سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: مذاکره كنندگان با حفظ خطوط قرمز با عزت و قدرت پیش بروند

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٢, ١۶:٠٣    نسخه چاپی    
دشمن به دنبال آن بود که مردم را به دو دسته تقسیم کند، گروهی که به نتیجه مطلوب رسیده بودند و گروهی که به نتیجه مطلوب خود در انتخابات دست نیافته بودند تا با روبروی هم قرار دادن آنها و درگیری در میان این دو گروه، جنگ داخلی در کشور راه بیاندازند.
امام جمعه قم گفت: حسینیان زمان در حماسه 9 دی، برای دفاع از دین و ولایت برخاستند و در حرکتی عظیم، همه آحاد ملت با هر رای و نظر، مشت های محکمی بر دهان دشمنان زدند، تا آرزوی کودتای مخملی در ایران اسلامی را به گور ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی، پیش از ظهر یکشنبه در تجمع بزرگ میثاق با ولایت حوزویان در مدرسه علمیه فیضیه قم با اشاره به آیات سوره مبارکه عنکبوت، اظهار داشت: خداوند در این سوره بیان می‌دارد که امتحان الهی مختص گروه خاصی نیست.

وی افزود: فتنه 88 نیز امتحان بزرگی برای همه کسانی بود که سال‌ها ادعای پیروی از خط امام (ره) و ارزش‌های انقلاب را داشتند. این امتحان ثابت کرد که اعتراض به نتیجه انتخابات 88 بهانه ای بیش نبود، بلکه هدف اصلی ایجاد تفرقه در صفوف ملتی بود که با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای، دشمنان اسلام و انقلاب را به خشم آورده بودند.

تولیت آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ایجاد جنگ داخلی در ایران را یکی دیگر از اهداف دشمنان ذکر کرد و گفت: دشمن به دنبال آن بود که مردم را به دو دسته تقسیم کند، گروهی که به نتیجه مطلوب رسیده بودند و گروهی که به نتیجه مطلوب خود در انتخابات دست نیافته بودند تا با روبروی هم قرار دادن آنها و درگیری در میان این دو گروه، جنگ داخلی در کشور راه بیاندازند.

وی با اشاره به ورود چنین فتنه‌هایی از سوی بیگانگان در جوامع اسلامی از صدر اسلام تاکنون، ادامه داد: در فتنه 88 صهیونیست‌ها، آمریکا و غرب و فرقه بهائیان از کدورت پیش آمده در انتخابات سوء استفاده کرده و در این راستا افراد اوباشی را که در مسائل سیاسی کشور وابستگی نداشته و حتی در انتخابات هم شرکت نکرده بودند، اجیر کردند و حوادث تلخی را برای نظام رقم زدند و تلاش نمودند تا ناراضیان انتخابات را نیز با این اوباش هم‌صدا کنند و جنگ‌ داخلی به راه بیاندازد.

حجت‌الاسلام سعیدی با تاکید بر این که دشمنان هنوز نمی‌دانند اینجا ایران است و مردم پیرو خمینی کبیر هستند، یادآور شد: در ادامه این فتنه‌انگیزی دشمن، ملت با پیروی از نبی مکرم اسلام(ص) و اقتدار مقام معظم رهبری، به جنگ‌افروزان و معترضان به انتخابات و کسانی که ندانسته در این عرصه گرفتار شدند، نزدیک به 8ماه فرصت دادند که به صف ملت بازگردند و از دشمنان برائت جویند. البته در این مدت عده زیادی با روشن شدن صحت انتخابات و مشاهده کینه دشمنان به صفوف مردم ملحق شدند، ولی عده‌ای لجوج هم‌چنان در مقابل مردم ایستادند و حرف مقام معظم رهبری که آنها را نصیحت کردند فایده‌ای نداشت.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی ادامه داد: پس از آن که مردم، نیرنگ‌ها و جسارت‌های شیفتگان حکومت ری و یزیدیان زمان یعنی آمریکا، صهیونیزم، انگلیس و ... را دیدند، حوصله آنها سر آمد و حسینیان زمان برای دفاع از ولایت برخاستند و در حرکتی عظیم هرکس با هر رای و نظر، مشت محکمی به دهان دشمنان زدند تا آرزوی کودتای مخملی را به گور ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیام های این تجمع بزرگ اشاره کرد و گفت: نخستین پیام به رهبر معظم انقلاب است که حوزویان اعلام می دارند "رهبرا با گذشت 4سال از حماسه 9 دی، ضمن تجدید پیمان با شما اعلام می‌داریم که هم‌چنان زنده و بانشاط برای مقابله با هر توطئه و فتنه‌ای در آماده‌باش کامل هستیم و هر کس در هر مقام و موقعیتی که باشد و بخواهد در برابر نظام بایستد ملت نیز با تمام قوا در برابر آن خواهد ایستاد".

شعار "مرگ بر آمریکا" نیز هیچ گاه از دهان مردم نخواهد افتاد

امام جمعه قم پیام دیگر این تجمع را خطاب به دستگاه دیپلماسی کشور دانسته و ابراز داشت: ما به شما فرزندان این کشور اعتماد داریم؛ از این رو در مذاکرات با حفظ خطوط قرمز با عزت و قدرت پیش روید و در این عرصه نه با لبخند آنها شاد شوید و نه با تهدید آنان هراسی به دل راه دهید.

حجت الاسلام سعیدی یادآور شد: ‌از ابتدای انقلاب تا کنون آمریکا هیچ گاه دست از توطئه علیه نظام اسلامی برنداشته؛ بنابراین شعار "مرگ بر آمریکا" نیز هیچ گاه از دهان مردم نخواهد افتاد.

وی با اشاره به سخنان مسئولان آمریکایی مبنی بر روی میز بودن همه گزینه‌ها، افزود: سران آمریکا بر خلاف اصول سیاسی و مذاکرات انجام شده، سخن از وجود تمامی گزینه‌ها علیه ایران از جمله جنگ بر روی میز می‌گویند. تا وقتی که این سخنان جنبه تهدید و دلخوشی صهیونیست‌هاست، ارزش پاسخگویی ندارد، ولی اگر بخواهد جامه عمل بپوشد، ملت ایران آن میز را با همه گزینه‌هایش با تمام اقتدار بر سر آمریکا و صهیونیزم خواهند زد.

حجت الاسلام سعیدی در ادامه خطاب به کسانی که این روزها برای تطهیر فتنه‌گران به تکاپو افتاده‌اند، گفت: در این باره دو نکته باید مد نظر باشد، نخست این که اینها همچنان به جرم خود اصرار دارند و بر آن لجاجت می‌کنند و راه دوستی با ملت را قطع کردند؛ دیگر آن که نه تنها آنچه که آنها ادعا می‌کردند هیچ گاه به اثبات نرسید، بلکه تمام مستندات موجود خلاف آن را ثابت کرد با این حال هیچ‌گاه عذرخواهی نکردند. همگان باید بدانند خطر کسانی که به دشمنان اعتماد کرده و به ملت پشت کرده اند بسیار است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در جذب حداکثری و دفع حداقلی، اظهار داشت: مردم، مسئولان و مقام معظم رهبری از تاریخ برگزاری انتخابات تا امروز برای جذب حداکثری تلاش کرده‌اند اکنون نوبت دستگاه ذیربط است که این اقلیت لجوج و فتنه‌گر را به سزای عمل خود برساند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٢, ١۶:٠٣

   

پر مبحث ترین ها