرد: تالاب ها کانون ورود ریز گرد ها به قم هستند که تامین حق آبه این تالاب ها می تواند از ورود ریزگرد ها و گرد و غبار جلوگیری کند.

وی بیان کرد: با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از سوخت های استاندارد و استفاده از وسائل نقلیه استاندارد، همچنین فعال بودن مراکز معاینه فنی می توان از بروز آلودگی هوا جلوگیری کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٢, ١۵:۵٢

   

پر مبحث ترین ها